Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2018 - квітень

20 квітня в Ужгороді в обласній державній адміністрації закарпатцям вручили президентські, урядові та обласні нагороди. Почесну місію у святковій атмосфері виконав керівник краю Геннадій Москаль. Звання „Заслужений працівник культури України” отримав Ласло Галас – художній керівник народного аматорського фольклорного колективу „Розмарінг” відділу культури і туризму Берегівської райдержадміністрації. Галина Акулова, методист департаменту культури отримала цього дня дві відзнаки: президентську – Почесне звання „Заслужений працівник культури України” та обласну – „За заслуги перед Закарпаттям” за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток культури в області, високий професіоналізм та у зв’язку з 70-річчям.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

6 квітня в Ужгороді, в „ILKO Gallery”, пройшла лекція на тему „Українська світломузика від 1960-х до сьогодні. Сторінка Закарпаття”. Після блоку лекції про українську світломузику відбувся виступ театру „Lux Aeterna”. Світломузична вистава під назвою „Light & Sound or on the way to the absence of Gravity”.

11-29 квітня в Ужгороді, в обласній філармонії, лунали концертні програми міжнародного фестивалю „Музика без кордонів”. Головна особливість фесту – абсолютне розмаїття музичних стилів і жанрів.

11-13 квітня в Ужгороді тривав ХІІІ міжнародний конкурс мистецтв „Закарпатський Едельвейс 2018”, на якому змагались найкращі співаки, танцівники, колективи, хори та артисти розмовного жанру.

11, 18 квітня у Берегові, в обласному драматичному театрі, відбулася прем'єра – комедія популярного італійського драматурга Карло Гольдоні: „Колотнеча в Кйоджі”.

12 квітня в Мукачеві, у Християнському культурному центрі, відбулась програма академічного камерного хору „Cantus” „Леонтович назавжди. Із скарбниці української класики”. Виступ був присвячений подвійному ювілею: власне, хорового колективу, якому нещодавно виповнилося 25 років та 100-річчю з дня народження Миколи Леонтовича.

15 квітня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, заслужений академічний Закарпатський народний хор виступив із програмою „Великодній передзвін”.

15 квітня в Ужгороді, у обласному академічному театрі ляльок „Бавка”, відбулась вистава „Спляча красуня” (за мотивами казки Шарля Перро).

18 квітня у Тячеві на сцені районного будинку культури актори обласного театру драми та комедії показали музичне дійство „Наталка-Полтавка”. Режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв Сергій Архипчук.

20 квітня в Ужгороді, у обласному державному українському музично-драматичному театрі, відбувся концерт етно-співачки Мирослави Копинець „Овіяна легендами”.

22 квітня в Ужгороді у обласному державному українському музично-драматичному театрі відбулась вистава „Чарівні слова” Вадима Довлетова.

22 квітня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбулась прем’єра вистави для дітей дошкільного та шкільного віку „Трям! Привіт!” за п’єсою Сергія Козлова – сценариста всесвітньовідомого мультфільму „Їжачок у тумані”. Постановник – заслужена артистка України Наталія Орєшнікова.

23-30 квітня в Ужгороді, в академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, проходив другий фестиваль камерного театрального мистецтва „Під цвітом сакури”.

26-29 квітня у Мукачеві вже вдруге пройшов фестиваль дитячих театрів „Імпреза над Латорицею”, що дав унікальну можливість юним акторам зіграти на професійній сцені Мукачівського драматичного театру.

29 квітня в Ужгороді у рамках фестивалю „Сакура-фест” відбулося відзначення Міжнародного дня танцю. Урочиста хода вирушила від площі Народної до академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв, де відбувся святковий концерт, на якому танцювали понад 2000 учасників із 25 творчих колективів Закарпаття.

У квітні у гості до ужгородського академічного камерного хору „Кантус” приїхали сімнадцять співаків–аматорів зі Швейцарії. Тут разом з „Кантус” вони вивчали українську музику.

У квітні новий кліп Івана Пилипця зняли у серці мальовничих Карпат. Відеоробота на пісню „Закарпатське весілля” наповнена закарпатським колоритом.

У квітні в Києві відбулося оголошення лауреатів кінопремії „Золота Дзиґа”. Закарпатка Ліліана Хома отримала відзнаку в номінації „Найкращий художник із гриму” за роботу у фільмі „Кіборги”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

3 квітня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулася зустріч з письменником, головою благодійного фонду газети „День” Миколою Гриценком, який передав 30 „розумних великодніх кошиків” з книжками від газети „День”закарпатським школам.

5 квітня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся літературно-музичний вечір „Українська Квітка Америки” до 65-річчя від дня народження Квітки Цісик.

11 квітня у Батівській середній школі з угорською мовою навчання угорці Закарпаття відзначили День угорської поезії конкурсом декламування віршів.

12 квітня в Ужгороді, у обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулось вручення літературної премії „Дебют Срібної Землі”. Відзнаку для молодих літераторів вручали голова благодійного фонду „Рідна країна” Микола Томенко та голова обласної організації фонду Андрій Сербайло. Лауреатами премії стали Анна Фельцан (проза) та Неля Остапів (поезія).

12 квітня у Берегові в рамках Днів угорської поезії громадська організація „Pro Cultura Subcarpathica” вже четвертий раз організувала захід під назвою „Вірш на площі”.

12 квітня в Ужгороді, у „All Music Bar” відбулось музично-поетичне дійство „Горілиць”.

13 квітня у Чернівцях у „Видавництві 21” побачила світ книжка „Кілер+”. Це перевидання популярної прозової збірки малої прози Андрія Любки „Кілер”, доповненої двома новими оповіданнями.

15 квітня в Ужгороді у кафе-музеї „Під замком” відбувся сеанс камерної поезії та неполіткоректних рим. Атмосферу провокативного вечора створили молоді поети: Дмитро Савченко, Олексій Бешуля та Ігор Бойчук.

19 квітня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулась презентація роману Миколи Бурмек-Дюрі „Щоденник молодого рома-мандрівника”. Організатор вечора – видавництво „Гражда”.

20 квітня у Виноградові відзначили 215-у річницю з дня народження Олександра Духновича. У програмі виступи самодіяльних виконавців та колективів з Виноградівщини, Іршавщини, Мукачівщини,Ужгорода та презентація книги Михайла Чухрана „Фейсбук-фіглі”.

21 квітня у Словаччині, у Свиднику, в Музеї української культури відбулась святкова гала-програма, поєднана з оголошенням підсумків XXXVIII огляду з художннього читання жінок української поезії та прози „Струни серця Ірини Невицької”.

22 квітня в Берегові в Оросіївський школі районна організація Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ, КМКС) та ТУКЗ Оросієва вже 17-й раз організували районний конкурс угорських народних казок.

23 квітня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій  бібліотеці ім. Ф. Потушняка, за участю організаторів і гостей з Вінниці, Кам'янця-Подільського, Києва і Закарпаття відбулася завершальна програма літературного Сакура-фесту. У програмі –презентація книжки поезій Ірини Берези „Лічильник днів”, виступи поетів і письменників.

25 квітня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій  бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулася зустріч із юристами – директором Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області (ДВПД) Василем Попадинцем та директором Ужгородського місцевого центру з надання ДВПД Михайлом Давиденком.

25 квітня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій  бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулася презентація наукового видання „Етногенеза русинів” Віктора Кирія та Любомира Сікори.

27 квітня в Ужгороді в обласній універсальній науковій  бібліотеці ім. Ф. Потушняка клуб літературних дебютів „Нові імена” знову відкрив свої двері. Читачі мали змогу познайомитися з молодими поетами: Світланою Кедик та Степаном Ткачуком.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

3 квітня в Ужгороді, в культурно-історичному центрі „Совине гніздо”,  відбувся захід під патронатом Міністерства культури України – урочисте відкриття 17-ї Всеукраїнської виставки декоративно-ужиткового мистецтва „Світ Божий – як Великдень”. На виставці презентували кераміку, гобелени, різьбу по дереву, дерев’яну скульптуру, витинанки тощо.

4 квітня в Ужгороді, в обласному музеї народної архітектури та побуту, відбувся майстер-клас „Чарівний світ писанки”.

5-26 квітня у Словаччині в місті Кошице проходили Дні України, в рамках яких „ILKO Gallery”,  з Ужгорода презентувала експозицію, з понад 30 робіт. Серед авторів Владислав Габда, Павло Керестей, Павло Ковач, Володимир Гурін, Вадим Харабарук, Михайло Ілько, Наталія Шевченко.

12 квітня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, відбулося відкриття графічної виставки „Під склом” асоціації творчих жінок Закарпаття „Нова форма”.

12 квітня у Виноградові, у виставковій залі „Імпасто”, відкрилася персональна виставка Ореста Цюпка, художника, директора Хустської міської картинної галереї.

12 квітня в Ужгороді, в художньому салоні „Арт-Про”, відкрилася виставка шаржів Адальберта Еделі під назвою „Очі пророчі, або Адальберт Ерделі-Гриць: „Газоментем”. Вона присвячена пам'яті Іштвана та Бланки Мейсарошів. Організатори виставки, а це керівник салону Володимир Ньорба та журналіст Михайло Мейсарош-Фединишинець, творчо підійшли до створення експозиції. Відвідувачі побачили не тільки малюнки геніального митця, але й світлини його великої родини.

13 квітня в галереї „Ужгород” власну творчість презентувала одна з найвідоміших мисткинь краю Олена Кондратюк. Вернісаж був присвячений 50-річчю авторки.

17 квітня в Ужгороді, в „ILKO Gallery”, відбулось відкриття виставки робіт Гаврила Глюка під назвою „Малюнок”.

18 квітня в Ужгороді, в художньому салоні „Арт-Про”, відкрилась виставка „Акварельні струни 2018”. Мистецький проект репрезентував в обласному центрі пейзажні роботи п’яти авторів, серед яких Василь Скакандій, Людмила Корж-Радько, Ярослав Дуленко, Олексій Федор та Борис Кузьма.

20 квітня в Ужгороді, у „Совиному гнізді”, у рамках міської акції до Міжнародного дня Землі відбулася виставка дитячого малюнку „Чисте місто – чиста планета!”.

21 квітня в Ужгороді в історико-архітектурному комплексі „Совине гніздо” відбувся концерт академічного хору „Кантус” зі співаками із Швейцарії.

24 квітня в Мукачеві, у картинній галереї історичного музею, відбулося відкриття персональної виставки заслуженого художника України, члена спілки художників України – Василя Красьохи. Тема експозиції – „Мальовничий Афон”.

26 квітня в Ужгороді на базі обласного організаційно-методичного центру культури відбувся семінар-пленер „Ужгород квітневий”, у якому взяли участь художники-аматори та професіонали.

З квітня Закарпаття розвиває новий напрямок „солодкий туризм”. Туризм солодощів (солодкий туризм) — різновид туризму, пов’язаний з відвідуванням місць споживання та виробництва солодощів. І саме на Закарпатті, зважаючи на те, що закарпатська кухня — явище різнобарвне, експерти гастрономічного туризму виокремили окремим різновидом кулінарні шедеври під трендом „туризм солодощів”. Під час подорожі цими маршрутами турист може замовити найрізноманітніші солодкі подарунки для себе та своїх друзів: торти на різноманітну тематику, кондитерські вироби, десертні столи, фруктові столи, десертні SPA і wellness, десертну анімацію та десертні сюрпризи.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

3 квітня в Іршаві відбувся VI відкритий фестиваль з писанкарства „Котися, писанко, по рідному краю!”.

11-29 квітня в Ужгороді пройшов міжнародний фестиваль „Музика без кордонів”.

13 квітня у Хусті голова благодійного фонду „Рідна країна” Микола Томенко презентував містянам повну версію фільму, створеного в рамках проекту „7 чудес України: історичні міста і містечка”. У листопаді 2016 року за результатами інтернет-голосування, яке проводилося на сайті проекту, та анкетування експертів, Хуст став одним із переможців всеукраїнського спецпроекту і отримав унікальну можливість заявити про себе – як про туристичну родзинку – на всю державу.

14 квітня в Мукачеві в палаці „Eventum Hall” відбувся ROYAL BEAUTY – міжнародний конкурс та виставка-ярмарок індустрії краси „Кубок Карпат – 2018”.  На учасників чекали конкурси професіоналів та любителів індустрії краси, яких оцінювали судді міжнародного класу. Змагались кращі перукарі, візажисти, майстри манікюру. Новинка цього року на конкурсі – це категорія „Body ART ”– художній розпис по тілу.

15 квітня одночасно в десятьох населених пунктах Закарпаття відбулися перші відкриті екскурсії цього сезону: „Іршава весняна”, „Перечин єврейський”, „Севлюш ботанічний”, „Ужгород виноробський”. Екскурсанти дізнавалися нове й цікаве у компанії досвідчених екскурсоводів.

16 квітня на Виноградівщині, в селі Петрово, в парку відпочинку та краєзнавчому музеї відбувся угорський фестиваль весільних старост.

18 квітня-6 травня в Ужгороді пройшов традиційний „Сакура-фест”.

18-27 квітня в Ужгороді під час уже традиційного „Сакура фест” вперше Закарпатська Фільмкомісія презентувала „Дні Нового Національного Кіно”. Подивитися кращі зразки української кінопродукції можна було у великій залі ректорату УжНУ. У рамках заходу пройшов також круглий стіл „Перспективи розвитку кіновиробництва на Закарпатті” за участі представників міжнародної та української кіноспільноти.

19-26 квітня у словацькому місті Кошице в рамках транскордонного співробітництва проходили „Дні України”.

20 квітня у Мукачівському державному університеті проходив фестиваль-конкурс „Крила мрії, який проводиться вже вдруге в рамках Міжнародної науково-практичної конференції „Мистецька освіта в європейському соціокультурному просторі ХХІ століттяй цьогоріч об’єднав на одній сцені талановиту молодь з усього Закарпаття.

21 квітня в Ужгороді, у СК „ Юність”,  відбувся старт дводенних ХVI міжнародних змагань з танцювального спорту „Uzhgorod Open-2018”. У змаганнях взяли участь судді та спортсмени з близько 30 країн світу.

21 квітня в Ужгородському греко-католицькому Хрестовоздвиженському кафедральному соборі відбувся концерт хорового співу в рамках IV Всеукраїнського відкритого хорового фестивалю-конкурсу „Голоси Яскравої Країни”.

21-22 квітня в Ужгороді, в культурно-історичному центрі „Совине гніздо”, відбувся фестиваль рожевих вин „Sakura Wine”.

21 квітня в Ужгороді, в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, відбувся ромський фестиваль музичної культури.

24 квітня в Ужгороді відбулася краєзнавча толока „Відомий та невідомий Духнович” до 215-річчя від дня народження Олександра Духновича.

29 квітня в Іршаві відбувся відкритий дитячо-юнацький фестиваль хореографії Феєрія танцю.

29 квітня-1 травня в Ужгороді пройшов фестиваль сучасної духовної музики.

30 квітня-1 травня в ужгородському Амфітеатрі відбувся „Fire Life Fest 2018”. У програмі : вогняне шоу; „фаєр-батли” (змагання артистів з вогнем);  світлодіодне шоу, дзеркальне шоу та циркове шоу (фокусники, гімнасти, акробати та жонглери) та ще багато цікавих виступів та майстер-класів. А також встановлення нового рекорду – одночасний виступ 100 артистів з вогнем!

Новини

2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день