Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

Новини за 2005 рік Новини за 2006 рік Новини за 2007 рік
Новини за 2008 рік Новини за 2009 рік Новини за 2010 рік
Новини за 2011 рік Новини за 2012 рік
Останні новини
2021-03-10

Десяте нагородження однією з найстаріших чинних літературних премій Закарпаття проходило в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка у Всесвітній день письменника. Лауреатами “Дебюту Закарпаття 2019-2020” стали ужгородець Василь Лавер за збірку моторошних оповідань “В тіні Ердега” та мукачівка Жанна Хома за дитячу книжку “Маленькі історії Дарчика та Міккі”. Обидва автори вже мають доволі помітний набуток. Василь Лавер нещодавно прийнятий до Національної спілки письменників України, а Жанна Хома видає єдиний на Закарпатті дитячий журнал, за її історіями знімають мультфільми.
На церемонії нагородження з напутнім словом до лауреатів виступили члени журі та засновники літературної премії – письменники Олександр Гаврош, Сергій Федака, Михайло Рошко, заступник декана філологічного факультету Ужгородського національного університету Олег Хававчак.
Привітали переможців і перші лауреати премії, які цілком підтвердили виданий їм аванс у далекому 2007 році. Андрій Любка нині є одним із найпопулярніших закарпатських авторів, Ірися Ликович видала чотири прозові книжки у відомих українських видавництвах, а Тарас Ващук готує другу книжку у видавництві “Фоліо”.  Двоє останніх нині проживають в Австрії та Об’єднаних Арабських Еміратах, звідки й звернулися до лауреатів через інтернет.
Меценатом премії “Дебют Закарпаття 2019-2020” виступив Міжнародний благодійний фонд імені Івана Чендея (голова – Іван Трещак), який опікується ще всеукраїнським конкурсом малої прози та “Чендей-Фестом”.
Загалом за 13 років уже було відзначено 23 дебютантів, більшість з яких і далі беруть активну участь в українському літературному процесі.

 

Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день