Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2019 - квітень

13 квітня засновницю та художнього керівника Студії сучасного танцю „Бліц” Альону Камінську, за вагомий особистий внесок у розвиток української культури і мистецтва, активну громадську діяльність, багаторічну сумлінну творчу працю та високу професійну майстерність нагороджено грамотою Верховної Ради „За заслуги перед Українським народом”. Нагорородив народний депутат Роберт Горват.

16 квітня в Ужгороді, в атріумі облдержадміністрації, відбулося урочисте вручення обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2018 рік. Пам’ятні дипломи переможцям у різних номінаціях в урочистій обстановці вручили голова облдержадміністрації Геннадій Москаль та виконувач обов’язків голови облради Йосип Борто.

Літераторів і митців удостоєно п’ятьох видів премій: у галузі літератури – премії ім.Ф.Потушняка, в галузі музичного і виконавського мистецтва – ім.Д.Задора, в галузі театрального мистецтва – ім.братів Шерегіїв, у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – ім.Й.Бокшая і А.Ерделі і вперше – в галузі хореографічного мистецтва – премії ім.Клари Балог. Крім цього, Геннадій Москаль нагородив Почесною грамотою Закарпатської ОДА відому мисткиню краю, члена Спілки художників України Вікторію Манайло-Приходько, виставка творів якої відкрилася в атріумі.

Загалом високі нагороди отримали 24 лауреати в 21 номінації, а саме:

Переможці конкурсу на здобуття обласної премії імені Федора Потушняка у галузі літератури за 2018 рік:

у жанрі „проза” – Федака Сергій Дмитрович, письменник, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, за книгу „Ковчег над Ужем”.

у жанрі „поезія” – Панчук Надія Михайлівна, письменниця, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, за збірку поезій „Колодязь часу”.

у жанрі „драматургія” – Кешеля Дмитро Михайлович, письменник, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, заслужений журналіст України, за п’єсу „Дванадцять місяців – гуцулів”.

у жанрі „література для дітей” – Гаврош Олександр Дюлович, письменник, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, за книгу „Закохані казки”.

у жанрі „літературознавча праця” – Хланта Іван Васильович, провідний методисті комунального закладу „Обласний організаційно-методичний центр культури” Закарпатської обласної ради; заслужений діяч мистецтв України, за книгу „Відлуння літературного Закарпаття”.

у жанрі „художній переклад” – Галина Малик (Курій Галина Миколаївна), письменниця, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, за переклад українською мовою роману словацького письменника Міхала Гворецького „Троль”.

Переможці конкурсу на здобуття обласної премії імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва за 2018 рік:

у номінації „живопис” – Ковач Павло Павлович, художник – живописець, член Національної спілки художників України, за твір „Холодний вітер nord vest”.

у номінації „графіка” – Малеш Маріанна Петрівна, художник – графік, член Національної спілки художників України за твір «Композиція за мотивами вірша В.Сосюри «Бабине літо»;

у номінації „скульптура” – Тромпак Елеонора В’ячеславівна, художник – скульптор, викладач малюнку та історії мистецтв ТОВ Комп’ютерна академія „ШАГ” Закарпаття за скульптурний твір „Despite”;

у номінації „монументальне мистецтво” – Балог Андріан Степанович – скульптор, заслужений художник України за пам’ятник Адальберту Ерделі в селі Климовиця Іршавського району;

у номінації „декоративно-прикладне мистецтво” – Дерда Олена Геннадіївна, художник-прикладник, викладач фахових дисциплін Закарпатської академії мистецтв за твір „Ноктюрн для маленького міста”;

у номінації „мистецтвознавча праця” – Приймич Михайло Васильович, доктор мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв, член Національної спілки художників України за монографію „Церковне професійне малярство Закарпаття”.

Переможці конкурсу на здобуття обласної премії імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв у галузі театрального мистецтва за 2018 рік:

у номінації „режисерсько-постановочна група” – режисерсько-постановочна група Мукачівського драматичного театру у складі: режисер-постановник Крилівець Юрій Григорович, художник-постановник Шітік Віра Петрівна, сценограф і художник по костюмах Баранов Іван Васильович за виставу „Тев̕ є-молочник” Григорія Горіна за мотивами творів Шолом Алейхема;

у номінації „актор (за найкраще втілення сценічного образу)” – Дзуринець Рудольф Рудольфович, актор комунального закладу „Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія Августина та Євгена Шерегіїв” Закарпатської обласної ради за роль Ганса Кіфера у виставі „Краще залишайся мертвим” за п’єсою Карла Ветлінгера;

у номінації „актриса (за найкраще втілення сценічного образу)” – Волковська–Москалик Лариса Володимирівна, актриса комунального закладу „Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія Августина та Євгена Шерегіїв” Закарпатської обласної ради за роль Ази у виставі „Крок від любові” за п’єсою М. Старицького „Циганка Аза”;

у номінації „актор/актриса (за найкраще втілення сценічного образу у виставі для дітей)”– Григор’єва Елла Корнелівна, заслужена артистка України, актриса комунального закладу „Закарпатський академічний обласний театр ляльок” Закарпатської обласної ради за роль Зайця у виставі „Трям! Привіт” за п’єсою С. Козлова;

у номінації „критик – театрознавець” – Федака Сергій Дмитрович, доктор історичних наук за книгу театральних рецензій „Театр Закарпаття на порозі ХХІ ст.”.

Переможці конкурсу на здобуття обласної премії імені Клари Балог у галузі хореографічного мистецтва за 2018 рік:

у номінації „балетмейстер” – Шютів Михайло Андрійович, викладач-методист циклової комісії хореографічних дисциплін комунального вищого навчального закладу „Ужгородський коледж культури і мистецтв” Закарпатської обласної ради, заслужений працівник культури України.

у номінації „хореографічний колектив” – танцювальна група комунального закладу культури „Заслужений академічний Закарпатський народний хор” Закарпатської обласної ради (директор-художній керівник Петій-Потапчук Наталія Йосипівна, заслужений працівник культури України).

Переможці конкурсу на здобуття обласної премії імені Дезидерія Задора у галузі музичного та виконавського мистецтва за 2018 рік:

у номінації „композитор” – Гайдук Василь Михайлович, викладач комунального вищого навчального закладу „Ужгородський музичний коледж імені Д. Є. Задора” Закарпатської обласної ради, заслужений діяч мистецтв України за хорові твори „Мій рідний край”.

у номінації „музикознавець” – Волонтир Оксана Романівна, викладач – методист Мукачівської хорової школи, хормейстер хору хлопчиків та юнаків за навчальний посібник-практикум „Співає дитячий хор” та Волонтир Володимир Ілліч – директор Мукачівської хорової школи, художній керівник і диригент хору хлопчиків і юнаків, заслужений діяч мистецтв України за навчальний посібник-практикум „Співає дитячий хор”.

24 квітня згідно з Указом Президента України, за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і театрального мистецтва, значні творчі здобутки та високу професійну майстерність, почесне звання „Заслужений працівник культури України” присвоєно театрознавцю, завідувачеві кафедри Ужгородського коледжу культури і мистецтв Василю Андрійцю.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

3 квітня у Хусті, в обласному театрі драми та комедії, із нагоди 80-річчя Карпатської України, відбувся гала-концерт першого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу малих форм та творчих колективів „Перлина Закарпаття”.

4 квітня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся концерт „Об'єднані піснею”. Це був новий спільний мистецький проект заслуженого академічного Закарпатського народного хору і провідної солістки Національної філармонії України Карини Кондрашевської.

7 квітня у Мукачівському драматичному театрі відбулась дитяча вистава „Пригоди чаклунки Шиші”. Режисер-постановник Тетяна Курта.

10-16 квітня у Мукачівському драматичному театрі пройшов конкурс „Імпреза – афіша” в рамках ІІI Всеукраїнського відкритого дитячого театрального „Імпреза над Латорицею” за участі учнів Мукачівської дитячої художньої школи ім. М. Мункачі.

11 квітня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся звітний концерт знаного в Україні й за її межами колективу, лауреата міжнародних конкурсів та фестивалів, а також обласної премії у галузі музичного і виконавського мистецтв ім.Д.Задора – симфонічного оркестру студентів Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Задора під керівництвом заслуженої артистки України Вікторії Свалявчик-Цанько. Для шанувальників симфонічної музики колектив підготував програму з творів видатних композиторів Дж.Россіні, Н.Паганіні, А. П'яцолли й ін.

12 квітня в Ужгороді відбулось відкриття ІІІ-го фестивалю камерного театрального мистецтва „Під цвітом сакури”. У фестивалі взяли участь провідні театральні колективи України.

16 квітня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся звітний концерт учнів та учнівських колективів Ужгородської школи мистецтв.

17 квітня у Мукачівській дитячій школі мистецтв №1 ім. С. Мартона розпочався відкритий міський конкурс юних піаністів „Золотий дощик”, участь у якому прийняли талановиті діти 7-10 років, які володіють мистецтвом гри на фортепіано.

18 квітня в Ужгороді відбувся вечір джазової класики єдиного в області великого джазового оркестру Big Band „Ужгород” у складі студентів та викладачів Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора.

21 квітня у Мукачівському драматичному театрі відбулась дитяча вистава „Весела Квампанія”, за твором М. Пономаренко  та дитяча вистава „Лабіринти кохання”, за п'єсою відомого французького драматурга, комедіографа Клода Маньє.

25 квітня в Ужгороді, в арт-центрі „Галерея ІЛЬКО”, відбувся вечір фортепіанної музики, розмова та музика, у виконанні Ксенії Гусєвої (фортепіано) та Катерини Король (анотації).

26 квітня у Словаччині, в Кошицях, в залі Історичної ратуші, на „Днях України 2019”, виступив з концертом хор „Карпати”.

У квітні зразковий хор „Співаночка” Мукачівської дитячої школи мистецтв №1 ім. С.Мартона став володарем Гран-прі Міжнародного фестивалю у Франції „Internacional Festival ge la voix – 2019”.

У квітні закарпатський гурт „Вандор” презентував кліп на  пісню – „Цигане старий”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

2 квітня в Ужгороді, в обласній науковій універсальній бібліотеці ім.Ф.Потушняка, відбувся показ фільму „Брама” в рамках всеукраїнського фестивалю „Нове українське кіно”.

4 квітня в Ужгороді, в обласній науковій універсальній бібліотеці ім.Ф.Потушняка, відбувся показ фільму „Коли падають дерева” в рамках всеукраїнського фестивалю „Нове українське кіно”.

4 квітня в Ужгородському коледжі культури і мистецтв відбулась творча зустріч з письменником Мирославом Дочинцем.

8 квітня в Мукачеві, у центральній бібліотеці ім. О. Духновича, відбувся творчий вечір „На перехрестях долі і часу”, з нагоди 75-річчя від дня народження журналіста і письменника Віктора Дворніченка.

10 квітня в Ужгороді, в обласній науковій універсальній бібліотеці ім.Ф.Потушняка, відбувся показ фільму „Іній” в рамках всеукраїнського фестивалю „Нове українське кіно”.

16 квітня в Ужгороді, у обласній науковій універсальній бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбувся показ фільму „Стрімголов” в рамках всеукраїнського фестивалю „Нове українське кіно”.

18 квітня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, з нагоди Всесвітнього дня Землі працювала „жива бібліотека”. “Жива бібліотека” – це можливість почитати не традиційну книгу, а “живу”. В ролі книг виступили живі люди, які радо діляться своєю історією. 22 квітня у всьому світі відзначають День Землі, щоб спонукати людей дбайливіше ставитися до своєї рідної Домівки. Тому нашими книгами були люди, для яких захист природи – це спосіб життя.

18 квітня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулася презентація книги „Іван Мацинський – український поет, перекладач та словацько-українські літературні зв’язки” за участі  працівників Державної наукової бібліотеки в Пряшеві (видавці та редактори книги) та представників Спілки українських письменників Словаччини.

19 квітня в Ужгороді, на факультеті іноземної філології Олег Короташ презентував свою збірку поезій „Бордель для військових”.

20 квітня в Мукачеві, у центральній бібліотеці ім. О. Духновича, відбувся літературний сакура-фест „Цвітіння сакур-натхнення мить”.

22 квітня в Мукачеві, у міській бібліотеці для дітей,  відбулась креатив-майстерка „Писанка мальована з любов’ю” з циклу „Творимо з дітьми”.

23 квітня в Ужгороді, обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка долучилася до святкування Всесвітнього дня книги та авторського права! В цей день, в рамках вуличної акції, роздарували перехожим чималу купку книг-сюрпризів, щоб вони могли провести приємно час, відмовившись від телевізора чи інтернету хоча б на один вечір!

24 квітня в Мукачеві, у міській бібліотеці для дітей, відбувся урок пам’яті „З атомним попелом у серцях” до Дня пам'яті Чорнобильсько трагедії.

У квітні ужгородська письменниця Галина Малик потрапила у перелік претендентів на з

]вання „Суперзірки дитячої літератури”.

У квітні в Ужгороді, у видавництві „Карпатська вежа”, побачила світ унікальна праця – „Антологія наукової думки про народну музику Закарпаття”. Упорядником книги стала методист КЗ „Обласний організаційно-методичний центр культури” ЗОР, викладач-методист КВНЗ „Ужгородський музичний коледж імені Д. Є. Задора” ЗОР, заслужений діяч мистецтв України Віра Василівна Мадяр-Новак. Видання містить розпорошені та малодоступні фольклористичні матеріали про музичний фольклор краю. Тексти статей доповнені якісними нотними прикладами, які заслуговують на окрему увагу.

У квітні видавництво „Люта Справа” надрукувала двома мовами „напівнімецький” роман ужгородського письменника Бонди Шолтеса.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

2 квітня в Ужгороді, в атріумі обласної державної адміністрації, відкрилася виставка „Донбас: переPROчитання образу”.

3 квітня у Києві, у арт-просторі „Mironova foundation”, відкрилася колективна виставка живопису, скульптури та арт-об’єктів „Занурення”, у якій експонувались твори п’ятьох молодих українських художників із Києва та Ужгорода – Юлії Бєляєвої, Беати Корн, Антона Поперняка, Сергія Западня та Віктора Мельничука.

4 квітня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, в рамках роботи музейної студії для дітей „Зернятко” відбулися майстер-класи з виготовлення традиційних писанок. Діти мали можливість ознайомитись з технікою розпису воском. 

4 квітня у Рахові, на площі міста, відбулась виставка пасхальних атрибутів „Воскресни писанко!”. На виставці були представлені сотні писанок із усієї Рахівщини, виготовлені дитячими руками з використанням старовинних та сучасних технік розпису.

3 квітня у галереї „Ужгород” відбулося відкриття художньої виставки Маріанни Малеш, приуроченої до 60-річному ювілею мисткині.

5 квітня у Львові, у „Галереї сценографії”, презентувалась театральна виставка „Ескізи життя” ужгородського театрального художника, заслуженого діяча мистецтв України, головного художника Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв Емми Зайцевої. На виставці були представлені авторські творчі роботи різних років – ескізи костюмів, макети декорацій, театральні афіші, театральні костюми, головні убори до закарпатських вистав різних років.

5-13 квітня у Берегові відбулася виставка, яка стала підсумком роботи Міжнародного плeнeру художників під назвою „Весняний Берегсас”.

6 квітня в Ужгороді, при обласному скансені, запрацювала перша музейна Школа юного екскурсовода. Відбулося перше заняття, на якому діти вивчали та досліджували хату з села Довгого Іршавського району – взірець архітектури та побуту долинян Закарпаття.   

6 квітня в Мукачево, у дитячій художній школі ім.М.Мункачі, відбувся обласний дитячо-юнацький конкурс образотворчого мистецтва „Легенди Карпат”.

9 квітня у Хустській міській картинній галереї відбулось відкриття виставки  живопису Віктора Чепинця „Гармонія душі”.

11 квітня в Ужгороді, в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая, відбулося відкриття персональної виставки робіт знаного крайового митця та педагога Василя Вовчка.

12 квітня в Ужгороді, на набережній Незалежності, пройшла виставка писанок вихованців закладів дошкільної освіти Ужгорода „Писанки святкові, різнокольорові”.

12 квітня в Ужгородському обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького відбулося відкриття фотовиставки Василя Фіцколинця „Тобі, рідний краю, і честь і любов”.

14 квітня в Ужгороді, на пл. Театральній, відбулась лабораторія творчості „Зможуть усі!”.

15 квітня у картинній галереї Мукачівського історичного музею відбулось відкриття виставки творчих робіт художників Грабара Віктора та Ярослави Катран.

16 квітня у Виноградові пройшла перша персональна виставка ляльок-мотанок майстрині Мар’яни Гаврило.

16 квітня в Ужгороді, в обласній філармонії, презентували виставку малюнків учнів та вчителів Ужгородської школи мистецтв. У експозиції було близько 70-ти робіт на Великодню та весняну тематику.

17 квітня в Ужгороді, у музеї народної архітектури  та побуту,  до Великодніх свят відбулось відкриття незвичайної виставки сучасного українського іконопису та писанкарства „Величаємо!”.

17 квітня в Ужгороді, на базі обласного організаційно-методичного центру культури відбувся обласний семінар-пленер „Рожевий цвіт”, у якому взяли участь як художники-аматори, так і професіонали.

18 квітня в Ужгороді, у Спілці фотохудожників Закарпаття, відбулось відкриття фотовиставки закарпатського фотохудожника Василя Фіцколинця. Виставка тематична і мала назву „Тобі, рідний краю, і честь, і любов…”.

18 квітня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, відкрилася V виставка-конкурс „Світ писанки”, що у передвеликодні дні вже п’ятий рік поспіль тішила наших краян та гостей міста.

19 квітня в Ужгороді відбулися літературні читання та відкриття художньої виставки, в межах літературно-мистецького проекту „Пограниччя.308”, який реалізував Міжнародний фонд „Відродження”, за сприяння Ужгородської міської ради.

19 квітня в гаререї „Ужгород” відкрилася „Великодня виставка” творів членів Закарпатської організації Національної спілки художників України та молодіжного об’єднання організації .

20 квітня в Ужгородському музеї архітектури  і побуту відбулась тематична акція проект „Великдень у скансені”.

23 квітня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, відбувся майстер-клас „Чарівний світ писанки”.

23 квітня в Ужгороді стартував традиційний пленер художників „Рожевий цвіт”. Кілька десятків митців з області приїхали у сакурову столицю, аби розкласти мольберти та зобразити Ужгород рожевий – сакуровий.

23 квітня в Мукачеві, в екуменічній церкві Мукачівського історичного музею Паланок, з нагоди Великодніх свят, відкрито виставку творів ручної роботи вихованців Мукачівського будинку-інтернату на пасхальну тематику.

26 квітня у Мукачеві, у дитячій художній школі ім. М. Мункачі, експонувалась Великодня виставка творів молодших учнів.

У квітні у Словаччині, у Вигорлатському музеї міста Гуменне, відкрилась міжнародна виставка „Карпатська писанка – 2019”.  Вже традиційно в заході взяли участь майстри писанкарства із Закарпаття.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

3 квітня в Польщі зразкова студія сучасного танцю „Be Free” з Іршави у складі 34 учасників завоювала Гран-прі у міжнародному дитячому та юнацькому фестивалі-конкурсі „Sky Stars Fest in spring Krakow”.

7 квітня в Тячеві, в кінотеатрі ім. Т. Шевченка, відбувся допрем’єрний дискусійний показ нового фільму  В’ячеслава Бігуна „Verdict 19”. Це персональна історія створення Вищого антикорупційного суду. Показ відбувся за участю автора. В’ячеслав Бігун ― вчений-юрист і кінематографіст із Закарпаття, який розвиває напрям „Право і кіно”.

7 квітня в селі Довге, що на Іршавщині, на території замку графів Телекі пройшов середньовічний фестиваль-реконструкція „Dowhe Casrum fest”.

8 квітня у Мукачеві, з нагоди відзначення Міжнародного дня ромів, відбулися урочисті заходи та святковий концерт. На гостей свята у парку Перемоги чекали яскраві та колоритні ромські пісні і танці, знайомство із звичаями та культурою цього народу. Насичену музично-розважальну програму доповнили і виступи знаних крайових колективів та солістів.

10 квітня в Ужгороді, в арт-центрі „Галерея Ілько”, презентували документальну стрічку „Людина з табуретом”.

11-12 квітня в Ужгородському коледжі культури і мистецтв відбулася перша науково-практична смарт-арт конференція „Синтез мистецької науки, освіти та творчості в Україні і глобальному культурному просторі”. У заході взяли участь викладачі з усього Закарпаття та відомі діячі культури і мистецтв.

12-13 квітня в Ужгороді, у обласному палаці дитячої та юнацької творчості „Падіюн”, відбувся фестиваль-конкурс „WOW SHOWFEST”.

13 квітня в Ужгороді відбувся міжнародний хіп-хоп чемпіонат „Get to Groove”, який традиційно організовує Студія сучасного танцю „Бліц”.

13 квітня в Ужгороді, у парку „Підзамковий”, у рамках „Сакура Фест”, у канатних перегонах взяли участь команди – близько півсотні 10-12-річних дітей з Ужгорода та дитячого будинку в Перечині.

14 квітня в Ужгороді відбулась безкоштовна екскурсія містом.

16 квітня в Ужгородській міській раді підписали партнерську угоду для реалізації спільного грантового проекту за участю словацького міста Міхайловце, Ужгорода та угорського Шаторальяуйхей. Мета проекту – збереження культурної спадщини в Міхаловце та Ужгороді, її промоція, об’єднання жителів прикордонних регіонів через культуру, мистецтво, спільну історію, пропагування культурної спадщини як основи розвитку туризму.

12-27 квітня в Ужгороді відбувся традиційний „Сакура-фест”.

17 квітня в Ужгороді, в великий залі ректорату УжНУ, відбулася довгоочікувана прем’єра документального повнометражного фільму „Малевич”.

18 квітня в Ужгороді, п’ятий рік поспіль, на площі Народній, відбулось урочисте відкриття фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”.

20 квітня в Ужгородській дитячій музичній школі № 1 ім. П. І. Чайковського пройшов „День відкритих дверей”.

24 квітня Ужгородський коледж культури і мистецтв  і громадська організація „Джерельця Карпат” – „Дитяча академія танцю” спільно провели обласний семінар-практикум хореографічного мистецтва, присвячений міжнародному Дню танцю.

30 квітня у місті Берегово, на території Шато Чизай, відбулось „Свято відкритих дверей Chateau Chizay” . Гості мали унікальну можливість ближче познайомитися з закарпатськими винами та особливостями їх виробництва безпосередньо у Берегівському виноробному центрі.

 

Новини

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день