Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     >  Краєзнавча література > Стародруки >

Електронна бібліотека з власних матеріалів

Науковый зборник товариства “Просвъта” в Ужгородъ за 1928/29. рoк / пoд. ред. А. Волошина, В. Гаджеги [та ін.]. – Ужгородъ : Друк. оо. Василіан, 1929. – 276 с.

Одною з важливих граней діяльності «Просвіти» на Закарпатті була видавнича діяльність. Так, з 1922 по 1938 рік вийшло 14 випусків (у 12 томах) Наукового збірника товариства «Просвіта».
Серед його матеріалів чимало грунтовних праць відомих вчених та громадських діячів того часу. Цей збірник був найвизначнішим науковим виданням краю І половини ХХ ст.
До збірника за 1928/29 рік ввійшли праці відомих дослідників історичного минулого, які є важливим внеском у дослідження історії нашого краю. Тут можна знайти матеріал про життєпис і твори Михайла Лучкая – відомого закарпатського історика, вченого-мовознавця, фольклориста, культурно-освітнього діяча, про покрайні записи на підкарпатських церковних книгах, про звичаєве право спадкове на Верховині, як джерело діючого права. Подано також напівісторичну, напівпобутову старовинну пісню-баладу про козака і Кулиню та духовну пісню грішних людей. Останній розділ збірника містить цікаву інформацію про два найдавніші наші привілеї, тобто дві грамоти мадярських королів – Матія І від1479 року і Владислава ІІ від 29 листопада 1498 року.


Новини

2021-03-03

Шановні користувачі! Для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2021-02-23
Вчора отримали у подарунок від пана Станіслава Аржевітіна підшивку газети "Нова Колочава".
Колоча́ва – унікальне село на Закарпатті, розташоване у мальовничій Тереблянській долині. Колочава – село десяти музеїв, що становлять культурну і архітектурну спадщину нашого краю. Про це та інші родзинки села можете дізнатися, погортавши сторінки презентованої нам газети.
Щиро вдячні за поповнення бібліотечного фонду.