Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2019-10-01
94(477.87)
А 80
Аржевітін, Станіслав Михайлович. Шкільництво : історія верховинського села Колочава. Кн. 3 / С. М. Аржевітін ; упоряд. Ю. Глаголев ; пер. із чес. О. Грива ; пер. з угор. М. Бідзіля ; передм. : Ю. Телячий, В. Дербак. – К. : ПЕНМЕН, 2019. – 1328 с. : іл.
 
Це черговий том із серії, присвяченої історії верховинського с. Колочави. Книга базується на архівних матеріалах Державного архіву Закарпатської області, спогадах директорів та педагогів колочавських шкіл. У виданні використано багатий фотоматеріал із шкільного життя.
«Шкільництво» – це путівник не лише по шкільній справі Колочави, а й по шкільництву Міжгірщини та Закарпаття в цілому. За масштабами проведеної архівно-пошукової роботи ця книга є безпрецедентним проектом.
94(477.87)"1938/1939"
Ґ 80
Ґренджа-Донський, Василь Степанович. Щастя і горе Карпатської України : щоденник : 7.X.1938-8.VIII.1939 / В. С. Ґренджа-Донський. – Ужгород : Ґражда, 2019. – 400 с. : іл.
 
«Щастя і горе Карпатської України» – це дійсні нотатки Василя Ґренджі-Донського, поета-революціонера, прозаїка-державного будівничого, журналіста-народного трибуна, повістяра-хронікера, драматурга-карпатського січовика й оборонця своєї понад усе любленої Батьківщини, якій на нарешті заблисло «сонце волі…». Ці записки – це хронологія подій кількох місяців, подій, яких автор був співтворцем, а не лише стороннім глядачем.
Хронікарські записи В. Ґренджі-Донського – це щоденна документація боротьби карпатських українців за свободу в обставинах, коли здавалося немовби всі сили диявола злучилися проти них. Ці хронікарські записки маюсь більш документальну важливість від якого-небуть старовинного літопису, що на нього історики покликуються з повною достовірністю, бо писані вони були кожного дня, коли ті події відбувалися, тому і відображені в них безпосередні враження.
94(477.87)
К 55
Кобаль, Йосип Квасово. Село у тіні / Й. Кобаль. – Ужгород : ІВА, 2019. – 116 с. : іл.
 
На сторінках цієї книжки розповідається про давнє закарпатське село Квасово. Окремі нариси допоможуть читачеві дізнатися про його назву, геологічне минуле, корисні копалини, природне середовище, археологічні, історичні та архітектурні пам’ятки, цікаву історію заселення і співіснування різних етносів та їх духовну спадщину. Книжка написана за матеріалами найновіших наукових досліджень.
Розрахована на широке коло читачів і має служити справі пізнання і популяризації історичних відомостей про цей мальовничий населений пункт України.
94(477.87)
М 93
Мушинка, Микола Іванович. Від отчого порога : зібрані твори / М. І. Мушинка ; упоряд. О. Мушинка. – Пряшів : Центр антрополог. дослідж. – 2018
Т. 1 : Автобіографія. Праці про с. Курів та його околицю / пердм. О. Мушинки ; пер. : Н. Й. Ребрик, Л. Сеґльова [та ін.]. – 2018. – 972 с.
 
Перший том зібраних творів академіка НАН України Миколи Мушинки представляє читачам спогади автора про своє наповнене різноманітними подіями життя, а також численні праці про його рідне село Курів на Бардіївщині, видатних людей цього села, його фольклор та культурні осередки.
821.161.2(477.87)
П 30
Петровці-Кук, Михайло Михайлович. Із днів осінніх : поезії, лірика / М. М. Петровці-Кук. – Ужгород : ФОП Сабов А. М., 2019. – 370 с.
 
У шістнадцяту книгу М. Петровці-Кука ввійшли як нові вірші, так і мініатюри любовної та філософсько-громадянської лірики із попередніх книг.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читільній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-06
Найвідоміший український письменник Румунії Михайло Трайста презентує свою творчість в Ужгороді. У вівторок, 10 грудня, о 17.00 в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбудеться зустріч із найвідомішим українським письменником Румунії Михайлом Гафією Трайстою. Пан Михайло є не тільки відомим літератором і журналістом, але й громадським діячем, активістом Союзу українців Румунії. Народився у 1965 році в селі Верхня Рівня на Мараморщині, неподалік Закарпаття. Пише українською та румунською мовами. Його п’єси ставлять відомі театри в Румунії. Кілька книжок Михайла Трайсти вже вийшли друком і в Україні. Зустріч в Ужгороді відбудеться в рамках літературного клубу «Читаємо разом» (модератор презентації – Олександр Гаврош).

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-26

10 грудня в читальній залі відбудеться марафон написання листів-2019 в Ужгороді. Початок о 16.30.
Марафон — щорічна глобальна правозахисна подія, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини та об'єднує мільйони небайдужих людей у всьому світі. Цього року марафон присвячений молоді, що змінює цей світ на краще і чиї права опинилися під загрозою.

 

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2019-11-07

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "З рідним словом міцніє держава", присвячена Дню української писмемності та мови.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".