Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     >  Краєзнавча література > Стародруки >

Електронна бібліотека з власних матеріалів

Науковый зборник товариства “Просвъта” в Ужгородъ за 1928/29. рoк / пoд. ред. А. Волошина, В. Гаджеги [та ін.]. – Ужгородъ : Друк. оо. Василіан, 1929. – 276 с.

Одною з важливих граней діяльності «Просвіти» на Закарпатті була видавнича діяльність. Так, з 1922 по 1938 рік вийшло 14 випусків (у 12 томах) Наукового збірника товариства «Просвіта».
Серед його матеріалів чимало грунтовних праць відомих вчених та громадських діячів того часу. Цей збірник був найвизначнішим науковим виданням краю І половини ХХ ст.
До збірника за 1928/29 рік ввійшли праці відомих дослідників історичного минулого, які є важливим внеском у дослідження історії нашого краю. Тут можна знайти матеріал про життєпис і твори Михайла Лучкая – відомого закарпатського історика, вченого-мовознавця, фольклориста, культурно-освітнього діяча, про покрайні записи на підкарпатських церковних книгах, про звичаєве право спадкове на Верховині, як джерело діючого права. Подано також напівісторичну, напівпобутову старовинну пісню-баладу про козака і Кулиню та духовну пісню грішних людей. Останній розділ збірника містить цікаву інформацію про два найдавніші наші привілеї, тобто дві грамоти мадярських королів – Матія І від1479 року і Владислава ІІ від 29 листопада 1498 року.


Новини

2021-12-06

Для вас нові надходження літераутри до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2021-12-06

У Відділі обслуговування користувачів вас чекають нові і цікаві книжки.

2021-12-03

5 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день волонтера. З цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку "Волонтерство - нова форма громадянської активності в Україні".

2021-11-30

До вашої уваги нова віртуальна виставка "Подія, що змінила долю України", присвячена 30-ій річниці Всеукраїнського референдуму.