Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

Віртуальні виставки

2024

Здоров’я – головний життєвий скарб

2024-04-03
до Всесвітнього дня здоров’я

«Доброго здоров’я!» – так часто вітаються українці. А коли прощаються, кажуть: «Бувайте здорові!». Тобто бажають здоров’я і при цьому майже не замислюються, який глибокий зміст у цих словах. Здоров’я ‒ це справжнє багатство, наявність якого ми часто ігноруємо. Здорові люди здебільшого рідко замислюються над тим, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їхнє здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу.

Життя – це ярмарок, і світ – це також ярмарок, і вічний торг із Долею

2024-03-19
до 95-річчя від дня народження Юрія Мушкетика
21 березня відзначаємо 95-річчя відомого українського письменника Юрія Михайловича Мушкетика. 
Мушкетик Юрій Михайлович – український прозаїк, публіцист, літературний критик, Герой України (2009), Лауреат Республіканської премії ЛКСМУ імені Миколи Островського (1965), Державної премії СРСР (1987) та Національної премії імені Тараса Шевченка (1992). Голова національної Спілки письменників України (1986-2001). Депутат Верховної Ради УРСР 11-го скликання.

Врятувати. Запобігти. Допомогти

2024-03-01
до Всесвітнього дня цивільної оборони
Щороку, 1 березня, в усьому світі відзначається Всесвітній день цивільної оборони. Задля того, щоб люди навчилися запобігати надзвичайним ситуаціям та навчилися бути до них готовими, й було встановлено такий день в календарі. Мета Дня ЦО – закликати більше людей дізнатися про заходи безпеки та отримати навички захисту, які знадобляться у разі будь-яких надзвичайних ситуацій.
Відома цитата з нагоди Дня цивільної оборони: «Ми можемо сподіватися на краще лише до тих пір, поки ми достатньо підготовлені до найгіршого». День цивільного захисту спрямований на підвищення обізнаності про необхідність планувати наперед.

Королева короткої прози

2024-02-12
до 65-річчя від дня народження Євгенії Кононенко
„Чи треба, щоб усі читали? Певне, прагнути того  нереальний проект.
Але я щиро підтримую всі заходи, спрямовані на пропаганду читання.
І читати  то не обов’язково купувати книжки.
Хай люди ходять у бібліотеки, позичають одне в одного,
користуються електронними книжками, які дешевші, ніж паперові.”
Є. Кононенко
 
Євгенія Кононенко – сучасна українська письменниця і перекладачка – народилася 17 лютого 1959 року в Києві.
Ім’я Євгенії Кононенко відоме в письменницьких колах – про неї з’являються публікації в наукових, інтернет-виданнях, газетах, журналах тощо. Творчий доробок Євгенії Кононенко заслуговує на увагу, адже еволюція письменниці є віддзеркаленням життя української інтелігенції 90-х років, західної культури, погляду звичайної пересічної людини та долі сучасної української жінки. Творчість Кононенко є цікавою ще й тому, що в ній об’єдналися поліфонічні, часом не сумісні літературні перспективи, різні типи художнього мислення, які призвели до модифікаційних змін.
 
За матеріалами мережі Інтернет 

Майстри історичного роману

2024-01-30

 

 «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього,

хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани».

М. Рильський

Історичні романи займають вагоме місце у сучасній  українській літературі. Книги цього жанру допомагають дізнатися більше про історичних персонажів, події та факти з минулого.  У складні часи особливо цінно звертатися до історії : шукати відповіді у творах улюблених авторів та дивуватися, що багато з того, через що ми проходимо зараз, так чи інакше передбачили пращури. Безліч сучасних українських історичних романів перекладаються різними мовами, і це хороша нагода розповісти світові  про Україну, про спірні історичні питання з української точки зору. Не тільки наукові джерела можуть розповісти про давні часи – іноді доля істини ховається в художніх творах, заснованих на реальних історичних подіях, що дозволяє відчути себе їхнім учасником та поглянути на минуле з іншої точки зору.

Символ Соборної Демократичної України

2024-01-19
(105 років з дня проголошення Акта злуки Закарпаття з Україною)

ВСЕНАРОДНІ ЗБОРИ УГОРСЬКИХ РУСИНІВ 1919 Відбулися 21 січ. в м. Хуст. На зборах (конгресі, з’їзді) прийнято рішення про возз’єднання Закарпатської України з Великою Україною. 

Легенда України: історія життя Марії Примаченко

2024-01-05
до 115-річчя від дня народження
Я… Не завидую ні на багатство, ні на гроші,
я не завидую ні на що. Я роблю для людей,
у мене в серці Бог, і треба, щоб у всіх людей був Бог.
Роби людям добро, щоб люди жили, як квіти цвіли.
Оце і все моє слово на світі.
Із листа Марії Примаченко до Лідії Орел

12 січня 1909 – у селі Болотня на Київщині народилася Марія Примаченко (Приймаченко), художниця, представниця «наївного мистецтва». Її твори дивували мистецький світ й експонувалися у Франції, Канаді, Польщі, Росії, Німеччині та в інших країнах. Марія Оксентіївна дивовижно об`єднала у своїй творчості малюнок і живопис. Це – і живописна графіка, і графічний живопис водночас. За типологією роботи Примаченко можна умовно поділити на сюжетні (фігурні), знакові, ритміко-орнаментальні.

 

Новини

2024-04-04

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-04-03
«Доброго здоров’я!» – так часто вітаються українці. А коли прощаються, кажуть: «Бувайте здорові!». Тобто бажають здоров’я і при цьому майже не замислюються, який глибокий зміст у цих словах. Здоров’я ‒ це справжнє багатство, наявність якого ми часто ігноруємо. 7 квітня весь світ відзначає Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), точніше, прийняття статусу цієї організації. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Здоров’я - головний життєвий скарб".
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день