Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     >  Краєзнавча література > Стародруки >

Електронна бібліотека з власних матеріалів

Лучкай, Михаил. Церковныя беседы: На все недели рока на поучение народное: Часть первая. - Будинь, 1831. - 337 с.

Михайло Лучкай (1789-1843), автор "Церковных бесед" - відома постать у просвітительстві нашого краю І-ї пол.. ХІХ ст., священик, теолог, вчений-історик, мовознавець, фольклорист, у цій книзі постає перед читачем саме як особа духовна, що звертається до вірників у традиційних недільних проповідях, не тільки коментуючи святе письмо, але й на життєвих прикладах навчаючи істинам християнської моралі.
Серед назв бесід (в перекладі на сучасну українську мову): "Про воскресіння духовне", "Про милосердя до ближнього", "Про поміч Божу", "Про любов до ворогів" та ін.
Бесіди написані церковно-слов"янською мовою з широким використанням тогочасної народної мови.
У свій час книга М. Лучкая відіграла значну роль у просвітницькій діяльності духовенства краю. Про це свідчить надпис на цьому примірникові книги, зроблений 1877 року, тобто через 46 років після виходу "Бесед…" у світ.


Новини

2021-12-06

Для вас нові надходження літераутри до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2021-12-06

У Відділі обслуговування користувачів вас чекають нові і цікаві книжки.

2021-12-03

5 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день волонтера. З цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку "Волонтерство - нова форма громадянської активності в Україні".

2021-11-30

До вашої уваги нова віртуальна виставка "Подія, що змінила долю України", присвячена 30-ій річниці Всеукраїнського референдуму.