Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

Віртуальні виставки

Шановні користувачі!

Тут вашій увазі запропоновано віртуальні виставки, які присвячено знаменним датам, ювілеям, окремим темам, визначним подіям вітчизняної та світової історії, науки і культури.

2008

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом


1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Це один день на рік, але ватро пам'ятати про загрозу кожного дня. Задля себе та дітей, нинішніх та майбутніх…
"Слово про композитора"
(до 90-річчя від дня народження Платона Майбороди)

Одгримлять мелодії судьбою
І відкотяться важкі громи,
Але ми з тобою, ми з тобою
Назавжди залишимось людьми.
А. Малишко

"Рідна мати моя, ти ночей не доспала...", "Знову цвітуть каштани, хвиля дніпровська б'є...", "Ми підем, де трави похилі, де зорі в ясній далині...". Хто не знає цих поетичних рядків ...
" Голодомор 1932-1933рр. як геноцид українського народу"
(До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні)

Голодомор 1932-1933 рр. - одна з найстрахітливіших сторінок у новітній історії українського народу. У світовій історії є не так уже й багато аналогів, які за масштабом, жорстокістю, цинізмом методів здійснення і наслідками дорівнювали б українській трагедії. Багато десятиліть правда про голодомор перебувала під суворою забороною розголошення. І лише після здобуття Україною незалежності тема голодомору повертається до пам'яті народу, стає його болем, реквіємом і одночасно символом незнищеності нації. 28 листопада 2006 року Верховна Рада України визнала голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу....

"Під прапором сонця і неба"
(до Дня державного прапора)

23 серпня 2004 року Президент України підписав Указ № 987/2004 "Про День Державного Прапора України". Цим Указом "на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України" встановлено в Україні нове свято - День Державного Прапора України, який щорічно відзначається 23 серпня. Відповідно до цього Указу Кабінет Міністрів України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації повинні забезпечити здійснення комплексу заходів щодо святкування Дня Державного Прапора України.

"Ярослав Мудрий : особистість і доба"


1019 Ярослав Мудрий став київським Великим князем. На півночі 1030 Ярослав зайняв землі між Чудським озером і Балтикою і там заснував м. Юріїв, а у 1030 - 1031 війська Ярослава і Мстислава відвоювали Червенські міста. Тоді ж Ярослав здобув від Польщі смугу землі між р. Сяном і Бугом; там збудовано м. Ярослав і Белз. 1036 р. Ярослав об'єднав під своєю владою лівобережні землі, ставши єдиним володарем могутньої Київської держави.

"Природні багатства краю"


У найзахіднішому куточку України, на південних схилах Карпатських гір, де знаходиться географічний центр Європи, розташований мальовничий, неповторної краси Закарпатський край.

Закарпаття - унікальний регіон, у якому минуле на кожному кроці переплітається із сучасним. В усі часи та далеко за своїми межами Закарпаття славилось і продовжує славитись казковими краєвидами і багатющими природними багатствами, плодючими садами і виноградниками, цілющими мінеральними водами, потужним туристично-рекреаційним комплексом.

"Вшановуємо книгу"
(до Всесвітнього дня книги)

У пантеоні українських національних героїв гетьман Богдан Хмельницький. Безумовно, займає чільне місце. Саме він, очоливши бунт Війська Запорізького проти Речі Посполитої, став символом українських державницьких прагнень нової доби. Адже без огляду на те, якими мотивами керувався Хмельницький у момент вибуху повстання, наступні покоління українських незалежницьких діячів бачили в цих подіях спробу відродження української державної традиції, що нав'язувала до часів Київської Русі.

"Богдан Хмельницький : від державної ідеї до української козацької держави"


У пантеоні українських національних героїв гетьман Богдан Хмельницький. Безумовно, займає чільне місце. Саме він, очоливши бунт Війська Запорізького проти Речі Посполитої, став символом українських державницьких прагнень нової доби. Адже без огляду на те, якими мотивами керувався Хмельницький у момент вибуху повстання, наступні покоління українських незалежницьких діячів бачили в цих подіях спробу відродження української державної традиції, що нав'язувала до часів Київської Русі.

"Корупція - соціальна проблема сучасності"


"Крути: незгасна пам'ять і урок сьогодні"
До 90-ї річниці подвигу Героїв Крут
Українська громадськість щороку 29 січня вшановує пам'ять молодих борців за волю, полеглих у бою під Крутами. Ця битва, яку небезпідставно порівнюють зі всесвітньо відомим боєм під Термопілами, стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата - днем національної трагедії. Триста юнаків - цвіт тодішньої української патріотичної молоді - поклали свої буйні голови, захищаючи від інтервенції Українську Народну Республіку. Молоді учасники національно-визвольних змагань пізніших років брали приклад із героїв Крут.

Виставка присвячена цій трагічній, і в той же час героїчній сторінці в історії нашої України.

На місці нерівного поєдинку студентів із переважаючими більшовицькими силами встановлено пам'ятний хрест і колону-пам'ятник. Сюди вже більше десятиліття з'їжджаються патріоти зі всієї України, аби вклонитися мужності й самопожертві юних героїв - героїв Крут.

Новини

2024-06-19

Її називають авторкою оптимістичної прози. Однак Галина Вдовиченко — оптиміст не тільки на книжкових сторінках, а й на сторінках свого життя. 21 червня Галина Вдовиченко святкує своє 65-річчя  і з цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку „Життя сильніше за правила”.

2024-06-04

Шановні користувачі, пропонуємо вашій увазі нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день