Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Хроніка культурного життя
2018 - лютий
ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ
2 лютого в Ужгороді на пл. Театральній відбувся вечір пам'яті Андрія Кузьменка.
4 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт камерно-інструментального ансамблю „Угорські мелодії”.
4 лютого в Ужгороді в обласному державному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбувся концерт гурту „Лісапетний батальйон”.
4 лютого в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” зіграли вистава „По щучому велінню” Марка Кропивницького.
4 лютого в Ужгороді в обласному державному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбулась вистава „Попелюшка” за казкою Шарля Перро.
6-7 лютого до Ужгорода з двома масштабними виставами завітав Угорський державний оперний театр. Ужгородці змогли побувати на опері Еркеля Ференці „Ласло Гуняді” та балетній інтерпретації хореографа Роланда Хінда на музику всесвітньо відомої оперети Легара „Весела вдова”.
8 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся авторський концерт знаного композитора, хорового диригента і педагога, заслуженого діяча мистецтв України Василя Гайдука на честь його 80-річчя.
9 лютого в Ужгороді на фасаді академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Братів Шерегіїв встановили вивіску „мала сцена”, щоб глядачі могли орієжнтуватись. Камерна сцена діє в театрі вже із 2016 року.
11 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт естрадно-духового оркестру, до дня закоханих „Star Trek”. У програмі – яскраві саундтреки з всесвітньо відомих кіно- та анімаційних фільмів і кілька яскравих п’єс.
17 лютого в Хусті в обласному театрі драми та комедії вперше відбулась прем'єрна вистава „Наталки Полтавки” за твором Івана Котряревського.
18 лютого в Ужгороді в обласній філармонії серію концертів до Дня закоханих завершила авторська естрадна вокальна студія „Рена”.
18 лютого в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулась прем’єра „Чокі та його вірні друзі” М.Туровера та Я. Мирсакова.
18 лютого в Ужгороді в академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв зіграли музичну казку Л.Устинова „Велике жабеня” (режиссер-постановник – лауреат обласної театральної премії ім. братів Шерегіїв Олександр Саркіс’янц).
20 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбулась чергова зустріч ужгородського слухача із солісткою обласної філармонії, народною артисткою України Етеллою Чуприк. У програмі п’ятого вечора із „Повного циклу фортепіанних творів Ф.Шопена і М.Лисенка”. Виконавиця об’єднала дев’ять ноктюрнів і чотири балади польського генія та сонату ля мінор Миколи Лисенка.
20 лютого в Будинку культури міста Берегова з двома концертами виступив видатний ужгородський хор акапельного співу „Cantus”.
23 лютого у Мукачівському драматичному театрі презентували глядачам нову постановку — виставу-анекдот „Терорист” за п'єсою італійського драматурга Альдо Ніколаї.
25 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбулась програма „Дитяча органна філармонія”. Нею розпочато новий проект під гаслом „Діти – дітям”. На головній сцені краю своїми успіхами в опануванні улюбленого інструменту поділилися учні Катерини Гажо. Юні виконавці продемонстрували слухачам багатство органної музики представників різних шкіл і епох від бароко до сучасності.
25 лютого в Ужгороді в „ILKO Gallery” відбувся благодійний арт-проект на допомогу онкохворим дітям „ASTROBLASTOMA”.
25 лютого в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” до року англійської культури в Україні, відбулась вистава за мотивами творів Чарльза Діккенса „Сни Ахнеуса” – сентиментальна історія для дітей з шести років та сімейного перегляду.
27 лютого у Мукачівському драматичному театрі з камерним концертом „Висоцький” виступив харизматичний актор, народний артист України Олексій Горбунов та група „Грусть пилота”. Концерт присвячено 80-річчю співака і поета Володимира Висоцького.
БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
1 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулася презентація книги „Трикутник” виноградівських авторок Валентини Костьо, Здени Тесличко та Світлани Кедик.
1 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулася презентація книги „Гумор і сатира” Мирослави Гараздій. Це друге видання, започатковане при редакції газети „Погляд”.
1 лютого в Ужгороді у видавництві „Ґражда” відбулася зустріч-презентація науково-мистецького часопису „Екзиль”. Зустріч ювілейна,журналу – 25!
1 лютого у Хустській центральній міській бібліотеці на запрошення ЛМО „Верховинська плеяда” відбулась зустріч із письменниками Мукачівського літературного об’єднання „Рідне слово”.
6 лютого в Мукачівській міській бібліотеці відбулась презентація творчої авторської програми „Слово – як голос душі” відомого мукачівського поета, голови міського осередку Конгресу літераторів України, члена літературного об'єднання „Рідне слово” Володимира Маслова.
13 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка напередодні Дня святого Валентина відбувся „Вечір поетичних зізнань” від літературного клубу „Читаємо разом”, де виступили молоді поети та музиканти.
16 лютого в Ужгороді в бібліотеці ім. М. Берчені в УжНУ у форматі відкритої лекції відбулась презентація просвітницького проекту – нової книги „Країнознавство” завідувача кафедри міжнародної політики, професора Алена Панова. Книга вміщує своєрідний алгоритм пізнання країн. На 444 сторінках відображено карти, світлини, історичні відомості, ментальність, дух п’яти європейських країн, США, а також Ужгорода.
20 лютого в Ужгороді у обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбувся вечір пам'яті „Уклонімось низько до землі тим, хто в серці буде вічно жити...” до Дня Героїв Небесної Сотні.
22 лютого в Ужгороді в лицарській залі Мукачівського замку відбувся вечір вишуканої поезії. Літературний дует – Тетяни Рибар та Віктора Дворниченка цього вечора дарував глядачам чудову поезію, вдало доповнивши поетичні читання розмовою про власні уподобання, мрії, бажання. Гарним подарунком для присутніх став виступ співачки, головного спеціаліста відділу культури виконавчого комітету Мукачівської міської ради Катерини Могилевець.
26 лютого в Мукачівській міській центральній бібліотеці імені Духновича відбувся поетичний слем „Вона обрала собі горде ім'я-УКРАЇНКА” на честь Лесі Українки.
У лютому в Ужгороді у „Видавництві Олександри Гаркуші” вийшов друком „Календар краєзнавчих пам’ятних дат на 2018 рік”, що є своєрідною щорічною енциклопедією Закарпаття. Видання щороку готує обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка. Рекомендаційний посібник вміщує перелік подій, ювілеїв та пам’ятних дат, які цього року відзначатиме громадськість Закарпаття та України. Основу календаря складають наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовані фахівцями-карпатознавцями.
У лютому в Ужгороді в ТДВ „Патент” побачила світ книжка Івана Хланти „Як чоловік кішку вчив працювати”.
У лютому в Ужгороді вийшла нова дитяча книжка „Наше місто превеселе” Лідії Повх, присвячена Ужгороду.
ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА
2 лютого у Львові в Музеї вишитих ікон Дмитра Блажейовського відбулося відкриття виставки робіт закарпатської майстрині Любові Лішки.
8 лютого в Ужгороді в приміщенні арт-центру „ILKO Gallery” відкрилася персональна виставка закарпатського художника, який живе і працює у Великобританії та Німеччині, Павла Керестея.
13 лютого у галереї „Ужгород” відкрилась виставка до Дня закоханих „З далеких мандрів”. На ній зібрано близько трьох десятків полотен митців обласної спілки художників.
14 лютого в Ужгороді з'явилась ще одна туристична принада – місце для поцілунків. Для її встановлення обрали чудову дату — День усіх закоханих! Встановили „лавицю кохання” біля чарівного будиночку на Православній набережній біля міні-скульптурки найромантичнішої пари Закарпаття — Міклоша Берчені та Крістіні Чакі.
14 лютого в Ужгороді в атріумі обласної державної адміністрації відбулось відкриття виставки „Україна очима дітей”. Тут експонувались 30 робіт дітей із прифронтової зони Луганщини. Юні автори полотен приїхали на Закарпаття в рамках проекту „Схід і захід разом”.
16 лютого в Кропивницькому відкрилася персональна виставка закарпатського художника Едуарда Приходька „Суб’єктивні рефлексії”.
16 лютого у Мукачеві у картинній галереї замку „Паланок” відкрилася виставка художників творчого об'єднання Арт-клубу „Палітра-спектр”.
19 лютого у Виноградові в міській картинній галереї „Імпасто” відкрилася виставка вишивки та декупажу. Свої роботи представили тутешні майстрині Оксана Мигляс, Олена Капустянова, Наталія Данкович, Наталія Гірка, Богдана Задорожна.
20 лютого в Ужгороді у виставковому залі музею народної архітектури та побуту відкрилася виставка живопису члена Національної спілки художників України Олександра Громового.
21 лютого в Ужгороді у художньому салоні „АРТ-ПРО” відбулося відкриття виставки Юлії Єгорової-Рогової „Весняний настрій”.
22 лютого в Ужгороді в атріумі обласної державної адміністрації Ужгородський клуб колекціонерів представив кілька унікальних зібрань. старовинних листівок, значків, монет, паперових грошей різних історичних епох.
25 лютого в Ужгороді у художньому музеї імені Й. Бокшая відкрилася виставка робіт голови Закарпатської організації Національної Спілки художників України Бориса Кузьми „У затишку натюрморту”, присвячена 60-річчю митця. Всього у залах музею виставлено 74 роботи різного періоду творчості художника.
У 2018 р. в Ужгороді музей народної архітектури та побуту започаткував щорічне видання „Музейний календар”. На його сторінках планується популяризувати різні фондові колекції музею.
Темою календаря на 2018 рік стало традиційне народне вбрання Закарпаття кінця ХІХ – першої половини ХХ ст. Над розробкою календаря працювали директор музею В.В. Коцан та „Видавництво Олександри Гаркуші”.
ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ
9-10 лютого в Ужгороді в Боздоському парку відбувся гастрономічний фестиваль „Ужгородська палачінта”.
17-18 лютого в Ужгороді відбувся фестиваль-ярмарок „Медовуха-фест”.
17-18 лютого в Мукачеві у парку „Перемоги” відбувся фестиваль-ярмарок „Варишська палачінта”.
17-18 лютого в Ужгороді у „Падіюн” відбувся фестиваль „WOW SHOW FEST”.
21-25 лютого у Свалявському районі на базі санаторіїв „Квітка полонини” і „Поляна” пройшов ІІ Міжнародний конкурс-фестиваль мистецтв Євгена Станковича „Stankovych fest”, який проводили задля виявлення і підтримки талановитих дітей та обдарованої молоді, підвищення майстерності учнів і студентів музичних, художніх установ та обміну творчими досягненнями.
23 лютого в Ужгородському музичному коледжі ім. Д. Задора відбувся V-ий Регіональний конкурс хорових диригентів серед студентів відділу „Хорове диригування” музичних коледжів та училищ Дрогобича, Львова, Івано-Франківська, Тернополя й Ужгорода.
23-25 лютого у селі Пилипець на Міжгірщині відбувся VIII оригінальний лижний фестиваль „Rock&Snow Telemark-2018”. Окрім власне спусків, відбулася насичена і цікава розважальна програма для дорослих і малечі. Зокрема, музичні виступи, скітур-прогулянки, квести, конкурси, атракції, екскурси в історію лиж, бограч-паті під відкритим небом та частування фірмовим глінтвейном. Працювала тематична фотозона „Здивуй друзів гарною світлиною”.Однією з родзинок фесту стало катання на лижах в історичних костюмах.
25 лютого у Перечині провели відкриту екскурсію містом „Романтичний Перечин”.
25 лютого на Воловеччині відбулась особлива екскурсія – „Дерев’яний храм у Гукливому” про унікальну перлину сакральної архітектури Закарпаття.
Новини
20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.