Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Європейський дім2018-05-04

до Дня Європи

Днем народження Європейського Союзу вважається 9 травня (в Україні – у третю суботу цього місяця). Саме у цей день 67 років тому міністр закордонних справ Франції Робер Шуман представив усьому світові своє бачення майбутнього єдиної Європи – ключ до миру та добробуту на континенті у той час, коли люди ще не відійшли від травм минулої війни, а Європа вже стояла на порозі третьої світової війни.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військово-промислового комплексу) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
День Європи – щорічне свято миру та єдності в країнах Європейського союзу, Ради Європи. Цікавим є той факт, що існує два окремі Дні Європи, які відмічаються 5 та 9 травня, створені Радою Європи та Євросоюзом. Перший, присвячений дню створення Ради Європи (5 травня 1949 року, затверджений як свято у 1964 році). Другий – дню проголошення Декларації Шумана (рішення стосовно відзначення Дня Європи було прийнято у 1985 році на саміті ЄС у Мілані).

Асоціація ЄС – Україна: що це дасть Вам. – К. : Август Трейд, 2015. – 20 с.
Брошура містить найпоширеніші питання та розгорнуті відповіді на них, що таке асоціація ЄС з Україною, про її переваги, що вона дасть нашій державі. Видання також містить структуру і зміст Угоди про асоціацію.

Європа: вчора, сьогодні, завтра : 50 запитань – 50 відповідей / редкол. В. Стемковський, Н. Осенюк [та ін.]. – Луцьк : Твердиня, 2005. – 44 с.
Дане видання розповідає історію створення ЄС, хто ініціював об'єднання Європи, про інституції, які діють в ЄС.

66.4(4)6
М 21
Мальська, Марта Пилипівна. Основи європейської інтеграції : підручник / М. П. Мальська, Н. В. Антонюк ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. – К. : Центр учбової літератури, 2015. – 320 с.

У підручнику висвітлюється еволюція інтеграційного процесу в межах Європейського Союзу. Визначаються суть, організаційні засади та напрями діяльності Європейського Союзу в контексті інституційних змін, внесених Лісабон­ським договором.
Підручник розрахований на студентів міжнародників, економістів, геогра­фів і всіх, хто цікавиться проблемами міжнародних відносин, світової політики та економіки як основа для подальших студій.

67.9(4УКР)
М 86
Моца, Андрій Андрійович. Теоретико-правові засади європейської інтеграції України : монографія / А. А. Моца, Д. М. Бєлов, Ю. М. Бисага ; М-во освіти і науки України, Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т", Ін-т держави і права країн Європи. – Ужгород : Ліра, 2015. – 280 с.

Монографія присвячена комплексному дослідженню теоретико-правових засад європейської інтеграції України у контексті Угоди про асо­ціацію. Авторами на основі різнопланового аналізу специфіки європей­ської інтеграції як правового феномена встановлено її сутність як комплек­сної категорії науки теорії держави і права, розкриті особливості правових механізмів європейської інтеграції в межах ЄС та щодо третіх країн, у тому числі України, визначені перспективи європейської інтеграції України за Угодою про асоціацію.
Досліджено ґенезу законодавства України у сфері європейської інтегра­ції, надано правову характеристику інституційному механізму забезпечення її європейської інтеграції та з'ясовано особливості правового регулювання адаптації законодавства України як передумови вступу до Євросоюзу.

66.4(4УКР)
О-75
Основи європейської та євроатлантичної інтеграції України : навч. посіб. / В. В. Говоруха [та ін.] ; за заг. ред. В. П. Горбулін ; Нац. центр з питань євроатлантичної інтеграції України [та ін.]. – К. : Євроатлантикінформ, 2006. – 416 с. : табл. – (Формування і реалізація державної політики у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України).
Запропоноване видання – один із перших вітчизняних посібників, який присвячений історії та аналізу сучасного стану європейської та євроатлантичної інтеграції України. Структура цього посібника побудована у відповідності до основних етапів розвитку європейської та євроатлантичної інтеграції и це дозволяє розкрити закономірності і послідовність євроатлантичних інтеграційних процесів. Навчальний посібник розрахований на викладачів, науковців, докторантів, аспірантів, студентів, а також працівників органів державної влади і управління, які займаються проблематикою європейської та євроатлантичної інтеграції України.

66.4(4)6
Я 44

Як працює Європейський Союз : довід. інституцій ЄС. – К. : [б. и.], 2011. – 48 с. : кольор. іл.
Ця брошура дає відповіді на питання, як країни-члени ЄС поєднують свій суверенітет шляхом прийняття спільних рішень, у спільних інституціях, як вони функціонують, хто за що відповідає. Також пропонується стислий огляд агентств та інших органів, що беруть участь у роботі ЄС.

* * *

Бурлай, Т. Оновлення соціального виміру Євросоюзу: причини, підходи ЄС та орієнтири для України / Т. Бурлай // Економічна теорія. – 2017. – № 2. – С. 69-83.

Галата, Я. Угода між Україною та Євросоюзом: минуле і думи / Я. Галата // Демократична Україна. – 2016. – № 43. – С. 2.

Історія Європейського Союзу // Шкільна бібліотека. – 2016. – N 2(лютий). – С. 29-32 : ілюстр.

Конкурентоспроможність України на ринку ЄС: інституційні засади // Національна безпека і оборона. – 2016. – № 1-2. – С. 3-17.

Лопушняк, Г. С. Мінімальна заробітна плата: практика України та досвід країн Європейського Союзу / Г. С. Лопушняк // Демографія та соціальна економіка. – 2017. – № 1. – С. 132-144.

Маркова, Є. Особливості розвитку аграрного сектору економіки України в умовах євроінтеграції / Є. Маркова, Т. Шестаковська // Журнал європейської економіки. – 2017. – Т. 16 (№ 4). – С. 414-425.

Миколенко, В. А. Роль інтеграційних процесів у конституційній модернізації європейських правоохоронних систем / В. А. Миколенко // Держава і право. – 2017. – Вип. 75. – С. 124-133.

Народні ігри європейців : веселі розваги // Позакласний час. – 2017. – N 4(квітень). – С. 58.

Оранж, М. Французи мало знають про Україну. Але прагнуть дізнатися більше / М. Оранж // Уряд. кур’єр. – 2017. – 21 листоп. – С. 2.

Парад країн Європи // Позакласний час. – 2017. – N 4(квітень). – С. 52-56 : ілюстр.

Перегончук, Т. Україна та європейська інтеграція : матеріали до уроку. 9-й клас / Т. Перегончук // Краєзнавство. Географія. Туризм. – 2017. – № 19. – С. 15-17.

Ромашкіна, О. 57 кроків до євроінтеграції / О. Ромашкіна // Голос України. – 2018. – 1 берез. – С. 2.

Рудольф, В. Напрями співробітництва польських воєводств і великих міст з країнами світу та Україною / В. Рудольф, С. Пазізіна // Журнал європейської економіки. – 2017. – Т. 16 (№ 4). – С. 436-453.

Сидоров, Є. Армія Євросоюзу / Є. Сидоров // Військо України. – 2017. – № 4. – С. 36-39.

Умланд, А. “Балканські двері” в Євросоюз : чим корисний для України досвід країн Південно-Східний Європи / А. Умланд, П. Фелінгер // Дзеркало тижня. – 2018. – 10 лют. – С. 5.

Інтернет-ресурси:

День Європи

День Європи в Україні - символ спільних цінностей і інтересів

День Європи: чому європейці святкують його двічі?

Європейський Союз

Європейський Союз та його роль

Країни-учасниці Євросоюзу

Прапор Євросоюзу: історія і значення

Що таке День Європи і хто його святкує?

 

 

 

 

 

 

Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-05-13

16 травня, о 17:00 в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка розпочнеться “ЧЕНДЕЙ-FEST 2019”. Відбудеться творча зустріч із членами журі Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея – українськими журналістами, письменниками Павлом Вольвачем, Галиною Плачиндою та доктором філологічних наук, чендеєзнавецем Сидором Кіралем. Модеруватиме ідейний натхненник конкурсу й фестивалю, письменник Олександр Гаврош.

Під час вечора також прем’єрно покажуть документальний фільм “Ясенова Івана Чендея” режисера В’ячеслава Бігуна, який працює над повнометражним фільмом про свого відомого земляка.

“ЧЕНДЕЙ-FEST 2019” – літературний фестиваль на пошану видатного українського прозаїка, громадського діяча, лауреата Шевченківської премії, автора сценарію до фільму “Тіні забутих предків”  Івана Чендея. Організатором літфесту є Міжнародний благодійний фонд імені Івана Чендея.

 

2019-05-12

Презентація книг прози Люби-Параскевії Стринадюк “Як я ‘му жити на полонині” та “З-за гір’я. Щоденник любові”. “Як я ‘му жити на полонині” – гуцульська проза про життя на полонині, написана українською мовою, однак діалоги та пряма мова у ній передані – гуцульською. У цій книжці авторка описує, як буде жити високо в горах на далекій полонині Угорске, вплітаючи у текст спогади зі свого гуцульського дитинства. Ця книжка – це також спроба усунути стіну, яка через задавнені стереотипи, міфічний, овіяний легендами, образ гуцулів, утворилася між цим гірським самобутнім народом та людьми з долин, з міст.
“З-за гір’я. Щоденник любові” – коротка проза про щоденну любов, докладання зусиль і зрощення любові до життя, людей, до себе самої, через пізнання, стриманість, лагідність та уважність. Ця книга також про те, як почерез любов віднаходиш себе та своє покликання, очищуєшся і знову оживаєш для життя живою.

Люба-Параскевія Стринадюк, письменниця, перекладачка з німецької, народилася в гуцульському селі Замаґора Верховинського району Івано-Франківської області. Навчалася у Львівському університеті ім. І. Франка на факультеті іноземних мов, кафедра – ґерманістики. Мешкає і працює у Львові. Є авторкою прозових книг “У нас, гуцулів” (2014), “До данцу” (2015), “Вивчєрики” (2016), “Як я ‘му жити на полонині” (2018) та “З-за гір’я. Щоденник любові” (2019). Також переклала з німецької книги “Цісар Америки. Велика втеча з Галичини” Мартіна Поллака (2015), “Собакоїди та інші люди” Карла-Маркуса Ґауса (2017), “Сканери” Роберта М. Зоннтаґа (2018).

Чекаємо вас 17 травня о 16.00.

Вхід вільний.

 

2019-05-10

Шановні користувачі для вас нові віртуальні виставки: "Шана за подвиг, вдячність за мир" (до Дня пам'яті та примирення) та "Малий Прованс" Петра Мідянки" (до 60-річчя від Дня народження поета, лауреата Національної пренмії ім. Т. Г. Шевченка).

2019-05-03

Шановні користувачі. Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за квітень 2019 р.".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".