Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     >  Краєзнавча література >

Електронна бібліотека з власних матеріалів

Лучкай, Михаил. Церковныя беседы: На все недели рока на поучение народное: Часть первая. - Будинь, 1831. - 337 с.

Михайло Лучкай (1789-1843), автор "Церковных бесед" - відома постать у просвітительстві нашого краю І-ї пол.. ХІХ ст., священик, теолог, вчений-історик, мовознавець, фольклорист, у цій книзі постає перед читачем саме як особа духовна, що звертається до вірників у традиційних недільних проповідях, не тільки коментуючи святе письмо, але й на життєвих прикладах навчаючи істинам християнської моралі.
Серед назв бесід (в перекладі на сучасну українську мову): "Про воскресіння духовне", "Про милосердя до ближнього", "Про поміч Божу", "Про любов до ворогів" та ін.
Бесіди написані церковно-слов"янською мовою з широким використанням тогочасної народної мови.
У свій час книга М. Лучкая відіграла значну роль у просвітницькій діяльності духовенства краю. Про це свідчить надпис на цьому примірникові книги, зроблений 1877 року, тобто через 46 років після виходу "Бесед…" у світ.


Новини

2020-09-15

За даними Держстату України були підведені підсумки роботи підприємств, і ЗАКАРПАТСЬКА ОУНБ IМ.Ф.ПОТУШНЯКА увійшла в 100 кращих і знаходиться в рейтингу надійних підприємств України. На підставі результатів аналітики ЗАКАРПАТСЬКА ОУНБ IМ.Ф.ПОТУШНЯКА надається право отримання Експертної оцінки «ВИБІР КРАЇНИ» 2020.

Метод порівняльного аналізу економічних показників, а також соціальних і маркетингових досліджень затверджений всесвітньою дослідницькою організацією WAPOR. Переможець
відбирається завдяки FinScore і MarketScore - скоринговий індекс фінансової стійкості компанії, розрахований аналітичним відділом Вибір Країни на підставі основних фінансових індикаторів.

2020-09-15

До вашої уваги нова віртуальна виставка "Бібліотека - вчора, сьогодні, завтра", присвячена 75-річчю від дня заснування нашої книгозбірні.

2020-09-14

16 вересня запрошуємо всіх охочих на перегляд фільму "Дике поле".
Початок о 17 год.
Вхід вільний.

2020-09-14

Останні літні читання - за настроєм, перші осінні - за часом.

Неля Остапів і Мирослав Гончарук-Хомин у п'ятницю о 18:00 у дворику бібліотеки.

Одягайтеся тепліше і - приходьте!
Вхід вільний.

2020-09-08

Шановні користувачі, для вас нові надходження до відділів художньої літератури і наукової інформації та бібліографії.