Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     > 

Віртуальні виставки

"Живою мовою свого краю"

2019-09-16
до 60-річчя від дня народження письменника, журналіста, видавця, лауреата Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Мирослава Дочинця
«Найвищий для мене чин – Книга. Та книга, де букви, як і трава, мають свою барву, свій пахощ. 
Темна тайна – письмо, а хист писемний – то дар Духа.
Письмовець – як волхв, що виправдовує перед лицем Господа перебування свого народу на землі.
Треба перейти всі раї і пекла земні перед тим, як узятися за перо.
Аби писемне слово було світлою тінню того Слова, що було справіку.
І смисл усякого письма в тому, щоб укріпити в людності дух доброчесности – найбільше з благ.
Щоб покликати людину на проблиск світла в чорноті»
                                                                       М. Дочинець
 
Мирослав Дочинець — український письменник і журналіст, член Асоціації українських письменників (2003) та Національної спілки письменників України (2007), лауреат Шевченківської премії (2014).
Усім шанувальникам сучасної української прози має бути знайоме ім’я Мирослава Дочинця. Він упевнено займає провідне місце в списку найпопулярніших авторів сьогодення, а його твори б'ють рейтинги продажів в усіх книгарнях України.
Народився майбутній прозаїк третього вересня 1959 року в освіченій родині вчителів. Батьки дуже вплинули на світогляд юного Дочинця та привили йому любов до української мови. Тому не дивно, що мрія стати письменником у маленького Мирослава з’явилася ще в шестирічному віці.
Мирослав Дочинець почав проявляти письменницький талант ще в ранньому віці. Вже в шостому класі його роботи друкувалися у шкільних виданнях, а в дев’ятому — принесли йому перемогу в літературному конкурсі юних майстрів слова.
В 1977 році він вступив до Львівського університеті ім. І. Франка на факультет журналістики. Будучи студентом, приймав участь у багатьох літгуртках, у тому числі відвідував студію "Франкова кузня", та набирався досвіду в редакції спочатку університетської газети "За радянську науку", а потім газети "Джерела".
Його професійна діяльність розпочалася в 1982 році, коли Мирослав Дочинець став співробітником в газеті "Молодь Закарпаття".
В 1990 році він відкрив демократичну газету "Новини Мукачева", яка в свій час користувалася великою популярністю на Закарпатті серед населення. Паралельно був власним кореспондентом таких видань як "Карпатський край", "Срібна земля" та "Фест".
Через вісім років Мирослав Дочинець (книги якого вже набували популярності на батьківщині) заснував видавництво "Карпатська вежа". Протягом десятиліття в якості директора та головного редактора він опублікував понад триста робіт українських авторів.
В літературному колі ім’я Мирослава Дочинця почало активно лунати у вісімдесятих роках. Йому належить авторство понад двадцяти книжок, ("Світован", "Хліб і шоколад", "Лад", "Місячна роса", "Руки і душа" та ін.) більшість з яких стали українськими бестселерами.
Найбільшу популярність серед співвітчизників набула книга "Многії літа. Благії літа" — заповіти 104-річного карпатського мудреця про те, як прожити довге, здорове та щасливе життя. Вона увійшла в топ найпопулярніших українських видань за рейтингом "Книга року-2010". Не менше привертають увагу читачів і такі книги Мирослава Дочинця, як "Вічник. Сповідь на перевалі духу", "Криничар" та "Горянин. Води Господніх русел". Ці твори влучно називають трьома духовними братами.
Окрім книжок для дорослих, він пише і для дитячої аудиторії: "Бранець Чорного Лісу", "В’язень замку Паланок", "Напутні дари – для дітвори".
Прозою українського письменника все більше цікавляться за кордоном, а його репутація талановитого митця виходить на міжнародний рівень. Романи "Лис" та "Вічник" планують перетворити на кінофільми. Також в лондонському студентському театрі було розіграно п’єсу за сюжетом твору "Вічник".
Його роботи перекладаються на іноземні мови, зокрема російську, англійську, польську, словацьку, італійську та навіть японську. За широке визнання читачів нагороджений Почесною літературною відзнакою «Золоті письменники України» (2012). Нагороджений золотим хрестом «Козацька слава», медаллю «За благодійність», відзнакою «За розвиток Закарпаття».
 
 

Художні твори Мирослава Дочинця

 

К 84
Д71
Дочинець, Мирослав Іванович. Хліб і шоколад : новели, етюди, мініатюри / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2009. – 192 с.
 
Ця книга про нас і про нашу насущність. Про наше життя. Коли ситне, а коли пісне. Коли солодке, а коли – не дуже. Одним у цьому житті потрібен шоколад, другим – хліб, а третім – і хліб, і шоколад…
 
К 84
Д71
Дочинець, Мирослав Іванович. Гра в ляльки та інші невигадані жіночі історії / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2009. – 164 с. : іл.
 
Жінки здатні на все. А декотрі навіть на більше. Ці історії саме про таких жінок. Колись вони гралися в ляльки. А потім життя почало жорстоко гратися ними. І вони прийняли цю гру. І перемогли…
 
К 84
Д71
Дочинець, Мирослав Іванович. Лис у винограднику : роман / М. І. Дочинець. – К. : Ярославів Вал, 2010. – 292 с.
 
Даний роман – про чоловіка незвичайної долі й унікального хисту, який шукає в провінції свої загублені сліди, а знаходить сенс життя, нові цінностій нове кохання. Роман читається на одному подиху, залишаючи відчуття подарованої долею любовної пригоди. Тут є все – шляхетний стиль, тонка дотепність, призабутий романтизм, детективна інтрига, непідробна читабельність.
К 84
Д 71
Дочинець, Мирослав Іванович. Бранець Чорного лісу : версія роману "Вічник" для юнацтва / М. І. Дочинець. – Л. : Апріорі, 2012. – 292 с. : іл.
 
Ця книжка розповідає незбагненну історію дивовижної людини, закинутої волею долі в безлюдну пущу Карпат. Про те, як упродовж років виживання в дикій природі юнак із мандрівника, натураліста, мисливця і вояка стає Воїном духу. Українського духу. Він і нам допомагає відповісти на вічні питання: хто ми, звідки ми, для чого живемо й куди йдемо?
К 84
Д 71
Дочинець, Мирослав Іванович. Горянин. Води Господніх русел : роман / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2013. – 312 с. : іл.
 
Незбагненна історія про дивовижного чоловіка, який несподівано втрачає вссе і починає свою щоденну боротьбу за кожну п’ядь родової землі, кожну крихітку родового скарбу. Ця книга – про «стяжання духу», мудрість любові, про пам’ять серця, силу терпіння і високість людської душі. І про те, що кожен наш день – це сходження до чогось і спуск у нікуди…
 
К 84
Д 71
Дочинець, Мирослав Іванович. Лад / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2014. – 564 с.
 
Ця книга – одне ціле. Проте кожна з її трьох частин – «Многії літа. Благаї літа», «Вічник», «Світован» – стали справжніми бестселерами, здобули велику й широку читацьку прихильність у світі. Ця книга – про карпатського мудреця Андрія Ворона, якого вже встигли назвати «світовим чоловіком», «українським Сократом», «новітнім Сковородою». Він жив, як дихав власним життям явив спроможність бути вільним у світі, який ловить і поневолює людину. Для сучасної, заблуканої серед штучних міражів людини світло його досвіду постає духовною опорою. Бо його мудрість – це філософія на щодень, і фактично – для кожного. Філософія радості, добра і служіння, коли многії наші літа є літами благими.
 
К 84
Д 71
Дочинець, Мирослав Іванович. Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії : роман / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2016. – 332 с.
 
В центрі роману «Криничар» – українська душа, що не заблукала в історії, не зломлена і не стомлена поразками, як сама Увкраїна, – душа тонка, мудра, діяльна, що черпнула від зімлі і від неба, що оживляє і якісно міняє довколишній простір і людей. Твір відкриває незглибимий вимір народної традиції, карпатської звичаєвості, жива етика і естетика. Це появляється в умінні показати душу окремої людини як живої частинки світової душі. Усе це подано в шатах високої образності й дивовижно багатої лексики.
 
К 84
Д 71
Дочинець, Мирослав Іванович. Мафтей : книга, написана сухим пером : роман / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2016. – 352 с.
 
В основу даного роману лягли неймовірні події в Мукачеві, про які писали європейські газети середини XIX століття. Для чого переповідаються історії? Може, з волі блукаючого відлуння, а може, тому, що діла проминулі срібними нитками вплітаються в мережу сьогочасної доби…
Всі дивляться в зеркало і майже ніхто не заглядає за скло, за срібний покрив. А головна тайна ж там. Мафтей зазирнув і …
К 84
Д 71
Дочинець, Мирослав Іванович. Триб : [п’ятикнижжя про карпатського мудреця Андрія Ворона] / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2017. – 816 с.
 
Таких книг давно бракує в українському культурному просторі. Книг про українську людину, яка залишається собою на бездоріжжях XX віку. Мудру людину, мордовану колесом прогресу, сліпого у своїй рішучості й нещадності. П’ятикнижжя М. Дочинця дає нам образ героя на якому тримається дух народу. Бо цінності його духовні, традиційні, віра – органічна. Вона піднесла його на висоту і утримує на висоті все життя.
 
821.161.2(477.87)
Д 71
Дочинець, Мирослав Іванович. Світло семи днів : маленькі історії для душі / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2018. – 208 с.
 
Ми гадаємо, що в світі все просто. Так, все просто. Але зовсім не так. Письменник, лауреат Шевченківської премії Мирослав Дочинець сповідує кредо свого вчителя Григорія Сковороди – з видимого пізнавати невидиме. Щоби наблизитись до людського образу, який залишається для нас найбільшою таємницею. Неосяжним словом проникнути у Всесвіт душі.
Це маленькі історії про велике, значуще, вічне. Це – наближення до істин, огорнутих у живе слово, які не просто щось виражають, а направду вражають. Це – спроба в хаосі життя пізнати заповідану нам радість. Це – наповнення світлом наших днів і трудів, нашого тривку в цьому незбагненному світі.
 
821.161.2(477.87)
Д 71
Дочинець, Мирослав Іванович. Зряче перо : роман із аркушем / М. І. Дочинець. – Л. : Література та мистецтво, 2018. – 288 с.
 
Отся книжка письменника духовного наративу, лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця – особливого роду. Це плід пересівання насінин для дерева. Життя, збирання леліток світла, пильнування над чарами письма. Це – щоденник духовної виправи, сповідь перед самими собою, занурення в таїни письма. Одним словом це – роман Зрячого пера з Аркушем. Освячений любов’ю до людини, до світу, до слова, до Бога. А ще це – книжка, що читається з будь– якої сторінки і в будь– якому керунку…
821.161.2(477.87)
Д 71
Дочинець, Мирослав Іванович. Збирання попелинок : жити, читати, писати / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2019. – 276 с.
 
Мудрець сказав, що в попелі дозрівають алмази. Нова книга М. Дочинця – це збирання, перебирання і пересіювання попелинок, принесених вітром спогадів, розмислів та одкровень. Власне, пошуки в попелі буднів незгасних цінностей, нових сенсів, нових істин, нової правди. Осмислення нової доби. Це письмо – збирання і шліфування алмазів Слова.
 
821.161.2(477.87)
Д 71
Дочинець, Мирослав Іванович. Єдин : [прозові мініатюри] / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2019. – 252 с. : іл.
 
Ця книга – про радість творення. Передусім – Себе. Бо всяка творчість – це вибір любові. Утвердження любові. Сотворення любові. Не стільки пошук сенсу, як створення сенсу свого життя. Через те твоя усвідомлена присутність тут і надає цілісності світові. А твій досвід творення стає досвідченням душі. Мудрець сказав: єдиний сенс будь– якого чину – заявити всесвітові, що ти є. Що ти є саме такий. Єдин у своїй осібності, винятковості, неповторності. Це – розписи животворення зернят, у кожному з яких живе насінина, дерево і плід самопізнання.
 

Історичні праці

К 63.3
Д71
Дочинець, Мирослав Іванович. Душа Мукачева : силуети європейської провінції на тлі часу і простору : [нариси, есеї] / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2008. – 384 с. : портр.
 
Ця книга – перша спроба вловити невловиме – грані колективного портрету Мукачева. Він цілісно постає з окремих фрагментів– образів особистостей, що були, є і будуть обличчям цього міста, його Душею. «Душа Мукачева» – це силуети європейської провінції на тлі часу і простору. Це своєрідна енциклопедія, з якої читач зможе довідатись багато такого, яке не завжди знайдеш у краєзнавчій літературі. Це справжній «аромат часу і кольору» Мукачева.
К 63.3
Д71
Дочинець, Мирослав. Енциклопедія Мукачева в іменах / М. Дочинець, В. Пагиря. – Мукачево : Карпат. вежа, 2006. – 312 с.
 
Можна сказати, що це перша спорба систематизувати потужний пласт особистостей, які долучилися до суспільного поступу впродовж історичного розвитку Мукачева і його околиць. Дана книга – це така собі локальна збірка імен, що вплели власні гілочки у вінок слави древнього і вічно молодого міста над Латорицею.


Літературознавчі праці

К 83.3
Д 71
Дочинець, Мирослав Іванович. Світильник слова : книга життя, життя книги / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2013. – 212 с.
 
Вся Природа всіма властивостями своїми підсилює людину в створенні слова, як вищої форми. І в цьому сенсі «слово людське значніше за сонце» (М. Прішвін), від якого нібито народжується життя на землі. Слово – як сторожа духу, як сіль мудрості, як енергія краси. Про це дана книга М. Дочинця.
 
***
К 84
Д71
Дочинець, М. І. Аукціон зубочисток : зубочистки для мозку : [афористичні мініатюри] / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2007. – 92 с. : іл.
К 84
Д 71
Дочинець, М. І. Булава і серце : великі романи великих людей / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпатська вежа, 2010. – 144 с. : іл
К 84.06-4
Д 71
Дочинець, М. Він і вона. Любовні історії. Версії великих романів : новели, етюди, есе / М. Дочинець. – Вид. 7-е, найповніша версія. – Ужгород : Патент, 1995. – 145 с. : іл.
К 84
Д 71
Дочинець, М. І. Вічник : сповідь на перевалі духу / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2011. – 290 с.
К 84-4
Д 71
Дочинець, М. І. Гірчичне зерно : оповідання / М. І. Дочинець. – Ужгород : Карпати, 1989. – 76 с. : портр.
К 84
Д 71
Дочинець, М. І. Гра в ляльки : Жіночі історії / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2003. – 128 с.
К 84-5
Д 71
Дочинець, М. І. Дами і Адами : афоритми / М. І. Дочинець ; худ. Т. Петричко. – Мукачево : Карпат. вежа, 2002. – 52 с.
К 84
Д 71
Дочинець, М. І. Дорога в небо – до людей : історії чоловіків, які витримали / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2011. – 276 с.
К 84
Д 71
Дочинець, М. І. Історії : жінки, які перемогли; чоловіки, які витримали; великі, які кохали / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпатська вежа, 2015. – 452 с.
К 84
Д 71
Дочинець, М. І. Краєвид із жінкою : новели / М. І. Дочинець. – Л. : Піраміда, 2010. – 224 с.
К 84
Д 71
Дочинець, М. І. Книга надиху. Уроки світу, Неба і людей / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2015. – 248 с.
К 84
Д 71
Дочинець, М. І. Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії : роман / М. І. Дочинець. – Ужгород : Карпати, 2012. – 328 с.
К 84-7
К 95
Куфрик з фіглями : Мукачівські анекдоти / зібрав і упорядк. М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2003. – 112 с.
84(4УКР)6
Д 71
Дочинець, М. І. Лис у винограднику : роман / М. І. Дочинець. – К. : Ярославів вал, 2011. – 288 с.
К 84
Д 71
Дочинець, М. І. Лис та інші детективні історії : роман, оповідання / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2016. – 356 с.
821.161.2(477.87)
Д 71
Дочинець, М. І. Мафтей : книга, написана сухим пером : роман / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2016. – 352 с. 
К 84
Д 71
Дочинець, М. І. Місячна роса : афоризми, окришини життя, мініатюри / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2012. – 176 с.
К 84
Д 71
Дочинець, М. І. Многії літа. Благії літа : заповіді 104-річного Андрія Ворона – як жити довго в щасті і радості / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2007. – 52 с.
821.161.2(477.87)
М 89
Мудра книга : мудрість духовна, мудрість весела, мудрість карпатська / уклад. М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2015. – 374 с.
К 84
Д71
Дочинець, М. І. Роса на фігових листках : афоризми / М. І. Дочинець. – Ужгород : "Поличка "Карпатського краю", 1995. – 96 с. : фот.
К 84
Д 71
Дочинець, М. І. Руки і душа та інші невигадані жіночі історії : [історії жінок, які перемогли] / М. І. Дочинець. – Вид. 4-е, допов. (попередня назва "Гра в ляльки"). – Мукачево : Карпатська вежа, 2011. – 196 с.
К 84
Д 71
Дочинець, М. І. Світован. Штудії під небесним шатром : роман-намисто / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2014. – 232 с.
К 84
Д 71
Дочинець, М. І. Синій зошит. Аркуші днів світящих / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2015. – 184 с.
821.161.2(477.87)
Я 50
Якщо послухати мудреців... / слухав, переповів М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2018. – 238 с.
 
Мирослав Дочинець як укладач, упорядник та редактор
К 86.3
В 57
Владика Мілан: "Свобода – це можливість обирати добро" : три інтерв`ю журналіста О. Гавроша з Апостольським адміністратором Мукачівської греко-католицької єпархії владикою Міланом Шашіком / серію веде М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2009. – 40 с. : фот. – ("Домінія слова" : портрети– інтерв'ю ; кн. 8)
К 63.3
Д18
Юрій Данилець: "Наш край в Україні є феноменом..." / серію веде М. І. Дочинець, упоряд., ред. М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2008. – 80 с. : іл. – ("Домінія слова" : портрети-інтерв'ю ; Кн. № 5)
К 63.3
Д 58
Омелян Довганич: "Я не випадково став істориком..." / упоряд. Ю. В. Данилець, М. І. Дочинець ; серію веде М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2008. – 96 с. : іл., портр. – ("Домінія слова" : портрети-інтерв'ю ; Кн. № 6) 
К 85.374.37– 8
З-40
Михайло Заяць – наша людина в кіно : [творчий портрет художника] / серію веде М. І. Дочинець ; упоряд., ред. О. Д. Гаврош. – Мукачево : Карпат. вежа, 2008. – 44 с. : фот. – ("Домінія слова" : портрети-інтерв'ю ; Кн. 7)
К 83.3
К89
Василь Кузан: "Кожен вірш – це частина мого життя..." / В. Кузан. – Мукачево : Карпат. вежа, 2007. – 48 с. : iл. – ("Домінія слова" : портрети-інтерв'ю ; кн. № 2)
К 83.3
К95
Василь Кухта: "Я тримаюсь за епоху...". – Мукачево : Карпат. вежа, 2007. – 48 с. : іл. – ("Домінія слова" : портрети-інтерв'ю ; Кн. 1)
К 82.3
М 89
Мудрість Карпат / упоряд. М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2013. – 100 с.
К 63.3
М 90
Мукачево і мукачівці : наук.-попул. нариси і ст. / автори-складачі : В. Пагиря, М. Дочинець  – Ужгород : Гражда, 1994. – 192 с.
К 83.3
П12
Василь Пагиря: "Мене веде поклик пізнання..." : портрет-інтерв'ю / серію веде М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2008. – 52 с. – ("Домінія слова" : портрети-інтерв'ю ; кн. № 3)
К 28.5
С 32
Середа, Микола. Секрети карпатського травника / М. Середа ; упоряд. М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2011. – 312 с. : іл.
К 83.3
Ш66
Василь Шкіря: "Життя як казка" : (інтерв’ю Василя Кузана) / упоряд., ред. М. І. Дочинець ; серію веде М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2008. – 44 с. : фот. – ("Домінія слова" : портрети-інтерв'ю ; Кн. 4)
К 83.3
Щ 27
Щастя не в хоромах : матеріали до 80-річчя В. Пагирі / уклад. М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2003. – 27 с.
 

Твори Мирослава Дочинця у літературних збірниках та періодичних виданнях

Адольф і Єва ; Біла дорога ; Митро з хірургії ; Силует жінки ; Цівка. Критика : [оповідання ; в т. ч. коротка біогр.] / М. Дочинець // Джинсове покоління. – Мукачево : Карпат. вежа, 2007. – С. 16-37. : портр.
Біла дорога ; Бібліотекарка ; Старий полковник ; Цвіркун на долоні ; Камінь терпіння : [оповідання] / М. Дочинець // Сім крутих перевалів. – К. : Знання, 2017. – С. 65-75.
Борозни долонь : [афоризми] / М. Дочинець // Старий Замок. –  2005. – 22-28 лип. – С.14.
Відкрий серце духові ; Молитви Андрія Ворона : з кн. : "Многії літа, благії літа" / М. Дочинець // З вершин і низин : вісн. ХVII конкурсу ім. Мирона Утриска 2013 р. – Л. : Камула, 2014. – [Вип. 10]. Т. 1. – С. 217-220.
Вічник : (уривок) / М. Дочинець // Дивослово. – 2012. – № 9. – С. 62-64.
Воскові персні : уривок з нов. роману М. Дочинця "Світован. Штудії під небесним шатром" / М. Дочинець // Фест. – 2013. – 15-21 листоп. – С. 11.
Діти папороті : роман у новелах / М. Дочинець // Київ. – 2013. – № 5. – С. 48-138.
Князь дерева : урив. з нового роману М. Дочинця "Горянин. Води Господніх русел" / М. Дочинець // Фест. – 2012. – 21-27 груд. – С. 14.
Кольори самотності : [проза : "Камін", "Старий полковник", "Критика", "Ворожба", "Силует жінки", "Дві зустрічі", "Виноградарка"] / М. Дочинець // Карпат. світ. – 2006. – № 1. – С. 158-165. : портр.
Кольорові скельця : [оповідання] / М. Дочинець // Відлуння. – Ужгород : Карпати, 1985. – С. 77-79.
Кунігунда : уривок із роману "Мафтей. Книга, написана сухим пером" / М. Дочинець // Дніпро. – 2016. – № 10-12. – С. 14-23 : фот.
Многії літа. Благії літа. : заповіді 104-річного А. Ворона – як жити довго в щасті і радості : [уривки з кн.] / М. Дочинець // Шк. б-ка. – № 6. – С. 16-22.
Натуралістичні етюди : [публіцистика] / М. І. Дочинець // Зелені Карпати. – 2005. – № 1-2. – С. 90-98. : фот.
Під вороновим крилом : розмова : [проза] / М. Дочинець // Дніпро. – 2016. – № 4. – С. 50-63.
Пташка-домашка : уривок із нового роману М. Дочинця "Горянин. Води Господніх русел" / М. Дочинець // Старий Замок. Паланок. – 2012. – 20-26 груд. – С. 1.
Світован : [проза] / М. Дочинець // Дукля. – 2018. – № 3. – С. 20-31 : портр.
Слово добувай із себе : [уривок із нової кн. "Синій зошит"] / М. Дочинець // Літератур. Україна. – 2015. – 15 січ. – С. 10-11.
Совина мудрість : [уривок з роману "Скарби Скляної гори"] / М. Дочинець // Високий Замок. – 2017. – 31 серп.-6 верес. – С. 22.
Там, де ти... : проза / М. Дочинець // Дзвін. – 2019. – № 1. – С. 87-93.
Той, що з’їв гору : уривок з роману "Мафтей. Книга, написана сухим пером" / М. Дочинець // Дзвін. – 2016. – № 8. – С. 11.
Три миттєвості дня. Історія гріха : [оповідання] / М. Дочинець // Дукля. – 2012. – № 3. – С. 20-25. : портр.
Хліб і молоко ; Люблю... ; Кроки ; Швейна машинка "Singer" ; Колись... ; М’яч з неба ; Повір... ; Жінка хащі ; Якщо... : [оповідання] / М. Дочинець // Літературне Закарпаття. – 2017. – Ужгород : TIMPANI, 2018. – С. 85-100.
 
 
Матеріали про життя та творчість Мирослава Дочинця
 
***
Україна. Президент (Порошенко П. О. ; 2014–2019). Указ "Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка" : від 06.11.2014 р. № 855/2014 : [в т. ч. Дочинцю М. І.  за романи "Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії" та "Горянин. Води Господніх русел"] [Електронний ресурс] // Уряд. кур’єр. – 2014. – 12 листоп. – С. 10. ; Офіційний вісник України. – 2014. – № 91. – С. 74. – Режим доступу :  https://bit.ly/2mmilw7– Назва з екрана.
Україна. Президент (Порошенко П. О. ; 2014–2019). Указ "Про присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року» : від 18.05.2017 р. №137/2017 : [в т. ч. Дочинцю М. І. – за кн.і видання "Синій зошит. Аркуші днів світящих" і "Лад"] [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/2m1quWo. – Назва з екрана.
Закарпатцеві Мирославу Дочинцю вручили головну премію літературного конкурсу «Козацька балачка» [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/2kPqjNK. – Назва з екрана.
Мирослав Дочинець отримав відзнаку «Золотий письменник України» [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/2kmCt0n. – Назва з екрана.
Мирослав Дочинець став лауреатом премії імені Олександра Духновича [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/2mfqJxg. – Назва з екрана.
Першим лауреатом премії імені Мейгеша став Мирослав Дочинець [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/2m05BuM. – Назва з екрана.
Письменник Мирослав Дочинець став почесним громадянином Мукачева [Електронний ресурс] : [документ]. – Режим доступу : https://bit.ly/2m1czQ9. – Назва з екрана.
Мирослав Дочинець – лауреат премії «Ярославового Валу» // Літературна Україна. – 2013. – 21 лют. – С. 3.
 
К 83.3
П 79
Прозаїк, публіцист, видавець : методико-бібліогр. матеріали до 50-річчя від дня народження Мирослава Івановича Дочинця / Мукачів. міська центр. б- ка ім. О. Духновича, Сектор краєзнав. л-ри ; матеріал підгот. Т. М. Туряниця ; відп. за вип. О. А. Стадник. – Мукачево, 2009. – 56 с. : іл.
 
У методико-бібліографічних матеріалах висвітлюється життєвий та творчий шлях відомого на Закарпатті письменника, журналіста, видавця, члена Національної Спілки письменників України та Асоціації українських письменників, лауреата крайових премій з публіцистики та міжнародної літературної «Карпатська корона» М. І. Дочинця, вміщено сценарії проведення творчої зустрічі з письменником та презентації книги «Душа Мукачева», план– схему книжково-ілюстративної виставки, подано бібліографію творів письменника та літературознавчих статтей про нього.
 
 

Мирослав Дочинець : біобібліогр. покажч. [Електронний ресурс] / уклад. : А. Вінницька, Є. Руденко ; ред. Л. Голубенко ; Миколаїв. обл. універс. наук. б-ка ім. О. Гмирьова. – Миколаїв, 2017. – 35 с. – (Серія «Імениті письменники сучасної України» ; вип. 3). – Режим доступуhttp://www.reglibrary.mk.ua/index.php/vidavnicha-diyalnist

Бібліографічний покажчик має на меті ознайомити з життям і творчістю відомого та успішного письменника, книговидавця, журналіста, засновника та редактора газети «Новини Мукачева» Мирослава Івановича Дочинця.
Видання розраховане на філологів, літературознавців, вчителів-словесників, бібліотечних фахівців, студентів, а також стане у пригоді читачам, які цікавляться творчістю М. Дочинця та переймаються проблемами сучасної української літератури.
 
***
Аукціон думок : [про кн. М. Дочинця "Аукціон зубочисток"] // Пагиря, В. Сторінки золотого фонду Карпатського краю / В. Пагиря. – Ужгород : Вид-во "Ґражда", 2008. – С. 30-31. ; Новини Закарпаття. – 2008. – 12 лют.
Васьків, М. Наративні особливості "Криничара" М. Дочинця: повчання через розповідь / М. Васьків // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія : Філологія. Соціальні комунікації. – Ужгород, 2013. – Вип. 1(29). – С. 25-29. – Бібліогр. наприкінці ст.
Вегеш, А. Специфіка літературно-художніх антропонімів роману "Світован" Мирослава Дочинця / А. Вегеш // Сучасні проблеми мовознавства та літературознавства. – Ужгород, 2016. – Вип. 21. – С. 219-222.
Дочинець Мирослав : [прозаїк, публіцист, вид.] // Хто є хто. Закарпаття. – К., 2005. – Вип. 2. – С. 147 : фот. кольор.
Дочинець Мирослав : прозаїк, публіцист, видавець // Дочинець, М. Енциклопедія Мукачева в іменах / М. Дочинець, В. Пагиря. – Мукачево : Карпат. вежа, 2006. – С. 151-152 : портр.
Дочинець Мирослав Іванович : [прозаїк, публіцист] // Пагиря, В. Світочі Мукачева / В. Пагиря. – Ужгород : Патент, 2015. – С. 109-110 : портр.
Дочинець Мирослав Іванович : укр. письменник і журналіст, член Асоціації укр. письменників та Нац. спілки письменників України, лауреат Шевченків. премії // Верховина. Волівщина–Міжгірщина. – Ужгород : TIMPANI, 2017. – С. 418 : портр.
Дочинець, Мирослав. "Про себе, про слово, про світ..." : [інтерв’ю з письменником / вів М. Гармошка] / М. Дочинець // Правозахист громади. – 2018. – 3 берез. – С. 6-7 : фот.
Жила, С. Культ народної мудрості і способу життя в романі Мирослава Дочинця "Мафтей" : матеріали до уроку позаклас. читання / С. Жила // Сучасні проблеми мовознавства та літературознавства. – Ужгород : Вид-во УжНУ , 2018. – Вип. 23. – С. 117-122. – Бібліогр. наприкінці ст.
Коли спадає місячна роса... : М. Дочинець : [про прозаїка, публіциста, видавця] // Хланта, І. Відлуння літературного Закарпаття / І. Хланта. – Ужгород : Патент, 2017. – С. 291-330 : портр., фот.
Мирослав Дочинець : (нар. 1959 р.) : [про прозаїка, публіциста, видавця] // Федака, Д. Українське красне письменство Закарпаття / Д. Федака. – Ужгород : TIMPANI, 2017. – С. 548-561 : портр.
Мирослав Дочинець : [прозаїк, публіцист] // Закарпатська обласна організація Національної спілки письменників України. – Ужгород : Вид-во О. Гаркуші, 2016. – С. 16 : портр.
Мирослав Дочинець : прозаїк // Хланта, І. Літературне Закарпаття у ХХ столітті / І. Хланта. – Ужгород : Вид-во "Закарпаття", 1995. – С. 219-220 : портр.
Мирослав Дочинець : прозаїк, публіцист ; член НСПУ з 2006 р. // Сім крутих перевалів. – К. : Знання, 2017. – С. 280 : портр.
Хланта, І. Дочинець Мирослав Іванович / І. Хланта // Енциклопедія Закарпаття: визначні особи ХХ століття. – Ужгород : Ґражда, 2007. – С. 121 : портр.
Хланта, І. Мирослав Іванович Дочинець : 50-річчя від дня народж. прозаїка, публіциста, видавця (нар. 1959) / І. Хланта // Календар краєзнавчих пам’ятних дат на 2009 рік. – Ужгород : Вид-во В. Падяка, 2008. – С. 175-180. – Бібліогр. наприкінці ст.
Царук, А. Зведення храму осяяним пером Мирослава Дочинця / А. Царук // Слово Просвіти. – 2017. – 7-13 груд. – С. 13 : фот.
Чумакова, Г. Багатозначність лейтмотивних слів у контексті роману М. Дочинця "Вічник" / Г. Чумакова // Глобалізація / Європеїзація і розвиток національних слов’янських культур. – К., 2016. – С. 119-122.
Шокіна, К. Фраземіка роману Мирослава Дочинця "Горянин: Води Господніх русел" / К. Шокіна // Студії з філології та журналістики. – Ужгород : Друкарня Бреза, 2015. – Вип. 3. – С. 11-15.
 
Інтернет ресурси:

Дочинець Мирослав Іванович : матеріал з Вікіпедії 

КОМІТЕТ З НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРЕМІЇ УКРАЇНИ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА : офіційний веб-сайт 

Мирослав Дочинець : офіційна сторінка

 

Підготувала Олеся Шелак.

 

 

 


Новини

2021-04-03

4 квітня - Міжнародний день Інтернету, тож це свято для всіх і кожного, хто любить поюзати на просторах всесвітньої мережі. З цієї нагоди ми підготували для вас віртуальну виставку "Творці віртуального простору".

2021-03-29

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Книжковий спалах", на якій представлено книги, які наша бібліотека отримала завдяки Українському інституту книги.