Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     >  Краєзнавча література >

Електронна бібліотека з власних матеріалів

Науковый зборник товариства “Просвъта” в Ужгородъ за 1928/29. рoк / пoд. ред. А. Волошина, В. Гаджеги [та ін.]. – Ужгородъ : Друк. оо. Василіан, 1929. – 276 с.

Одною з важливих граней діяльності «Просвіти» на Закарпатті була видавнича діяльність. Так, з 1922 по 1938 рік вийшло 14 випусків (у 12 томах) Наукового збірника товариства «Просвіта».
Серед його матеріалів чимало грунтовних праць відомих вчених та громадських діячів того часу. Цей збірник був найвизначнішим науковим виданням краю І половини ХХ ст.
До збірника за 1928/29 рік ввійшли праці відомих дослідників історичного минулого, які є важливим внеском у дослідження історії нашого краю. Тут можна знайти матеріал про життєпис і твори Михайла Лучкая – відомого закарпатського історика, вченого-мовознавця, фольклориста, культурно-освітнього діяча, про покрайні записи на підкарпатських церковних книгах, про звичаєве право спадкове на Верховині, як джерело діючого права. Подано також напівісторичну, напівпобутову старовинну пісню-баладу про козака і Кулиню та духовну пісню грішних людей. Останній розділ збірника містить цікаву інформацію про два найдавніші наші привілеї, тобто дві грамоти мадярських королів – Матія І від1479 року і Владислава ІІ від 29 листопада 1498 року.


Новини

2020-09-15

За даними Держстату України були підведені підсумки роботи підприємств, і ЗАКАРПАТСЬКА ОУНБ IМ.Ф.ПОТУШНЯКА увійшла в 100 кращих і знаходиться в рейтингу надійних підприємств України. На підставі результатів аналітики ЗАКАРПАТСЬКА ОУНБ IМ.Ф.ПОТУШНЯКА надається право отримання Експертної оцінки «ВИБІР КРАЇНИ» 2020.

Метод порівняльного аналізу економічних показників, а також соціальних і маркетингових досліджень затверджений всесвітньою дослідницькою організацією WAPOR. Переможець
відбирається завдяки FinScore і MarketScore - скоринговий індекс фінансової стійкості компанії, розрахований аналітичним відділом Вибір Країни на підставі основних фінансових індикаторів.

2020-09-15

До вашої уваги нова віртуальна виставка "Бібліотека - вчора, сьогодні, завтра", присвячена 75-річчю від дня заснування нашої книгозбірні.

2020-09-14

16 вересня запрошуємо всіх охочих на перегляд фільму "Дике поле".
Початок о 17 год.
Вхід вільний.

2020-09-14

Останні літні читання - за настроєм, перші осінні - за часом.

Неля Остапів і Мирослав Гончарук-Хомин у п'ятницю о 18:00 у дворику бібліотеки.

Одягайтеся тепліше і - приходьте!
Вхід вільний.

2020-09-08

Шановні користувачі, для вас нові надходження до відділів художньої літератури і наукової інформації та бібліографії.