Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     >  Краєзнавча література >

Електронна бібліотека з власних матеріалів

К 63.3
Г15
Галичина, Буковина, Угорська Русь [Текст] / составлено сотрудниками журнала "Украинская жизнь". - М. : "Задруга", 1915. - 234 с.

Збірник "Галичина, Буковина, Угорская Русь", укладений анонімними співробітниками журналу "Украинская жизнь", який тоді виходив у Москві і висвітлював тогочасні події на теренах України (у складі Російської імперії), зокрема, українське національне питання, проблеми історичного відродження та культури.
Події другого року Першої світової війни виглядали для тодішньої Росії так, що і російському політикуму, і суспільству здалось актуальним щодо території Австро-Угорщини з українським населенням, уже окупованих російською армією "… оценить их национально-культурное достояние и вообще установить определенное отношение к новому, территориальному приобретению России и к его дальнейшей судьбе в новых условиях".
Анонімно, але фахово підготовлені автори географічного, історичного та етнографічного нарисів збірника дали докладний аналіз найважливіших аспектів передвоєнного стану територій, винесених у заголовок. Значна частина матеріалів і на сьогодні має не аби яке наукове значення, об'єктивно зафіксувавши економічне, політичне, громадське та культурне життя, а також національні і міжконфесійні стосунки у тодішній Галичині, Буковині та Угорській Русі. Не втратив своєї пізнавальної цінності і широкий етнографічний матеріал, статистичні дані та унікальні ілюстрації.


Новини

2020-09-15

За даними Держстату України були підведені підсумки роботи підприємств, і ЗАКАРПАТСЬКА ОУНБ IМ.Ф.ПОТУШНЯКА увійшла в 100 кращих і знаходиться в рейтингу надійних підприємств України. На підставі результатів аналітики ЗАКАРПАТСЬКА ОУНБ IМ.Ф.ПОТУШНЯКА надається право отримання Експертної оцінки «ВИБІР КРАЇНИ» 2020.

Метод порівняльного аналізу економічних показників, а також соціальних і маркетингових досліджень затверджений всесвітньою дослідницькою організацією WAPOR. Переможець
відбирається завдяки FinScore і MarketScore - скоринговий індекс фінансової стійкості компанії, розрахований аналітичним відділом Вибір Країни на підставі основних фінансових індикаторів.

2020-09-15

До вашої уваги нова віртуальна виставка "Бібліотека - вчора, сьогодні, завтра", присвячена 75-річчю від дня заснування нашої книгозбірні.

2020-09-14

16 вересня запрошуємо всіх охочих на перегляд фільму "Дике поле".
Початок о 17 год.
Вхід вільний.

2020-09-14

Останні літні читання - за настроєм, перші осінні - за часом.

Неля Остапів і Мирослав Гончарук-Хомин у п'ятницю о 18:00 у дворику бібліотеки.

Одягайтеся тепліше і - приходьте!
Вхід вільний.

2020-09-08

Шановні користувачі, для вас нові надходження до відділів художньої літератури і наукової інформації та бібліографії.