Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

Віртуальні виставки

2021

«Відкривач секретів карпатської твердині»

2021-01-13
(до 60-річчя від дня народження Івана Ребрика)
Сьогодні неможливо уявити собі літературний та культурний ландшафт Закарпаття без тієї духовної споруди, яку започаткував і будує відомий письменник, видавець, редактор, громадський діяч, культуролог Іван Михайлович Ребрик. Народився він 5 січня 1961 року в селі Боржавське на Виноградівщині. Після закінчення Оноцької СШ у 1978 році вступив на філологічний факультет (українська мова й література) Ужгородського державного університету.
По закінченні університету Іван Ребрик працював педагогом і вихователем у Часлівській допоміжній школі-інтернаті, на будівельному підприємстві, у видавництві «Карпати»…
У 1991 році столичне видавництво ЦК ЛКСМУ «Молодь» надрукувало поетичну збірку Івана Ребрика «Дні». На той час він вже активно друкувався як дослідник і літературознавець в українських та зарубіжних часописах. 
25 вересня 1993-го року в Ужгороді ним було зареєстровано перше приватне книжкове видавництво «Ґражда», яке з часом перетворилося на потужний інтелектуальний центр, який не лише видавав величезну кількість книг, але й організовував конференції, історичні дослідження, пошукову роботу.   Завдяки плідній роботі видавництва в суспільну свідомість Закарпаття повернуто імена видатних постатей,   чия діяльність і сьогодні зберігає свою актуальність, оскільки продовжує формувати  на Закарпатті український національний контекст.  
Літературна, видавнича і наукова діяльність Івана Ребрика неодноразово відзначалася на рівні Закарпатської ОДА і обласної ради, на урядовому рівні. 
 

Новини

2020-12-31
Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка виграла і освоїла грант від Українського культурного фонду за програмою «Культура в часи кризи: інституційна підтримка». Завдяки інституційній підтримці вдалось розв'язати найгострішу проблему - відновлення функціонування підвального приміщення бібліотеки, де розташовано частину книгосховища. Підвальне приміщення було затоплене грунтовими водами після сильних дощів в червні 2020 року. Впродовж карантину бібліотека вже використала всі передбачені для забезпечення відповідного санітарного стану кошти, тому інституційна підтримка допомогла відновити функціонування книгосховища. Завдяки гранту було придбано: нові стелажі, осушувач повітря, насос для відкачування води, подовжувач та засоби дезинфекції.