Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2017 - листопад

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

2 листопада-3 грудня у Мукачеві в рамках святкування 70-річчя творчої діяльності драматичного театру, у місті провели три театральні фестивалі:

– перший всеукраїнський дитячий театральний фестиваль „Імпреза над Латорицею” за участі театральних колективів з Києва, Львова, Харкова, Одеси, Вінниці, Чернігова, Конотопа, Білгород-Дністровського та Мукачева.

– театральний фестиваль-лабораторія новаторських вистав молодіжних театрів України за участі театральних колективів з Києва – „Золоті Ворота”, „Новий український театр”, „Театр-квартира СквоZняк”, „Театр між трьох колон”; Харкова – театр „Арабески” та Мукачева.

– театральний фестиваль „Зірковий листопад – 2017”, що відзначився виставами від Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки (м.Київ), Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької (м. Львів), Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича (м.Дрогобич), Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру, Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. Івана Озаркевича, Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша, Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка, Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. Михайла Старицького, Неформального театру „Склад” (м. Львів), київських театральних колективів МО „Franko-театр” та Незалежного театрального проекту „Театральна біржа”, а також Мукачівського драматичного театру.

5 листопада в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава для дітей „Прибульці з планети Геліпуппер” за п'єсою ужгородської авторки Хави Ейзель.

5 листопада в Ужгороді у обласній філармонії відбувся концерт шанувальників органного мистецтва.

5 листопада в Ужгороді в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв  вистава казки  „Велике жабеня”.

5 листопада  в Ужгороді в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв пройшла вистава романтичної оперети „Шаріка”.

8 листопада в Ужгороді у обласній філармонії відбувся концерт народної артистки України Етелли Чуприк, повного циклу фортепіанних творів Ф. Шопена та М. Лисенка.

10 листопада в Мукачево у греко-католицькому соборі Святих Рівноапостольних Кирила і Мефодія відбувся духовний концерт від Мукачівського молодіжного хору, вокального колективу „BREVIS” та чоловічого хору МДУ.

11 листопада в Ужгороді в обласній філармонії Одексій Горбунов та гурт „Грусть пилота”  показали виставу за мотивами творів Людвіка Ашкеназі „Черная шкатулка”.

12 листопада в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава „Фарбований лис”.

12 листопада в Ужгороді в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбулась вистава „Бременські музиканти”.

12 листопада в Ужгороді в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбулась вистава музичної драми „Про що плачуть верби”.

12 листопада в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт у рамках проекту „Музика вихідного дня”. В одній програмі об’єднали свої творчі зусилля ансамбль солістів „Гармонія” та камерно-інструментальний ансамбль „Угорські мелодії”.

15 листопада в Ужгороді в в арт-центрі „ILKO Gallery” відбулось „Зе Імпровізейшн” –  імпровізаційне шоу, яке мало унікальний формат, адже у ньому поєдналися дві стихії: гумор та музика. В шоу взяли участь учасники команди „Тяп-ляП” та музиканти з J.U.S. (Jam Ungvar Session).

19 листопада в Ужгороді в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбулась  прем'єра драми на одну дію „Крок від любові” за відомим твором Михайла Старицького „Циганка Аза”.

19 листопада в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт до міжнародного дня чоловіків. Глядачам дарували свої кращі пісні Ірина Філіпенко, Яна Садварій, Василина Голянич та заслужений артист України Олександр Садварій.

22 листопада в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт у рамках ХVІІ фестивалю класичної та сучасної музики „Музичне сузір’я Закарпаття”. Програму склали два великі твори різних авторів і різних історичних епох – Віктора Теличка та Нікколо Паганіні.

24 листопада в Ужгороді в арт-центрі „ILKO Gallery” відбувся музичний виступ в стилі блюз від Майка Кауфмана-Портнікова.

25 листопада в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбувся Міжнародний ромський фестиваль джазового мистецтва „Пап-джаз-фест – 2017”.

26 листопада в обласній філармонії відбувся концерт української вокальної музики ансамблю солістів „Гармонія”. Концерт відбувся у рамках проекту „Музика вихідного дня”.

26 листопада у Мукачівському драматичному театрі відбулася презентація електронної версії книжки відомого театрального діяча, критика Ростислава Коломійця „Театр, що об’єднує серця”, присвяченої творчій діяльності театру Мукачева.

26 листопада в Ужгороді в обласній філармонії відбувся ювілейний концерт академічного хору „Кантус”. У програмі кращі хорові композиції з репертуару хору та фрагменти „Різдвяної ораторії” Й.С. Баха.

28 листопада в Ужгороді в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбувся благодійний концерт „Рок за життя”
на підтримку Василя Кохана, відомого ужгородського музиканта та художника.

30 листопада в Ужгороді естрадно-духовий оркестр обласної філармонії відзначив свій день народження. Цього разу публіці буде представлено нову концертну програму „Perpetuum mobile”.

У листопаді у Мукачеві пройшов концерт переможця Національного телевізійного конкуру „Голос країни-2017” протоієрея Олександра Клименка, який став подарунком для мукачівців та гостей міста у день святкування Дня покровителя Мукачева – Святого Мартина.

У листопаді в Ужгороді в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбулося підсумкове засідання комісії з присудження обласних театральних премій імені братів Шерегіїв. Цьогорічними лауреатами стали: У номінації „краща режисерсько-постановочна група” перемогу здобула трагікомедія  „Круті віражі” муздрамтеатру, над якою працювали режисер, заслужений  артист України Михайло Фіщенко, художник-постановник  Віра Степчук, балетмейстер-постановник Дмитро Сньозик. У номінації „краща чоловіча роль” – актор  муздрамтеатру Любомир Геляс за головну роль Доні у виставі „Вільні метелики”  за п’єсою Леонарда Герша та за роль Царя у виставі „Дивовижна пташечка” за творами І. та Я. Златопольських. У номінації „краща жіноча роль” – акторка  муздрамтеатру Вікторія Варга за роль Дихи у виставі „Задуши мене в обіймах” за п’єсою Азіза Несина та за роль Мами у виставі „Вільні метелики” за п’єсою Леонарда Герша. У номінаці „краща акторська робота у виставах для дітей” –  актор Андрій Опіок за роль Лиса Микити в однойменній виставі Закарпатського академічного обласного театру ляльок „Бавка”. У номінації „театрознавство” лауреатами стали Олег Зайцев та Людмила Попова за книжку про головного художника  муздрамтеатру „Художник театру Емма Зайцева”. До речі, Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв уже втретє поспіль отримує премію імені братів Шерегіїв за найкращу виставу року. У  2015 році лауреатом стала вистава „Про що плачуть верби” (режисер – Василь Шершун, у 2016 році –  „В Парижі гарне літо” (режисер – Анатолій Філіппов).l

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

2 листопада в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулася презентація книги „Русинський” сепаратизм: націєтворення in vitro” доктора філологічних наук, професора УжНУ Любомира Белея.

2 листопада в Ужгороді в прес-центрі обласної державної адміністрації відбулась презентація видання Михайла Приймича „Церковний живопис Закарпаття”. Це книга-альбом, збірник історичних досліджень мистецьких процесів сакрального характеру в краї 18-20 ст. Вона містить історико-мистецькі нариси, які автор збирав протягом всього життя.

3 листопада в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся безкоштовний тренінг „Як заощаджувати більше” в рамках „Фінансової школи”. Провів тренінг викладач економічного факультету Юрій Кушнір.

3 листопада в Ужгородському коледжі культури і мистецтв відбулась презентація книги-фотоальбома „70 років творчості, здобутків і визнань”, що нещодавно побачила світ у видавничій студії „Zoriana”. Книга-фотоальбом присвячена 70-річчю коледжу.

4 листопада у Мукачівській міській центральній бібліотеці ім. О.Духновича відбувся поетично-музичний експромт „Рапсодія душі”. Вечір був присвячений творчості поета, блогера, актора театру-студії „Сьоме небо”, члена ГО „Гармонія” Юрія Прокопенка з Вінниці, який презентував мукачівській публіці власну поетичну збірку „Посвята жінкам”.

9 листопада в Ужгороді в обласній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка, у день відзначення української писемності та мови, відбулася презентація Мукачівського літературного об’єднання „Рідне слово”.

9 листопада в Ужгороді у обласній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка „Кінозал ім. Стенлі Кубрика” організував перегляд документальної стрічки „Будинок Слово” (2017) режисера Тараса Томенка.

9 листопада у Львові в Національній спілці письменників України відбулась презентація збірника спогадів „Іван Чендей у колі сучасників”. Представили книжку її укладачі – автор ідеї, письменник Олександр Гаврош, донька лауреата Шевченківської премії Марія Трещак, дослідник епістолярної творчості Івана Чендея, професор Сидір Кіраль та редактор Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Федора Потушняка Іванка Когутич.

12 листопада в Ужгородському замку відбувся літературний перформанс поетеси з Прикарпаття Тані П’янкової та закарпатського письменника Василя Кузана „Плач тихіше”. Це поетичний діалог двох закоханих. Літературний вечір проходив у рамках святкування 15-річчя закарпатської газети „Неділя”.

13 листопада в Ужгороді в культурно-історичному центрі „Совине гніздо” відбулась презентація проекту  – виставки до 75-річчя створення УПА „Два століття — Одна війна”.

14 листопада в Мукачеві, в день святкування 110-ї річниці від дня народження „мами Карлсона і Пеппі”, улюбленої письменниці- казкарки мільйонів дітей і дорослих – Астрід Ліндгрен, Мукачівська міська бібліотека для дітей запросила на літературний глобус „Бешкетники Астрід Ліндгрен” своїх друзів – учнів 5-6 класів СШ №4  та постійних читачів бібліотеки.

14 листопада в Ужгороді у фойє обласної державної адміністрації відкрилася експозиція творів відомого художника Степана Шолтеса. Митець представив зо два десятка своїх картин, написаних за останні роки та об’єднаних під назвою „Чотири пори року”.

 16 листопада в Ужгороді у обласній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбулася презентація книги „Тринадцять жінок Івони”. Авторка – Вікторія Андрусів, закарпатська письменниця і журналістка, яка наразі живе і працює у Сполучених Штатах Америки. Книга була написана у Штатах, для презентації видання Вікторія спеціально приїжджала до Ужгорода.

20 листопада в Ужгороді у видавництві „Патент” вийшла друком чергова книжка Юлії Драгун „Ой віночку з барвіночку”.

21 листопада в Іршаві в районній бібліотеці відбулась презентація книжки „Сілецькі історії”  Сергія Лупака, Івана Сухана та Михайла Ломаги. Книга про історичне минуле села „Сільце”.

23 листопада у Тячівській галереї ім. Ш.Голлоші відбулася презентація книги Ярослава Іляша „Нація, яка не капітулює” (Київ, „Українська Видавнича Спілка”).

23 листопада в Ужгороді в обласній державній адміністрації відбулась презентація двох видань, присвячених закарпатським письменникам. Книги приурочені до 70-річчя Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України.
Літературний альманах „Сім крутих перевалів”, що вийшов  у видавництві „Знання” об'єднав твори сучасної генерації обласного осередку спілки. У виданні представлена творчість понад тридцяти сучасних літераторів Закарпаття. До книги літературознавця Дмитра Федаки „Українське красне письменство Закарпаття” увійшли стислий огляд художньої літератури краю від найдавніших часів та літературні портрети письменників ХІХ і ХХ століть, а також представників літературного цеху нинішніх днів – письменників, літературознавців та фольклористів. Видання, котре містить  44 літературні портрети, створено на основі публікацій автора упродовж тривалого часу.

24 листопада в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація збірки новел та есеїв „Довга дорога до себе” члена Національної спілки журналістів України Михайла Кречка.

25 листопада в галереї „Ужгород” відбулось відкриття фотовиставки та презентація книги „Якби не війна”. На виставці реалізовувалась книга „Якби не війна”, з повними історіями героїв на світлинах. Кошти волонтери спрямували на допомогу пораненим у шпиталях, родинам загиблих та на потреби хлопцям на передову.

25 листопада, напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів, у Тячівській центральній районній бібліотеці провели тематичні заходи – годину скорботи „Голодомор 1932-33 років” та презентацію книги української письменниці з Канади Ольги Мак „Каміння під косою”.

28 листопада-10 грудня в Київі, у філії Національного музею „Київська картинна галерея” „Мистецький центр „Шоколадний будинок” була відкрита ретроспективна персональна виставка творів живопису і графіки відомого закарпатського художника, народного художника України, лауреата Закарпатської обласної премії в галузі образотворчого мистецтва ім. Й. Бокшая та А. Ерделі, почесного академіка НАМ України Золтана Федоровича Мички (1949–2017).

29 листопада- 2 грудня в Ужгороді у обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка в інформаційно-ресурсному центрі „Вікно в Америку” відбулися заходи, присвячені темі волонтерства: English speaking club for Teens (living library with Peace Corps Volunteers); English speaking club for Adults (discussion: “How could volunteering benefit your life specifically?”);Volunteer Fest (презентації волонтерських рухів, громадських організацій про їх волонтерську діяльність). Під час Volunteer Fest учасники мали змогу дізнатися про те, як волонтерство допомагає реалізувати свою громадську позицію, як кожен може впливати на розвиток своєї громади чи допомогти іншим, отримати безцінний професійний досвід та розвинути нові навички.

30 листопада в Ужгороді у обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка у ресурсно-інформаційному центрі „Вікно в Америку” відбувся майстер-клас з бісероплетіння „Без традиції немає культури” до всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

30 листопада в Ужгороді у виставкових залах музею народної архітектури та побуту відбулася презентація книжки „Мирослав Сополига: Біобібліографія”. Видавцями її стали науково-дослідний інститут ім. М.Мольнара УжНУ, Закарпатське крайове культурно-освітнє товариство „Просвіта”, громадське об’єднання „Русько-українська ініціатива” (Свидник, Словаччина). У біобібліографії подано здобутки визначного вченого-етнолога, музеолога, громадського діяча, доктора історичних наук, Почесного доктора УжНУ, Почесного члена Закарпатського крайового культурно-освітнього товариства „Просвіта ”, довголітнього директора Музею української культури у Свиднику (Словаччина) Мирослава Сополиги.

У листопаді село Дубрівка на Ужгородщині урочисто відзначила 600-річчя від появи першої письмової згадки. З нагоди великого ювілею було знято документальний фільм „Останній солдат” про найстарішого мешканця села Юрія Куруца. Також ужгородське „Видавництво Олександри Гаркуші” видало книжку Олександра Гавроша „Дубрівка колись і тепер”. Це історико-краєзначий нарис, щедро доповнений унікальними фотографіями, яких у виданні понад сотня.

У листопаді в ужгородському видавництві „TIMPANI” вийшла друком збірка п’єс „Пташечка Господня” колишнього актора Закарпатського муздрамтеатру Євгена Свиридюка. У книжці вміщено чотири драми: „Пташечка Господня”, „Час збирати каміння”, „Хтось”,  „Фауст і прибулець”.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

3 листопада в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відкрилась ретроспективна виставка живопису Габріела Булеци „Трансплантація”.

4 листопада у галереї „Ужгород” відкрилась ретроспективна виставка творів живопису та графіки Василя Філеша „Боржавська елегія”.

4 листопада у Виноградові у виставковому залі „Імпасто” відбулось відкриття одної з найбільших в Україні колекцій вишиваних рушників. Понад півтисячі унікальних зразків народної майстерності представила місцева мешканка Майя Вайда, яка десятки років збирає їх по всій Україні. В залі можна було оглянути рушники Наддніпрящини, Житомирської області, Волині, Прикарпаття і, звичайно, з українських та угорських сіл Закарпаття.

4-5 листопада в Перечині, у кузні „Три Івана” відбулася неформальна зустріч ковалів – „скульптурний симпозіум”, на якому викували взірці унікального ленд-арту.

9 листопада на Рівненщині, в Мистецькій підземній галереї Музею історії Національного університету „Острозька академія” відбулось відкриття виставки „Верета” закарпатських мисткинь Одарки Долгош (Сопко), Олени Кондратюк, Людмили Корж-Радько та Надії Пономаренко. Відкрила її дружина Президента України Марина Порошенко, котра завітала до Національного університету „Острозька академія” для участі в черговому засіданні міжнародної платформи „Острог Forum 2017”.
Громадська організація „Асоціація творчих жінок Закарпаття „Нова форма” цьогоріч ініціювала культурино-мистецький проект „Мистецтво єднає Україну”, в рамках якого з творчістю провідних закарпатських мисткинь мали можливість познайомитися шанувальники прекрасного у різних куточках України. Так, за сприяння управління культури облдержадміністрації художню виставку „Верета” представили в Ужгороді, Вінниці, Тернополі, Чернівцях і Рівному.

9 листопада у Львові, у Шевченківському гаю в Музеї народної архітектури та побуту ім. К. Шептицького, з театралізованим дійством відкрили сторічну хату, привезену із Закарпаття 1920 року. Вона стала одним з перших об’єктів у секторі „Лемківщина”. Відбулося відкриття з урочистостями та всіма традиційними звичаєвими елементами лемків.

9 листопада, в селищі Великий Бичків на Рахівщині кращі майстри Західної України працювали над облаштуванням „Алеї різьби”, аналогів якої немає у Європі. Дійство відбувалося у рамках проведення фестивалю-змагання „Битва різьбярів”.

11 листопада в Ужгороді, на площі між автобусним та залізничним вокзалами, до 100-річчя Жовтневої революції відкрили міні-скульптуру „Hasta la vista Lenin!”, щоб навіки попрощатися з вождем пролетаріату. Автор – відомий скульптор Михайло Колодко.

15 листопада в Ужгороді у виставковій залі Генерального консульства Словацької республіки, під патронатом Генерального консула Мирослава Мойжіти було відкрито камерну персональну експозицію, приурочену до 65-річчя заслуженого художника України Міхаела Пейтера.

16 листопада в Ужгороді у обласному музеї народної архітектури та побуту відкрили ІХ-ту міжнародну виставку „Карпатське бієнале – 2017”. Добірка презентувала близько 200 робіт малих і юних художників-графіків із п’яти країн Карпатського регіону: Словаччини, Польщі, Румунії, України й Угорщини.

16 листопада у холі Берегівської районної державної адміністрації відбулось відкриття виставки майстрів робіт образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва „Скарби рідного краю”.

17 листопада в Ужгороді у обласному художньому музеї  ім. Й. Бокшая відбулось відкриття виставки „Синтеза” творів двох відомих на Закарпатті та за його межами авторів: батька – заслуженого художника України Івана Дідика та доньки – Іванки Войтович, члена Національної спілки художників України.

17 листопада-17 грудня в Ужгороді в арт-центрі „ILKO Gallery” вперше для Закарпаття представили роботи українського художника Тіберія Сільваші, який працює у напрямку нового абстрактного мистецтва.

17 листопада у Берегові в угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ відкрилася виставка художника, члена Товариства угорських художників Закарпаття імені Імре Ревеса Роберта Товта під назвою „Колір, природа, імпресії”.

21 листопада в Ужгороді в обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького, що діє в Ужгородськиому замку, відбулось відкриття виставки, що відображає історію Закарпаття від VIII-го ст. до І-ї Світової війни та реконструкції цілком зруйнованої зали замку, де розміщуеться експозиція. Ініціатива була підтримана Управлінням Уряду Угорщини з питань гармонійної співпраці між Саболч-Сатмар-Березькою та Закарпатською областей, яке 12 червня 2017 р. підписало меморандум із Закарпатським обласним краєзнавчим музеєм ім. Т. Легоцького про реалізацію проекту.

21 листопада в Ужгороді у музеї народної архітектури та побуту відбулось святкування 240 років з часу зведення однієї із найстаріших дерев’яних церков із с. Шелестове. Шелестівська церква унікальна тим, що збудована без жодного цвяха, це одна із небагатьох збережених донині церков лемківського типу, коли архітектурний ансамбль збудований із вивищеннями із заходу на схід: найвища дзвіниця, тоді – нава і найнижчий вівтар.

21 листопада в Ужгороді в обласній державній адміністрації до Дня Гідності та Свободи розгорнули оновлену експозицію світлин та речей із Майдану часів Революції Гідності.

21 листопада у Хусті відбулося відкриття виставки картин дружини художника Гаврила Глюка Раїси Глюк. Експозиція була представлена 44-ма полотнами. Кожна картина є свідченням того, що художниця вміла бачити красу у звичних повсякденних речах і через талант дарувати людям світло та позитив.

22 листопада в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відбулася презентація книги „Адальберт Ерделі. Шаржі”. Книга вийшла у видавництві Олександри Гаркуші.

29 листопада в Ужгороді в архітектурно-історичному комплексі „Совине гніздо” відбулося відкриття виставки „Жінки Ужгорода”, яку створили художниці Інгрід Кепкова та Вікторія Лендєлова (Словаччина, Кошице).

29 листопада в Ужгороді в художньому салоні „Арт-Про” відбулось відкриття виставки робіт Марії Митрик „Паралелі буття Марії Митрик”.

В листопаді на Міжгірщині відбувся мистецький пленер майстрів пензля.

В листопаді у парку Шенборна (курорт „Воєводино”) Перечинського району відкрили пам’ятник Сіссі  – імператриці Австрії, дружині імператора Франца Йосифа I). Скульптура стала новою родзинкою для туристів і вдало доповнила комплекс паркового мистецтва у Шенборні, який цими днями відзначає 4-річчя з дня відновлення. Також у грудні виповнюється 180 років з дня народження відомої історичної постаті, тож встановлення скульптури стало символічним.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

5 листопада у Тячеві під назвою „Золота осінь KMKSZ” відбувся  міжнародний фестиваль, в якому взяли участь хори і танцювальні гурти.

9 листопада у Хустському районному будинку культури у всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва відбулося особливе свято з нагоди відзначення професійного свята працівників культури. Урочистість проходила під чудовим девізом: „Ми даруємо людям красу!”. Працівники культури радували глядачів талановитими виступами.

11 листопада Мукачево лицарським турніром, ліхтариковою ходою відзначило день свого покровителя. В місті пройшов фестиваль „День Святого Мартина”.

17-19 листопада в Ужгороді у винному льоху „Совине гніздо” пройшов традиційний фестиваль молодого вина „Закарпатське божоле”. Фестиваль молодого вина в Ужгороді зазвичай збігається зі святом „Божоле” у Франції, традиція якого сягає XIX століття.

28 листопада в Ужгородському коледжі культури і мистецтв відбувся обласний семінар-практикум працівників культури клубного типу на тему: „Удосконалення методичного забезпечення закладів культури клубного типу з організації різних форм культурно-дозвіллєвої діяльності”.

30 листопада в „Ужгородському коледжі культури і мистецтв” відбувся День відкритих дверей для випускників дитячих музичних шкіл, дитячих шкіл мистецтв та загальноосвітніх шкіл області.

У листопаді українсько-словацька стрічка Петера Беб’яка „Межа”, яку знімали на Закарпатті, перемогла на 18-му Міжнародному кінофестивалі в Аррасі, Франція.

У листопаді у селі Велятино відбулась визначна подія – презентація мармурової скульптури, витвору мистецтва відомого скульптора, члена Національної спілки художників України Івана Дем'яна. Автор символічно назвав скульптуру „Учителька”. А організатор скульптурного симпозіуму Петро Матл привітав велятинців з тим, що село Велятино включено до Міжнародного скульптурного туристичного шляху.

У листопаді фільм закарпатського режисера В’ячеслава Бігуна „Сильні духом”, про звільнення політичного в’язня Кремля Юрія Яценка, отримав почесну відзнаку кінофестивалю „Скарб Солідарності” за „професійність та високу мистецьку якість”.

Новини

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день