2021-09-22
29 вересня о 17:00 у читальній залі бібліотеки, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, відбудеться презентація книги Галини Новосад „У світі книг”. Модеруватиме зустріч укладач збірки, письменник Андрій Любка.
Захід відбудеться з дотриманням карантинних умов. Вхід вільний
„Трохи більше трьох років тому я почала писати відгуки на прочитані книги і публікувати їх на своїй сторінці у Фейсбуку та у різних читацьких групах. За цей час я написала понад 150 відгуків. І в таємниці від мене чоловік та друзі-письменники видали повноцінну книжку моїх відгуків.
Я свідома того, що літературна цінність текстів цієї збірки не є особливо високою, але та позитивна енергетика, що закладена людьми, які її створювали є безмежною. В цьому я якраз і вбачаю особливу цінність книжки, яку маю щастя тримати в руках. Сподіваюсь збірка „У світі книг” буде мати своє щасливе книжкове життя”, - ділиться думками Галина Новосад.
„Коли про книги колег пишуть критики чи письменники – це зовсім інше. Вони намагаються нікого не образити, обійти явні недоліки тексту, акцентувати увагу тільки на позитивному, якщо воно, звичайно, є. Якщо ж такого днем з вогнем не знайти, то тоді у відгуках надибуємо переказ сюжету, якісь загальні філософські фрази чи оповідь про автора рецензованого твору – такого чудового-чудового чоловіка і справжнього-справжнього друга, такого друга, що аж-аж. Тут маємо зовсім інше. Авторка висловлюється конкретно і коротко. Її відгуки займають переважно сторінку-дві.
Тут є матеріали про твори Андрія Куркова і Юрія Винничука, Юрія Андруховича і Захер-Мазоха, Дмитра Кешелі і Оскара Вайлда, Дена Брауна і Мілана Кундери, Сари Джіо і Михайла Рошка, Василя Шкляра і Андрія Кокотюхи, Джерома К. Джерома і Люко Дашвар, Ольги Деркачової та Тараса Прохаська… Кілька матеріалів присвячено книгам Андрія Любки, який є упорядником книги. Загалом маємо понад 300 сторінок тексту.
Книгу Галини Новосад цікаво і корисно читати письменникам. Тут можна багато чому навчитися і, що головне, виловити у текстах моменти особливого зацікавлення читача: на що саме звертає увагу читач? Що важливо для нього? Чому він акцентує свою увагу зовсім не на тому, на що направляв його письменник? Що, крім сюжету, має значення? І ще багато відповідей на зовсім несподівані для себе питання можна тут знайти”, -зауважує голова закарпатського осередку НСПУ, письменник Василь Кузан.