Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     >  Краєзнавча література > Стародруки >

Електронна бібліотека з власних матеріалів

К 63.3
Г15
Галичина, Буковина, Угорська Русь [Текст] / составлено сотрудниками журнала "Украинская жизнь". - М. : "Задруга", 1915. - 234 с.

Збірник "Галичина, Буковина, Угорская Русь", укладений анонімними співробітниками журналу "Украинская жизнь", який тоді виходив у Москві і висвітлював тогочасні події на теренах України (у складі Російської імперії), зокрема, українське національне питання, проблеми історичного відродження та культури.
Події другого року Першої світової війни виглядали для тодішньої Росії так, що і російському політикуму, і суспільству здалось актуальним щодо території Австро-Угорщини з українським населенням, уже окупованих російською армією "… оценить их национально-культурное достояние и вообще установить определенное отношение к новому, территориальному приобретению России и к его дальнейшей судьбе в новых условиях".
Анонімно, але фахово підготовлені автори географічного, історичного та етнографічного нарисів збірника дали докладний аналіз найважливіших аспектів передвоєнного стану територій, винесених у заголовок. Значна частина матеріалів і на сьогодні має не аби яке наукове значення, об'єктивно зафіксувавши економічне, політичне, громадське та культурне життя, а також національні і міжконфесійні стосунки у тодішній Галичині, Буковині та Угорській Русі. Не втратив своєї пізнавальної цінності і широкий етнографічний матеріал, статистичні дані та унікальні ілюстрації.


Новини

2021-03-03

Шановні користувачі! Для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2021-02-23
Вчора отримали у подарунок від пана Станіслава Аржевітіна підшивку газети "Нова Колочава".
Колоча́ва – унікальне село на Закарпатті, розташоване у мальовничій Тереблянській долині. Колочава – село десяти музеїв, що становлять культурну і архітектурну спадщину нашого краю. Про це та інші родзинки села можете дізнатися, погортавши сторінки презентованої нам газети.
Щиро вдячні за поповнення бібліотечного фонду.