Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

Віртуальні виставки

Шановні користувачі!

Тут вашій увазі запропоновано віртуальні виставки, які присвячено знаменним датам, ювілеям, окремим темам, визначним подіям вітчизняної та світової історії, науки і культури.

2010

«Місцеве самоврядування як форма народовладдя»

Розвиток місцевого самоврядування є однією з найважливіших ознак будь-якої сучасної демократичної держави. Держава, якщо вона демократична, не може обійтися без децентралізації державної виконавчої влади, адже жорстка централізація властива лише диктаторським або тоталітарним режимам. В Україні також визнається і гарантується місцеве самоврядування.

«Коли Надії збуваються, їх називають Подіями»
(до 70-річчя від дня народження Надії Панчук)
О скільки раз я починала
життя з новенької сторінки...
Скажіть же,
шо мене вертало
сюди – як Довбуша
до Дзвінки?!
«Він творив серцем і душею»
(до 100-річчя від дня народження Федора Манайла)

Федір Федорович Манайло — український живописець, народний художник України (1976). Батько художника Івана Манайла. Український живописець і графік. Закінчив Вищу художню школу у Празі.Самобутній майстер зі своїм оригінальним художнім стилем. Застосував досягнення найновіших течій у європейському мистецтві – від експресіонізму до сюреалізму. Жив і працював в Ужгороді. Один з найпомітніших представників закарпатської школи живопису. Народний художник України...

Друга світова війна і доля народів Закарпаття

Війна – це найстрашніша трагедія людства. Вона приносила і приносить людям величезні жертви, неймовірні страждання, незліченні муки і невблаганне горе. Вона завдала народам нечувані страхіття. Лише Україна втратила в цій війні 6,5 мільйона осіб. Не обійшла вона і Закарпаття, яке в роки війни входило до складу Угорщини. В роки Другої світової війни закарпатці волею трагічної долі воювали у чотирьох різних за своїм складом, ідеологіями і завданнями арміях: чехословацькій і радянській – з одного боку, угорській і німецькій – з другого. В чехословацьку армію, яка утворилася в роки війни на території колишнього Радянського Союзу, вони ввійшли як громадяни довоєнної Чехословаччини, в Червону Армію – в кінці 1944-го – на початку 1945 року після визволення Закаррпаття.

Історичні постаті України
(Пилип Орлик та Кирило Розумовський)
частина 1

Ім’я Пилипа Орлика не дуже добре відоме широкій громадськості сучасної України, хоча за кордоном постать українського гетьмана-емігранта була знана не тільки науковцям. Протягом багатьох десятиріч друкувалися праці про нього, його твори публікувалися у Швеції, Польщі, Франції, Німеччині, Канаді, але вони були недоступні читачам України. Ті кілька рядків, які можна було зустріти в деяких радянських енциклопедіях, повідомляли, головним чином, що Орлик – прибічник Мазепи. Видатний державний і політичний діяч, Пилип Орлик, опинившись в еміграції, ревно опікувався долею України й протягом трьох десятиліть тримав в активному й дійовому стані ідею соборної незалежної України, включив останню в загальноєвропейський політичний процес і політичні програми великих держав. Він працював енергійно, наполегливо невтомно, до самопожертви, й ніхто, навіть вороги не могли взяти під сумнів його щирість ...

Король закарпатського гумору
(до 100-річчя від дня народження Марка Бараболі)


Не сумуйте, полонини!
Засихайте, сльози!
Зацвітайте, черемшини!
Смійтесь, верболози!
(М. Бараболя)

«Шевченківські лауреати нашого краю»
(Із циклу віртуальних виставок "Закарпатська Шевченкініана")


Наша дума. Наша пісня
Не вмре, не загине…
От де, люде, наша слава,
Слава України!
Т.Г. Шевченко

Новини

2025-01-20
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію  „Єдність землі, єдність сердець” (до Дня Соборності України), яка відбудеться 22 січня о 17.00. Лектор – вчитель історії, доктор філософії Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
2024-12-18

Шановні користувачі, до вашої уваги новий щоквартальник "Закарпаття на сторінках преси".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день