Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     >  Краєзнавча література > Стародруки >

Електронна бібліотека з власних матеріалів

Лучкай, Михаил. Церковныя беседы: На все недели рока на поучение народное: Часть первая. - Будинь, 1831. - 337 с.

Михайло Лучкай (1789-1843), автор "Церковных бесед" - відома постать у просвітительстві нашого краю І-ї пол.. ХІХ ст., священик, теолог, вчений-історик, мовознавець, фольклорист, у цій книзі постає перед читачем саме як особа духовна, що звертається до вірників у традиційних недільних проповідях, не тільки коментуючи святе письмо, але й на життєвих прикладах навчаючи істинам християнської моралі.
Серед назв бесід (в перекладі на сучасну українську мову): "Про воскресіння духовне", "Про милосердя до ближнього", "Про поміч Божу", "Про любов до ворогів" та ін.
Бесіди написані церковно-слов"янською мовою з широким використанням тогочасної народної мови.
У свій час книга М. Лучкая відіграла значну роль у просвітницькій діяльності духовенства краю. Про це свідчить надпис на цьому примірникові книги, зроблений 1877 року, тобто через 46 років після виходу "Бесед…" у світ.


Новини

2021-04-03

4 квітня - Міжнародний день Інтернету, тож це свято для всіх і кожного, хто любить поюзати на просторах всесвітньої мережі. З цієї нагоди ми підготували для вас віртуальну виставку "Творці віртуального простору".

2021-03-29

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Книжковий спалах", на якій представлено книги, які наша бібліотека отримала завдяки Українському інституту книги.