Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2019-10-01
94(477.87)
А 80
Аржевітін, Станіслав Михайлович. Шкільництво : історія верховинського села Колочава. Кн. 3 / С. М. Аржевітін ; упоряд. Ю. Глаголев ; пер. із чес. О. Грива ; пер. з угор. М. Бідзіля ; передм. : Ю. Телячий, В. Дербак. – К. : ПЕНМЕН, 2019. – 1328 с. : іл.
 
Це черговий том із серії, присвяченої історії верховинського с. Колочави. Книга базується на архівних матеріалах Державного архіву Закарпатської області, спогадах директорів та педагогів колочавських шкіл. У виданні використано багатий фотоматеріал із шкільного життя.
«Шкільництво» – це путівник не лише по шкільній справі Колочави, а й по шкільництву Міжгірщини та Закарпаття в цілому. За масштабами проведеної архівно-пошукової роботи ця книга є безпрецедентним проектом.
94(477.87)"1938/1939"
Ґ 80
Ґренджа-Донський, Василь Степанович. Щастя і горе Карпатської України : щоденник : 7.X.1938-8.VIII.1939 / В. С. Ґренджа-Донський. – Ужгород : Ґражда, 2019. – 400 с. : іл.
 
«Щастя і горе Карпатської України» – це дійсні нотатки Василя Ґренджі-Донського, поета-революціонера, прозаїка-державного будівничого, журналіста-народного трибуна, повістяра-хронікера, драматурга-карпатського січовика й оборонця своєї понад усе любленої Батьківщини, якій на нарешті заблисло «сонце волі…». Ці записки – це хронологія подій кількох місяців, подій, яких автор був співтворцем, а не лише стороннім глядачем.
Хронікарські записи В. Ґренджі-Донського – це щоденна документація боротьби карпатських українців за свободу в обставинах, коли здавалося немовби всі сили диявола злучилися проти них. Ці хронікарські записки маюсь більш документальну важливість від якого-небуть старовинного літопису, що на нього історики покликуються з повною достовірністю, бо писані вони були кожного дня, коли ті події відбувалися, тому і відображені в них безпосередні враження.
94(477.87)
К 55
Кобаль, Йосип Квасово. Село у тіні / Й. Кобаль. – Ужгород : ІВА, 2019. – 116 с. : іл.
 
На сторінках цієї книжки розповідається про давнє закарпатське село Квасово. Окремі нариси допоможуть читачеві дізнатися про його назву, геологічне минуле, корисні копалини, природне середовище, археологічні, історичні та архітектурні пам’ятки, цікаву історію заселення і співіснування різних етносів та їх духовну спадщину. Книжка написана за матеріалами найновіших наукових досліджень.
Розрахована на широке коло читачів і має служити справі пізнання і популяризації історичних відомостей про цей мальовничий населений пункт України.
94(477.87)
М 93
Мушинка, Микола Іванович. Від отчого порога : зібрані твори / М. І. Мушинка ; упоряд. О. Мушинка. – Пряшів : Центр антрополог. дослідж. – 2018
Т. 1 : Автобіографія. Праці про с. Курів та його околицю / пердм. О. Мушинки ; пер. : Н. Й. Ребрик, Л. Сеґльова [та ін.]. – 2018. – 972 с.
 
Перший том зібраних творів академіка НАН України Миколи Мушинки представляє читачам спогади автора про своє наповнене різноманітними подіями життя, а також численні праці про його рідне село Курів на Бардіївщині, видатних людей цього села, його фольклор та культурні осередки.
821.161.2(477.87)
П 30
Петровці-Кук, Михайло Михайлович. Із днів осінніх : поезії, лірика / М. М. Петровці-Кук. – Ужгород : ФОП Сабов А. М., 2019. – 370 с.
 
У шістнадцяту книгу М. Петровці-Кука ввійшли як нові вірші, так і мініатюри любовної та філософсько-громадянської лірики із попередніх книг.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-10-16
18 жовтня о 17:00 в читальній залі відбудеться презентація персональної виставки картин вчителя англійської мови ЗОШ №3 Ольги Янович.
„ Я завжди любила і люблю квіти, вирощувати і компонувати їх в композиції у вазонах. Цю красу мені захотілося якось зафіксувати, але не просто зробити фотографію, а намалювати, передати красу кольору, гру світла і тіні. Більшість моїх робіт - це натюрморти, і частіше за все я пишу квіти. Мені по духу ближче всього реалізм і імпресіонізм. У своїх роботах я хочу передати момент або враження від моменту, яке у мене залишилося.”, - зазначає Ольга.

 

2019-10-16
Тобі цікаво, але соромишся запитати?!

Приходь 17 жовтня о 16:00 в ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка - ми поставимо всі незручні питання замість тебе!!!

ТАТУ-МАЙСТЕР, БАРИСТА, СТОМАТОЛОГ, ФОТОГРАФ, ПИСЬМЕННИК, БІБЛІОТЕКАР, ВЕДУЧИЙ поділяться з тобою цікавими історіями про свою роботу, відкриють деякі секрети та розкажуть, в чому "плюси" і "мінуси" цих професій!

 

2019-10-02

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2019 р.".

2019-09-27

Шановні користувачі! Нова віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру" (до роковин трагедії).

2019-09-26

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-09-04

Шановні користувачі! До Міжнародного дня грамотності нова віртуальна виставка "Світ українського слова".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".