Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2015 - січень

За значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток Української держави, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Указом Президента України №27/2015 від 22.01.2015 „Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України” почесне звання „Заслужений художник України” отримав художник Пейтер Міхаел Дмитрович.

22 січня в Ужгороді з нагоди Дня Соборності України у холі Закарпатської обласної державної адміністрації за участю керівництва облдержадміністрації, обласної ради, представників політичних партій, правоохоронних структур, громадських організацій, духовенства відбулося урочисте зібрання. По закінченню урочистостей та церемонії покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку відбулося  народне віче на пл. Народній. Одночасно з цим на пішохідному мості влаштували акцію „Живий ланцюг Соборності” та розтягнули 400-метровий стяг України.

В січні в Києві у Комітеті з Національної премії України імені Тараса Шевченка відбувся другий конкурсний тур творів, висунутих на здобуття Національної премії 2015 року. Серед цьогорічних номінантів на найвищу державну нагороду Закарпаття – заслужений художник України Тарас Данилич.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

2-4 січня в  обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулася вистава-інтермедія „Подорож у Новий рік” для дітей дошкільного і шкільного віку.

2 січня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулася шоу-програма біля ялинки та казка „Снігова королева”.

3 січня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулася шоу-програма біля ялинки та казка „Мауглі”.

4 січня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулася шоу-програма біля ялинки та казка „Цвіт папороті”.

5 січня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулася шоу-програма біля ялинки та казка „Червона квітонька”.

8 січня в Ужгородському Хрестовоздвиженському греко-католицькому Кафедральному Соборі відбувся Великий святковий Різдвяний концерт.

11 січня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” пройшла легендарна вистава, яка вже десять років не сходить зі сцени театру  – „Недотепа із Вертепа” Дмитра Кошелі для дітей дошкільного віку.

12 січня в Мукачеві в драматичному театрі над Латорицею відбувся концерт гурту „Рокаш”. В концерті взяли участь також струнний квартет Сергія Добоша, бандуристка Марічка Погорілко та скрипаль Андрій Погорілко.

13 січня в Ужгороді у обласній філармонії відбувся концерт заслуженого Закарпатського народного хору „Миру вам в Новому році”. Участь у концерті взяли також Олеся Гайдук (орган) та камерний оркестр філармонії.

18 січня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулася  прем’єрна вистава – лірична історія „Чародій Марабу” німецького драматурга Гюнтера Хорста у перекладі Петра Скунця для юних глядачів дошкільного та шкільного віку та їхніх батьків.

21 січня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся четвертий концерт заслуженої артистки України Етелли Чуприк із циклу „32 сонати Людвіга ван Бетховена”.

22 січня у День Соборності України, в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт естрадно-духового оркестру, який презентував програму української музики „За любов і волю!”. Вона приурочена 96-й річниці проголошення Акту злуки УНР та ЗНР.

22 січня в Ужгороді з нагоди Дня Соборності України у приміщенні залізничного вокзалу за ініціативи Закарпатського заслуженого академічного народного хору була проведена мистецько-патріотична акція.

22 січня у Чинадіївському замку Сент Міклош Мукачівського району відбувся унікальний концерт фортепіанної музики у супроводі пісочної анімації. Перед публікою виступили Анжеліка Фукс (фортепіано) та Юлія Миронова (пісочна анімація).

28 січня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт „Геніальний Моцарт”. У супроводі симфонічного оркестру філармонії грав лауреат міжнародних конкурсів Олег Рудницький (фортепіано, Львів). Диригент – Вікторія Свалявчик-Цанько.

30 січня в Ужгороді в фойє супермаркету „Дастор” відбувся благодійний концерт на підтримку закарпатських військових. В ньому взяли участь Ансамбль солістів під керівництвом Олени Короленко та лауреат міжнародного конкурсу ім. Бортнянського Володимир Короленко.

31 січня в Ужгороді в Мистецькому центрі „Галерея Ілько” відбувся другий концерт з серії „Музичні подорожі”. До уваги гостей була представлена музика Англії. Грав лауреат Міжнародного конкурсу ім. Д. Бортнянського Ансамбль солістів під керівництвом Олени Короленко.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

9 січня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація збірки поезій Степана Біляка „Проліски рвуться увись”.

21 січня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній бібліотеці ім. Ф. Потушняка у центрі „Вікно в Америку” почасвся тематичний тиждень на честь Дня Мартіна Лютера Кінга. Відбулася зустріч англомовного клубу „English-Speaking House”, на якій було обговорено діяльність цього борця за громадянські права.

28 січня в Ужгороді у прес-центрі Закарпатської облдержадміністрації відбулася презентація книги Михайла Томчанія „Вибрані твори”.

29 січня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся літературний вечір „Ти знаєш, що ти людина” до 80-річчя Василя Симоненка.

В січні журналіст-культуролог Володимир Мишанич видав свою першу книжку „Митці Закарпаття: Літературні портрети”, якою підсумував власний доробок за останні дванадцять років.

В січні вийшла у світ чергова поетична збірка Сергія Федаки „Калейдоскоп календаря”, яка відзначена Закарпатською обласною премією імені Федора Потушняка у галузі літератури.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

9 січня в Ужгороді в мистецькому центрі „Галерея Ілько” відбувся вернісаж виставки арт-групи „Шапка”.

11 січня в Києві в Музеї сучасного мистецтва України представили масштабну і унікальну виставку Закарпатської школи живопису. Закарпаття знаменує п'яту частину музейного проекту „Мистецька мапа України”.

11 січня Мукачівський замок „Паланок” поповнився двома новими візитівками: експозицією імені Ференца ІІ Ракоці та лицарським залом. Обидві оновлені частини історичного музею відкрили міський голова Золтан Ленд’єл та координатор проекту транскордонного співробітництва „HUSKROUA” Євген Лукша.

13 січня в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й.Бокшая відкрилася виставка творів народного художника України В’ячеслава Приходька „In memoriam”, присвячена 75-річчю від дня народження митця.

13 січня у Хустській міській картинній галереї відкрилася виставка робіт членів народного творчого об’єднання художників і народних умільців „Митець Верховини”, присвячена п’ятидесятирічному ювілею спільноти майстрів пензля.

16 січня в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відбулося відкриття фотовиставки членів Національної спілки фотохудожників України та спілки фотохудожників Закарпаття Леоніда Закревського і Карла Смутка „Казкові Карпати”.

18 січня в ужгородському арт-кафе VOTO відкрилась виставка заслуженого художника України Івана Дідика під назвою „Діалог з природою”.

21 січня у Хустській міській картинній галереї відкрилася персональна благодійна фотовиставка відомого місцевого митця Михайла Пацкана „Мій рідний край”.

23 січня в Ужгородському скансені відкрилася експозиція VI. Carpathica Art Expo, приурочена до святкування Днів угорської культури на Закарпатті.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

3-5 січня в Ужгороді на набережній Незалежності  пройшов перший благодійний новорічно-різдвяний фестиваль та ярмарок медової продукції „Медовуха фест 2015”.

5 січня в Ужгороді відкрили перший в Україні приватний сквер, а в ньому монумент австро-угорській імператриці Марії Терезії та барельєфи людям, які залишили помітний слід в історії Ужгорода: єпископу Андрію Бачинському, першому угорському королю святому Іштвану, королю-реформатору Карлу Роберту, володарям Ужгорода в різні епохи Філіпу Другету та  Міклошу Берчені.

5 січня в місті Тячеві на Закарпатті відбулася прем’єра фільму В’ячеслава Бігуна „Місто Ангела”. Фільм розповідає про пригоди іноземного дослідника в Україні, якого манить у Закарпаття неймовірна сила.

6 січня в Ужгород прибув Вифлеємський Вогонь Миру. Ужгородські пластуни передали вогонь в Ужгородський Хрестовоздвиженський греко-католицький Кафедральний Собор.

7-12 січня в Ужгороді на території монастиря ордену капуцинів відбулось театралізоване святкове дійство Різдвяний вертеп.

10-14 січня у Мукачеві проходив ювілейний  ХХ фестиваль „Червене вино”. На фестивалі були представлені сорти вин з різних куточків Закарпаття.

10, 11 та 14 січня в Ужгороді в Хрестовоздвиженському кафедральному соборі відбувся конкурс-фестиваль „Вертеп-2015”.

10 січня в Великому Березному відбувся районний фестиваль зимового фольклору. Фестиваль був проведений з благодійною метою задля збору коштів для бійців АТО.

11 січня в місті Сніна (Словаччина) відбувся традиційний фестиваль колядок та щедрувань „Щедрий вечір, добрий вечір…”, у якому взяло участь понад десять колективів зі Словаччини та України.

11 січня в Ужгороді відбулася екскурсія „Ужгород 100 років тому назад у контексті І Світової війни”.

11 січня в Мукачеві на центральній площі міста в рамках фесту „Червене вино” відбувся конкурс колядницьких колективів області „Вертеп 2015”. На сцені виступили колядницькі колективи з Мукачева, Іршавського, Ужгородського, Берегівського та Мукачівського районів.

14 січня в Ужгороді на пл. Театральній відбувся концерт різдвяних коляд та щедрівок „А той другий празник – святого Василя”.

14 січня в Ужгороді в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „Падіюн” відбулось шоу „Під Старий Новий Рік”.

14 січня в Іршаві відбулася урочиста хода колядницьких колективів району, які взяли участь у фестивалі „Іршавський бетлегем”.

16 січня в Ужгороді у мистецькому центрі „Галерея ІЛЬКО” відбувся вечір стенд-апу, комедійного дійства розмовного жанру, в якому, як правило, один виконавець виступає перед живою аудиторією.

17 січня в Ужгороді на території музею народної архітектури та побуту відбувся щорічний фестиваль „Коляди в старому селі”.

17 січня в Ужгороді в піцерії „Деліція” відбувся майстер-клас для дітей та їх батьків з виготовлення власноруч різдвяних прикрас.

19 січня на Рахівщині відбулися два колядницькі фестивалі, присвячені зимовому фольклору та національним традиціям. У Рахові пройшов 26-й районний фольклорний фестиваль щедрівок та колядок „Ой, радуйся, земле!”. В смт Ясіня пройшов фестиваль „Велика Ясінська коляда”.

21-24 січня на Закарпатті, а саме в Ужгороді, Мукачеві, Берегово, Виноградово і Батєво відбулися Дні угорської культури.

25 січня в м. Мукачево відбулася відкрита екскурсія містом „Солдати пам’яті”, тема якої – знайомство з пам’ятниками та пам’ятними дошками Мукачева.

28 січня в Ужгороді, у дворику музичної школи ім. П. Чайковського, встановили міні-скульптуру австрійському композитору Вольфгангу Амадею Моцарту.

30 січня у селі Геча Берегівського району стартував уже традиційний, дев’ятий за ліком, міжнародний фестиваль гентешів-різників.

31 січня в Ужгороді відбулось офіційне відкриття ще однієї-міні скульптури. Її присвятили останньому закарпатському опришкові Миколі Шугаю. Скульптуру встановили на перилах однієї з найстаріших кав’ярень Ужгорода, на вул. Івана Ольбрахта.

 

Новини

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день