Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     >  Краєзнавча література > Стародруки >

Електронна бібліотека з власних матеріалів

К 74.03
Б 64
Бирчакъ, В. Руська читанка [Текст] : для І. клясы гимназійнођ и горожаньскихъ школъ / Володимиръ Бирчакъ. – Прага : Накладомъ Державного Видавництва, 1922. – 156 с.

Укладач “Читанки” відомий літературознавець та прозаїк Володимир Бирчак (1881-1952) у 1920-1939 роках проживав на Закарпатті, працюючи урядовцем Шкільного відділу Земського уряду в Ужгороді та учителем Ужгородської гімназії, де викладав українську мову та філософію, а також був укладачем та автором цілої низки підручників для горожанських шкіл та гімназій. “Руська читанка” – один з перших зразків цієї діяльності. У змісті читанки вдало поєднано твори представників тогочасної літератури краю з окремими творами авторів з-за Карпат. Зокрема, школярі могли познайомитись з творчістю Тараса Шевченка. Івана Франка, Євгена Гребінки, Леоніда Глібова, Степана Руданського, Бориса Грінченка та інших письменників.


Новини

2021-03-03

Шановні користувачі! Для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2021-02-23
Вчора отримали у подарунок від пана Станіслава Аржевітіна підшивку газети "Нова Колочава".
Колоча́ва – унікальне село на Закарпатті, розташоване у мальовничій Тереблянській долині. Колочава – село десяти музеїв, що становлять культурну і архітектурну спадщину нашого краю. Про це та інші родзинки села можете дізнатися, погортавши сторінки презентованої нам газети.
Щиро вдячні за поповнення бібліотечного фонду.