Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Хроніка культурного життя Закарпатської області

Хроніка культурного життя Закарпаття

2016 за січень

Указом президента України №18/2016 про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток української держави, справу консолідації українського суспільства, багаторічну сумлінну працю нагороджено орденом княгині Ольги ІІ ступеня Петій-Потапчук Наталію Йосипівну – головного диригента заслуженого академічного Закарпатського народного хору Закарпатської обласної філармонії.

22 січня в Ужгороді на площі Народній відбулися заходи з відзначення Дня Соборності України та 70-річчя утворення Закарпатської області у складі Української держави. Ужгородці, вже традиційно, утворили символічний живий ланцюг, що з’єднав площу Театральну та Петефі (через пішохідний міст). Участь у святковому зібранні взяли керівники області та дипломати, представники воїнства і духовенства, вчені та культурні діячі, активна громадськість краю. Після вітальних виступів відбулося урочисте покладання квітів до монумента українському пророку – Тарасу Шевченку, після чого колона рушила до пам’ятника Августину Волошину, щоб віддати шану Президенту Карпатської України, батькові українського відродження на Закарпатті, котрий гаряче вірив у соборність нашого краю з великою Україною.

27 січня в Ужгороді в управлінні культури Закарпатської обласної державної адміністрації відбулася планова нарада за участі керівників і спеціалістів управління культури Закарпатської ОДА й обласного комітету профспілки працівників культури, представників міськрайвідділів та управлінь культури, директорів обласних концертних установ і закладів. Однією з найважливіших цілей зустрічі стало обговорення ходу виконання наказу Міністерства культури України від 30.12.2015 року № 1126, відповідно до якого започатковано Загальноукраїнський проект культурної інтеграції „Український Донбас”. Згідно з документом найближчим часом має розпочатись гастрольна діяльність наших колективів на Сході України, а саме – в закріплених за Закарпаттям Великоновосілківському районі Донецької області та Лисичанському районі Луганської області.

29 січня в Ужгороді на пр. Свободи 42, у 98-у річницю Битви під Крутами у пам'ять полеглих на залізничній станції Крути в 1918 році Героїв відбувся меморіальний захід та перегляд фільму про Крути.

30 січня в Ужгороді у сквері Небесної сотні біля пам’ятника жертвам політичних репресій відбулося вшанування Героїв Крут. На мітинг-реквієм на честь 98-ї річниці подвигу юних захисників Вітчизни, а також на підтримку патріотів, які сьогодні потерпають в Україні від політичних переслідувань, зібралися представники патріотичних організацій та військових формувань, ветерани ЗСУ та добровольчих формувань, волонтери, небайдужі громадяни.

В січні в Ужгороді спільним розпорядженням керівництва краю – Геннадія Москаля та Михайла Рівіса, нагороджено нагрудним знаком „За розвиток Закарпаття” Вільгельма Папа – відомого музиканта, композитора, керівника ромського дитячого ансамблю „Лаутарі” Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „Падіюн”, виконавчого директора Товариства музичної культури циган Закарпаття „Лаутарі” заслуженого працівника культури України.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

3 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава для дітей „У полоні снігової королеви”.

3, 10 січня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава „Справжня піратська історія” для дітей дошкільного та шкільного віку.

4 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава для дітей „Червона квітонька”.

5 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава для дітей „Чарівні кільця Альманзори”.

5 січня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбувся показ короткометражного фільму за сценарієм юного закарпатського літератора Василя Малишки „Карпатське intermezzo”.

6 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава для дітей „Мишачий король, або Лускунчик”.

7-9 січня в Ужгороді на пл. Народній з нагоди новорічно-різдвяних свят відбулися концертні програми за участі відомих колективів краю.

8 січня в Ужгороді в греко-католицькому кафедральному соборі відбувся великий різдвяний концерт.

8 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава для дітей „Мауглі”.

9 січня в Мукачево в греко-католицькому Успенському соборі відбувся святковий різдвяний концерт.

9 січня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі відбувся благодійний вечір „Різдво по-ужгородськи 2016”.

9 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава для дітей „Велике жабеня”.

10 січня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся різдвяний концерт колективів та солістів Закарпатської обласної філармонії.

10 січня в Ужгороді у „Падіюні” відбувся різдвяний концерт, з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського.

10 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава для дітей „Цвіт папороті”.

10 січня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся святковий концерт „Щасливого Різдва”.

12 січня в Ужгороді у великій залі ректорату Ужгородського національного університету відбувся концерт „Benissimo” заслуженого Академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України.

12 січня в Ужгороді у „Падіюні” відбулась шоу-програма „Під Старий Новий рік”.

12 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбувся різдвяний концерт відомого вокального чоловічого ансамблю „Пікардійська терція”.

14 січня в Ужгороді в греко-католицькому Кафедральному соборі відбувся святковий різдвяний концерт.

15 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв відбулося урочисте зібрання з нагоди 20-річчя від заснування обласних премій у галузі літератури та мистецтва. Відбулось преміювання та презентація творчості переможців.

16 січня в Мукачево у „Лицарській залі” історичного музею замку „Паланок” відбувся концерт Мукачівського струнного квартету під керуванням Сергія Добоша. У виконанні оркестру прозвучали шедеври українських і зарубіжних композиторів.

17 січня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава Василя Густі „Коза-Дереза”.

17 січня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт „У світ Disney” з симфонічним оркестром.

17 січня в Ужгороді у Хрестовоздвиженському кафедральному греко-католицькому соборі Ужгорода відбувся концерт заслуженого академічного Закарпатського народного хору.

21 січня в Ужгороді у обласній філармонії відбувся концерт естрадно-духового оркестру, приурочений до Дня Соборності України.

23 січня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбувся благодійний концерт угорського скрипаля-віртуоза Золтана Мага. Скрипаль виступив у супроводі Будапештського симфонічного оркестру. Концерт став однією з родзинок Днів угорської культури на Закарпатті.

24 січня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава-гра „Бука” Михайла Супоніна.

27 січня в обласній філармонії відбувся концерт солістки Львівської обласної філармонії Маріанни Лаби (сопрано) та солістки Закарпатської обласної філармонії Етелли Чуприк (фортепіано). У програмі прозвучали твори: В.А. Моцарта, Дж.Верді, Дж.Пуччіні, М.Лисенка, Ф.Легара, І.Кальмана.

31 січня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава „Сніговички та сонечко”, автор Олександр Веселов.

31 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава „Пригоди бравого солдата Швейка” за романом Ярослава Гашека.

31 січня в Ужгороді в обласній філармонії відбулась концертна програма „За любов і волю” естрадно-духового оркестру. До виконання популярної української музики та пісень відомих вітчизняних композиторів долучились солісти філармонії та юні таланти. Концерт відбувся у рамках проекту „Музика вихідного дня”.

В січні обласний академічний театр ляльок „Бавка” розважав дітей з різних куточків Закарпаття. Зі святковою програмою актори побували у Рахівському, Тячівському, Хустському та інших районах краю.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

5 січня в Ужгороді в центральній дитячій бібліотеці відбувся урок народознавства „Коляда іде – Різдво веде”.

5 січня в Рахові у приміщенні районної бібліотеки для школярів працівники Карпатського біосферного заповідника організували „Різдвяну майстерню”.

8 січня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка ГО „Закарпаття-Донбас” в рамках проекту по адаптації внутрішньо переміщених осіб у громади, подоланню конфліктів та руйнуванню стереотипів, провела зустріч з переселенцями зі Сходу. Дітки на честь Різдва Христового отримали подаруночки, подивилися мультфільм про народження Ісуса Христа.

13 січня в Ужгороді в єпископській резиденції відбулась традиційна різдвяна зустріч владики Мілана з журналістами. В рамках зустрічі було вручено єпархіальну премію імені відомого закарпатського історика Михайла Лучкая, якою нагороджують раз на два роки за внесок у дослідження та популяризацію духовності краю. Цьогорічними лауреатами стали мистецтвознавець Михайло Сирохман за серію публікацій та книг про сакральні та культурні пам’ятки Закарпаття та письменник Олександр Гаврош за книги, в яких описано життя Івана Фірцака, більш відомого як Кротон або Іван Сила.

13 січня в м. Мукачево в міській центральній бібліотеці ім. О. Духновича читачі зустрілися, щоб дізнатись історію та народні традиції зустрічі Старого Нового року, щоб побачити і почути, як вінчують (щедрують) і посипають на Старий Новий рік.

15 січня в Ужгородському прес-клубі реформ відбулась презентація книги вибраних поезій Василя Діянича „Гори ви мої мальовані”.

19 січня в Іршаві в кінозалі будинку творчості відбувся вечір пам’яті письменника Степана Жупанина. Відомому закарпатському поету, лауреату літературних премій Лесі Українки та Федора Потушняка 18 січня виповнилося б 80 років.

19 січня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулася насичена просвітницько-розважальна програма. У краї стартував соціокультурний проект „Все Закарпаття читає дітям” – в рамках започаткованого Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва проекту „Вся Україна читає дітям” і за підтримки управління культури Закарпатської ОДА.

20 січня у Києві відкрився перший проект Щербенко Арт Центру в 2016 році – виставка „Дім спогадів” закарпатських митців Беати Корн та Віктора Мельничука.

27 січня у Хустській районній бібліотеці пройшов тематичний захід „Крути: трагедія, подвиг, пам’ять”.

28 січня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація документального фільму „У пошуках Івана Сили”.

28 січня в Ужгороді у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти пройшов обласний круглий стіл, присвячений 80-річчю від дня народження відомого педагога, доктора педагогічних наук, професора, члена Національної спілки письменників України Степана Жупанина (1936–2005).

30 січня в Ужгороді у музеї-кав’ярні „Під Замком” за ініціативи творчого об’єднання „Кофеїн” та за підтримки ГО „Закарпатська громада” відбувся творчий вечір молодих літераторів „#Реінкарнація_СНЕК”.

30 січня в Ужгороді в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбувся вечір пам’яті героїв Крут „Згадаймо юність, що горіла в Крутах”.

31 січня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.. Ф. Потушняка пройшли перші лекції в рамках роботи Закарпатського обласного осередку Відкритого університету майдану. Лекції прочитав співзасновник університету Олександр Солонтай, а також викладачі УжНУ – провідні фахівці з актуальних питань сьогодення.

В січні в Ужгороді у видавництві „Timpani” вийшло у світ довідково-інформаційне видання „Заклади культури клубного типу Закарпатської області. Народні та зразкові аматорські колективи”. Видання упорядкували Юрій Глеба – начальник управління культури Закарпатської облдержадміністрації, Ганна Дрогальчук – директор Обласного організаційно-методичного центру культури, Марина Офіцинська – завідувач редакційного сектору ООМЦК.

В січні у Пряшеві в Словаччині вийшла книжка Івана Яцканина „Мить блискавки”, яка містить 16 новел і засвідчує принципово новий етап у творчості майстра.

В січні до світлого свята Різдва Христового в краї видали унікальний збірник „Колядує Закарпаття”. Він вийшов завдяки об’єднаним зусиллям відділу національностей та релігій Закарпатської облдержадміністрації та Центру культур національних меншин за участі фольклористів і музикантів.

В січні в Тячеві в рамках благодійної акції „Допоможи ровесникам зі Сходу” працівники районної дитячої бібліотеки просили всіх мешканців району долучитися до збору книг для дітей, які мешкають у зоні АТО.

В січні в Ужгороді у Народному Домі „Просвіти” відбулася презентація книжки „Павло Федака: Біобібліоґрафічний покажчик”. Покажчик підготовлено до 70-річчя від дня народження вченого, краєзнавця, музеєзнавця, громадського, культурного і політичного діяча, доктора історичних наук, незмінного з 1990 р. голови Закарпатського крайового культурно-освітнього товариства „Просвіта”.

В січні в Берегово вийшла книжка-альбом про відому берегівську актрису Шару Федак, одну з найвидатніших постатей європейського рівня початку минулого століття. Цій події сприяли Товариство Габора Бетлена, закарпатські угорські організації та приватні особи.

В січні Юрій Шип став першим лауреатом Всеукраїнської премії славного байкаря Івана Сварника. Премію та диплом вручив письменнику Володимир Барна — заступник голови журі Всеукраїнської премії імені Івана Сварника.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

3 січня в Ужгороді в музеї архітектури і побуту відбулося відкриття мистецької виставки з нагоди 25-річчя створення об’єднання професійних художників Закарпаття.

11 січня в Хусті у виставковій залі міської картинної галереї силами творчого об’єднання „Митці Верховини” відкрилась мистецька виставка з нагоди новорічно-різдвяних свят.

15 січня в галереї „Ужгород” відкрилась художня виставка творів лауреатів обласної премії ім. Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі. Захід приурочений до 20-річчя заснування премії.

16 січня в Ужгороді у залі обласного художнього музею ім. Й. Бокшая відбулось відкриття виставки знаного закарпатського митця Петра Шолтеса, на честь його 70-річчя.

20 січня в Ужгороді у фойє Закарпатської обласної державної адміністрації відбулося урочисте відкриття виставки Ужгородського клубу філателістів. Презентацію марколюби присвятили Дню Соборності та 70-річчю утворення Закарпатської області у складі Української держави. На виставці відбулось врочисте спецпогашення нової поштової марки, присвяченої Дню Соборності України.

22 січня в Ужгороді у рамках відзначення Днів угорської культури в обласному музеї народної архітектури та побуту свої доробки представили учасники крайового творчого об'єднання митців ім.М.Мункачі.

22 січня в Берегово у ЗОШ №6 урочисто відкрили музей присвячений пам’яті талановитої берегівчанки Ганни Горват – члена Спілки художників України, почесній громадянці міста.

23 січня в Берегово в рамках Днів угорської культури в Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці відкрилася виставка творів самобутніх художників Йожефа Гарані, Міклоша Горонгозо та  Шандора Зіхермана.

24 січня в ужгородському кафе „passіЖУ” відкрилася фотовиставка Владислави Сличко під назвою „Ужгородські вікна в Європу”.

25 січня в Ужгороді у фойє будівлі Закарпатської обласної державної адміністрації відбулось відкиття виставки 187 творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, виконаних учнями з 27 шкіл естетичного виховання області.

25 січня в Угорщині у картинній галереї міста Мішкольц відбулось урочисте відкриття пересувної виставки живописних і скульптурних робіт сучасних закарпатських художників під назвою „Профільний розріз”, організованої Генконсульством Угорської республіки в Ужгороді з нагоди Днів угорської культури.

26 січня у Мукачівській картинній галереї відбулося відкриття виставки живопису Віктора Грабара.

27 січня в Ужгороді у приміщенні закарпатського обласного благодійного фонду „Хесед Шпіра” до дня вшанування пам’яті жертв Голокосту було розгорнуто фотовиставку під назвою „Освенцімський альбом”.

27 січня в Хустській картинній галереї відбулося відкриття виставки мистецьких робіт словацького метра фотосправи 82-річного Александра Їроушека. На презентації фотовернісажу під назвою „Від Татрів до Дунаю” побувала і Генконсул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова.

28 січня в Словаччині в Пряшеві у Центрі української культури, за ініціативи ГО „Словацько-Український Центр Партнерства”, ГО „Закарпатська громада” та за підтримки Союзу Русинів-Українців Словаччини відкрилась фотовиставка „Війна за Мир”.

29 січня в Ужгороді в Генконсульстві Угорщини відкрилася виставка робіт закарпатського художника, голови Закарпатського осередку Національної Спілки художників України Бориса Кузьми.

29 січня в Ужгороді в мистецькому центрі „Галерея Ілько” відбулось відкриття персональної виставки „Егоіст” художника Тараса Табаки з нагоди ювілею.

В січні в Ужгороді в „Падіюні” відбулась низка заходів до 100-літнього ювілею Золтана Баконія, провідного педагога та художника. До річниці падіюнівці підготували видання альманаху про життя та творчі здобутки митця, обласний конкурс „Мій мальовничий край”, міжнародну конференцію, до участі в якій запрошені колеги та вихованці З.С.Баконія, відомі в Закарпатті та за його межами скульптори та художники; встановлення меморіальної дошки, вечір спогадів та виставку робіт колишніх виханців студії.

В січні у Нідерландах у галереї Parties van Dorst (м.Гаага) відбулось відкриття виставки закарпатського художника Василя Когутича, яка була організована в рамках мистецького проекту Embassy Art Exhibitions (Художні виставки посольств), ініційована нідерландським виданням Diplomat Magazine та галереєю Parties van Dorst.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

6-9 січня в Ужгороді відбувся фестиваль „Різдво по-ужгородськи”.

7 січня в Мукачеві відбулось різдвяне дійство „Бетлегем”.

8 січня у с. Косівська Поляна на Рахівщині відбувся фестиваль „Гуцульські бетлегеми”.

8 січня на Мукачівщині відбувся 8-й Регіональний фестиваль колядницьких груп та вертепних дійств „Ходімо разом у Віфлеєм”.

8-10 січня в Ужгороді біля Монастиря Стрітення Господнього (братів-капуцинів) виступав вертеп зі справжніми тваринками.

9 січня в Перечині відбувся фестиваль „Перечинські колядки”.

9 січня в Ужгороді в греко-католицькому Кафедральному Хрестовоздвиженському соборі пройшов 1-й тур конкурсу-фестивалю „Вертеп-2016”.

10 січня в Ужгороді на пл. Театральній відбулися різдвяні коляди „Колядуємо усі, і дорослі і малі!” за участю колективів міського центру дозвілля.

10 січня в Ужгороді відбулася відкрита екскурсія до Музею археології УжНУ.

12-17 січня в м. Мукачево відбувся гастрономічний фестиваль „Червене вино 2016”, який у цьому році пройшов у спеціально облаштованому фестивальному містечку з деревяних будиночків.

13 січня у Мукачеві відбулась Різдвяна вело-коляда на старий Новий рік.

13 січня в Ужгороді у фойє обласної державної адміністрації разом з керівником краю Геннадієм Москалем колядували діти зі Словаччини.

13 січня у Ясінях, на Рахівщині пройшов конкурс-огляд на краще виконання колядок серед колядницьких груп та вертепів „Вифлеємська зірочка”.

14 січня на Тячівщині пройшов традиційний огляд-конкурс вертепів „Вертеп-2016” та фестиваль „Червене вино”.

14-17 січня в м.Брно, в Чехії відбулися виставки, присвячені розвитку туризму. Участь у їх роботі взяли туристичні підприємства, організації, представники органів влади та автоперевізники з європейських країн. У роботі павільйону „Україна туристична” взяли участь управління туризму і курортів Закарпатської обласної державної адміністрації, Спілка сприяння розвитку сільського туризму Закарпаття, партнер управління туризму та курортів Інформаційно-аналітична служба „Європейсько-східний діалог” (м.Прага), а також заочно — туристичні підпримства та сільські садиби.

15-16 січня у Мукачеві в Християнському культурному центрі відбувся 19-й Всеукраїнський відкритий дитячо-юнацький фестиваль-конкурс естрадної пісні „Різдвяна зіронька 2016”.

16 січня в Ужгороді на телеканалі „Тиса-1”, відбулася прем’єра документального фільму „У пошуках Івана Сили”. Фільм знято за мотивами книжки Олександра Гавроша „У пошуках Івана Сили” про відомого закарпатського силача Івана Фірцака (Кротона). Режисер – Максим Мельник.

16-17 січня у м. Кошице, Словаччина відбувся 25-ий новорічний бал русинів-українців „Маланчин вечір” та різдвяний концерт. До масштабної презентації українських традицій долучились майже півсотні представників культури з Закарпаття.

17 січня в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту відбувся різдвяний фестиваль „Коляди в старому селі”.

19 січня у Рахові відбувся 27-й районний фестиваль зимового фольклору „Ой, радуйся земле!”.

20 січня в Ужгороді в обласній державній адміністрації відбулась нарада начальника управління туризму та курортів облдержадміністрації з представниками туристично-інформаційних центрів Закарпаття. Основними питаннями, які розглядались у порядку денному були: забезпечення матеріально-технічної бази функціонування туристично-інформаційних центрів; співпраця учасників мережі ТІЦ з реалізації грантових проектів; утворення єдиної мережі туристично-інформаційних центрів Закарпаття та просування регіонального туристичного продукту.

20 січня в селищі Ясіня на Рахівщині відбулося віче приурочене до 97-ої річниці Гуцульської Республіки.

20 січня у Стеблівці, що на Хустщині, пройшов 6-й районний фольклорний фестиваль „Салдобошський таниць”.

21 січня в Ужгороді у обласній філармонії відбувся концерт естрадно-духового оркестру, приурочений до Дня Соборності України.

21-22 січня у Берегові проходили Дні угорської культури.

21-22 січня ужгородці та гості міста взяли участь у масовому фотографуванні для флешмобу „Україна ЄДИНА”, що відбувся на Театральній площі.

30 січня в с. Геча Берегівського району відбувся унікальний кулінарний фестиваль гентешів.

В січні стрічка закарпатця В’ячеслава Бігуна „Пенальті правосуддя” здобула міжнародне визнання. Її представлено загалом на 20 кінофестивалях у 14 країнах світу.

 

Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-03-17

З 1 березня по 30 квітня в Україні пройде перший кіноклубний фестиваль «Нове українське кіно», який запрошує глядачів на безкоштовні покази найкращих українських стрічок сезону.
До програми фестивалю «Нове українське кіно» увійшли: "Донбас", "Гірська жінка: на війні", "Герой мого часу", "Іній", "Брама", "Коли падають дерева", "Стрімголов".
https://www.facebook.com/ArthouseTraffic/
 

21 березня запрошуємо на перегляд стрічки "Гірська жінка на війні". Початок о 17.30.
"Гірська жінка: на війні" – драма спільного виробництва України, Франції та Ісландії від режисера Бенедикта Ерлінгссона. Світова прем'єра стрічки відбулася в рамках Тижня критики Каннського кінофестивалю, де "Жінка на війні" удостоїлася призу за найкращу музику. Нещодавно сюжетом про екоактивістку зацікавилася Джоді Фостер – актриса планує зняти рімейк і зіграти в ньому головну роль.

Вхід вільний.

 

2019-03-12

Ніжність і мужність художнього слова співців Карпатського краю. У ці березневі дні шанувальники художнього слова: учні середніх навчальних закладів обласного центру, літератори-початківці, творча молодь, гості міста, – мають можливість ознайомитись із новими цікавими книжковими виставками в народному музеї літератури Закарпаття (м. Ужгород, пл. Жупанатська, 3), який діє при обласній організації Національної спілки письменників України. Їх експозиції створено спілчанами за підтримки працівників обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф. Потушняка.

Виставка «Наші краянки в українській літературі» ознайомить із творчим доробком сучасних закарпатських письменниць. Тут представлено поетичні збірки Надії Панчук, Марії Головач, Людмили Кудрявської, Тетяни Ліхтей, Христини Керити, Мар’яни Нейметі, Тетяни Рибар, Лідії Повх, Мар’яни Шутко, Олени Пекар, Ольги Тимофієвої, Ірини Гармачій, Віри Фесенко та ін. Досить широко представлена творчість письменниць, які пишуть для дітей, – Галини Малик, Лідії Повх, Оксани Фулитки, Вікторії Жупан.

Наступна книжкова виставка – «Живе Карпатська Україна», присвячена 80-річчю створення Карпатської держави у березні 1939 року. Її основу склали історико-документальні матеріали, з яких дізнаємось як творилась Карпатська Україна, як боролись за неї кращі сини Срібної землі і патріоти з різних куточків України. Досить широко представлено на тій же виставці твори співців та оборонців Карпатської України, які в ті буремні роки були у вирі драматичних подій, – найповніше видання вибраних творів Зореслава «Блакитні ескадри», том вибраних поезій Андрія Патруса-Карпатського «Голуба далечінь», зібрання прози письменника і посла Сойму Карпатської України Юрія Станинця, проза Олександра Сливки, а також поезія Івана Ірлявського та його побратимів, яку вміщено в збірнику «Моя Карпатська Україна». 
Отже, письменники і бібліотекарі доклали всі зусилля, щоб мовою книжкових виставок розповісти широкому колу шанувальників української літератури і, зокрема, юних поколінь наших співвітчизників про красу, ніжність і водночас гартовану в боротьбі за незалежність України мужність і незламність художнього слова співців Карпатського краю.


 

2019-03-07

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-03-04

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

2019-01-14
Шановні колеги та користувачі, до вашої уваги у розділі "Електронна бібліотека" електронна версія покажчика.

 

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".