Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Хроніка культурного життя Закарпатської області

Хроніка культурного життя Закарпаття

2016 за лютий

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

2 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт симфонічного оркестру „У світ Dіsney”.

3 лютого в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбувся балет-фантасмагорія на дві дії „Лускунчик” у постановці відомого хореографа Раду Поклітару.

7 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбулась концертна программа „ARIA” ансамблю солістів „Гармонія”.

7 лютого в Ужгороді у костелі св. Георгія хор „Cantus” виконав програму духовної музики. У такий спосіб артисти збирають кошти на допомогу дітям для благодійного фонду „В наших руках майбутнє”.

7 лютого в Ужгороді в галереї „Ілько” відбувся благодійний концерт симфонічного оркестру обласної філармонії.

10 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт лауреатів міжнародних конкурсів Діани Гавати (віолончель) та Iнги Боговської (фортепіано).

12 лютого в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” з нагоди Дня Святого Валентина відбулася прем’єра комедії „Одного разу в Берегсазі…”. Автори однойменної п’єси – подружжя Ольги та Олександра Матей із міста Берегово..

13 лютого в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбувся святковий вечір, присвячений Дню Святого Валентина „Любовання по-ужгородськи”.

13 лютого в Ужгороді у барі „Кактус” відбувся концерт електронної музики ужгородської промо-групи „Крук”. Захід отримав назву „Be my Electrantine”.

14 лютого в Ужгороді в обласній філармонії в рамках проекту „Музика вихідного дня”, до Дня святого Валентина відбувся концерт колективів та солістів Ужгородського коледжу культури та мистецтв. „Квітка кохання”.

14 лютого в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава „Чародій Марабу”.

14 лютого в Мукачево в обласному театрі драми і комедії відбулась вистава „Принц та чудовисько”.

17 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт симфонічного оркестру до ювілею Моцарта.

21 лютого в Ужгороді в обласній філармонії у рамках проекту „Музика вихідного дня” відбулась концертна програма „Весні назустріч” соліста Закарпатської обласної філармонії, заслуженого артиста України Олександра Садварія та трьох чарівних молодих співачок Ольги Свиди, Василини Голянич і Катерини Лінтур.

24 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт „Музична палітра” у виконанні камерного оркестру.

27 лютого в Ужгороді у великій залі ректорату УжНУ відбувся концерт „Марамороське торнадо” закарпатського гурту „Гудаки”.

27 лютого у замку Сент-Міклош на Мукачівщині відбувся концерт за участі Діани Гавати (віолончель) та концертмейстера Сюзани Кассо (фортепіано).

В лютому мукачівський гурт Rock H презентував у мережі свій новий відеокліп „Колискова”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

1 лютого-1 березня у Мукачеві оголосили конкурс на здобуття премії імені Юрія Мейгеша. Премія є творчою відзнакою, якою нагороджуються літератори та літературознавці міста Мукачева за високохудожні твори у жанрах поезії, прози, драматургії, літературознавства, перекладу, літератури для дітей, літературної критики.

2 лютого у Перечинській районній бібліотеці у рамках акції „Письменник сільській бібліотеці – бібліотека письменнику” відбулась презентація книги вибраних творів Василя Діянича – поета і журналіста.

11 лютого в Рахові в дитячій музичній школі працівники центральної районної бібліотеки провели презентацію книги „На дарабі до Європи” Дмитра Коренюка – знаного на усі Карпати гуцула-сміхотворця із села Бистрий (Румунія), засновника та голови Гуцульського культурно-спортивного товариства, художнього керівника молодіжного ансамблю „Веселі гуцулята”.

12 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбувся святковий майстер-клас, приурочений до Дня закоханих.

12 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка напередодні дня Святого Валентина відбувся вечір поетичних зізнань „Стрілами Купідона”.

12 лютого в Ужгороді в міській бібліотеці до Дня святого Валентина пройшов соціально розважальний захід „Під знаком Купідона”.

19 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбулася презентація закарпатського номера журналу „Український тиждень”.

20 лютого в Ужгороді в дитячій бібліотеці відбулась година-реквієм пам'яті героїв Небесної сотні. Працівники книгозбірні підготували для своїх відвідувачів фото-відеопрезентацію, що відтворює хронологію і трагізм подій.

23 лютого в Ужгороді в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулась чергова зустріч в рамках соціокультурного проекту „Все Закарпаття читає дітям”.

24 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбулася презентація фотовиставки учасника бойових дій в зоні АТО Сергія Братасюка „Духовна війна: озброєні книгою”.

25 лютого в Ужгороді в снек-барі „Під Замком” відбулась презентація книги Леся Белея „Книга про ліс”, що вийшла у „Видавництві Старого Лева”.

26 лютого в Ужгороді в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулась презентація книги дитячої поезії Володимира Ладижця „Ой болить у мене зуб…”, яка нещодавно побачила світ у Всеукраїнському державному видавництві „Карпати”.

28 лютого у Хустській центральній міській бібліотеці пройшов творчий вечір поетеси, педагога, відповідального секретаря Закарпатської організації Національної спілки письменників України Христини Керити „Щаслива я, Карпати, бо ви є”.

28 лютого в Ужгороді в Закарпатській організації НСПУ відбулась зустріч закарпатських письменників з літературознавцем та академіком НАН України Миколою Жулинським.

29 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф. Потушняка в рамках Всеукраїнського туру відбулася презентація книги „15 мільйонів хвилин”. Дебютував з книгою поет з м. Рівне – Євгеній Франків.

В лютому в ужгородському „Видавництві Олександри Гаркуші” побачили світ „Легенди Срібної Русі” закарпатського письменника Олександра Гавроша.

В лютому Перечинська центральна районна бібліотека стала переможцем конкурсу на участь у проекті Української бібліотечної асоціації „Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках”.

В лютому в Ужгороді вийшов в світ черговий номер щоквартального вісника „Культурологічні джерела”. Творча палітра вісника охопила широкий спектр діяльності творців і виконавців Срібної Землі. Цього разу до нього увійшло 25 публікацій від 23 авторів, котрі подано на 76 сторінках у восьми рубриках.

В лютому закарпатський поет Василь Кузан став лауреатом всеукраїнської премії імені Леся Мартовича. Цю премію письменник отримав за книгу „Втомоповінь”.

В лютому в Ужгороді у видавництві „Ґражда” вийшла у світ чергова книжка відомого культуролога краю, письменника Василя Габорця „У вихорі життя”.

В лютому в Ужгороді у видавництві „Карпати” побачила світ книга Дмитра Кешелі „Молитва за втраченими світами”.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

3 лютого в Ужгороді в обласній державній адміністрації відбулось відкриття виставки живописця Петра Шолтеса, з нагоди 70-річчя митця.

5 лютого в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відбулося відкриття ретроспективної виставки народного художника України, академіка Академії мистецтв України, лауреата обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі в галузі образотворчого мистецтва, лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка Володимира Микити з нагоди 85-річчя митця.

9 лютого в Берегові у приміщенні діючої Малої синагоги відкрилася оригінальна фотовиставка „Синагоги східно-центральної Європи, 1781-1944”.

9 лютого в Берегові в Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ відкрилася виставка художніх творів Імре Адама під назвою „Будівничі” (Építők) за сприяння громадської організації Pro Cultura Subcarpathica.

12 лютого в галереї „Ужгород” відкрилася художня виставка творів членів закарпатсьої організації Національної спілки художників України, присвячена Дню св. Валентина.

12 лютого в Ужгороді у музеї народної архітектури та побуту сімейна іконописна майстерня „Небо на землі” представила свій доробок. Виставка мала назву „Стрітенські зустрічі” і приурочена була святу Стрітення Господнього.

14 лютого в Ужгороді у День св. Валентина у провулку „Гірчичне зерно” відкрилась перша цьогорічна фотовиставка, яку присвятили весільній фотографії.

15 лютого в Ужгороді в обласному музеї народної архітектури і побуту відбулось відкриття виставки-продажу художників об’єднання „Синевир-арт”.

17 лютого в Ужгородській ДМШ №1 ім. П.Чайковського відбувся обласний конкурс фортепіанних ансамблів.

18 лютого у Мукачеві в картинній галереї до річниці виходу 128-ї гірсько-піхотної бригади з Дебальцева відкрилася фотовиставка.

18 лютого в Ужгороді в Voto art-cafe відкрилася виставка живопису Надії Дідик під назвою „Sensus”.

19 лютого в Ужгороді у фойє Закарпатської обласної державної адміністрації відкрилась фотовиставка, приурочена Дню Героїв Небесної Сотні.

24 лютого в Ужгороді у фойє обласної державної адміністрації відкрилася виставка творів провідних образотворців Закарпаття – лауреатів обласної премії ім.Й.Бокшая та А.Ерделі.

24 лютого у галереї „Ужгород” відбулось відкриття традиційної щорічної експозиції творів крайових художників-графіків.

25 лютого в Угорщині в місті Дебрецені розпочала свою роботу унікальна виставка – на розсуд поціновувачів мистецтва були представлені понад 70 творів закарпатського мистецтва (живопис і скульптура). Виставка проходить за підтримки угорського уряду та сприяння Генерального консульства Угорської Республіки в м. Ужгороді.

26 лютого в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й.Бокшая відбулось урочисте відкриття персональної ретроспективної виставки творів народного художника України Юрія Герца, присвяченої 85-річчю від дня народження митця.

26 лютого у Виноградові у виставковому залі „Імпасто” відбулось відкриття виставки робіт учнів та викладачів образотворчого відділу Виноградівської дитячої школи мистецтв ім. Б. Бартока „Яскравий світ”.

26 лютого в Ужгороді в галереї „Ілько” відбувся авторський вечір художника Тараса Табаки у форматі круглого столу.

28 лютого в Сваляві у районному будинку культури відкрилася виставка творів членів місцевого творчого об’єднання „Арт-Свалява”. На суд глядачів свої твори представили майстри пензля Леонід Ковач, Іван Івановчик, Павло Дулішкович, Михайло Циганин, а також різьбяр Іван Фотул.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

11 лютого в Ужгороді в державному музичному училищі ім.Д.Задора відбулася творча зустріч із народним артистом України Петром Матієм – колишнім випускником, а нині – викладачем вокального відділу музучилища та провідним солістом Закарпатської обласної філармонії.

13 лютого в Мукачеві на вул.Миру 20 (б) відбувся дитячий майстер-клас з виготовлення романтичних подарунків до Дня св.Валентина.

14 лютого в Мукачево в парку Перемоги до Дня Святого Валентина відбувся діджей-фест з кращими діджеями Закарпаття та міста Мукачева.

14 лютого в Ужгородi до Дня закоханих провели тематичну вiдкриту екскурсiю „Романтичний Ужгород”.

19 лютого в Мукачеві в історичному музеї замку „Паланок” відбулась презентація журналу „Образотворче мистецтво” та науково-мистецька конференція „Сучасний мистецький процес та арт-критика”. Під час заходу відбулись також презентації книг академіка, доктора мистецтвознавства, професора Олександра Федорука „Моя колекція – життя моє” та історика, письменника та громадського діяча Михайла Костинського „Українська легенда. Самовчитель громадянина”.

25-26 лютого в Ужгороді в Закарпатському художньому інституті відбулась міжнародна науково-практична конференція „Микола Мушинка: портрет на тлі доби”, присвячена 80-річчю з дня народження відомого науковця, фольклориста, доктора філологічних наук, академіка Національної академії наук України Миколи Мушинки.

23 лютого в Ужгороді вперше для викладачів музично-теоретичних дисциплін області була проведена конференція „Актуальні питання викладання музично-теоретичних дисциплін у школах естетичного виховання”.

26-27 лютого в Мукачево в ресторані „Еventum Hall” пройшла виставка „My Wedding Day”. На виставці були представлені різноманітні товари та послуги весільної сфери Закарпаття.

27-28 лютого в Ужгороді в Боздоському парку відбувся фестиваль „Ужгородська палачінта”.

29 лютого в центрі Ужгорода спорудили нову міні-скульптурку видатному угорському художнику Тіводару Чонтварі, дитинство якого пов’язане із Закарпаттям. Скульптор – Михайло Колодко.

В лютому в Ужгороді відбулась прем’єра короткометражного фільму „Музика тиші” Богдана Козачука. Знімали та знімалися у ньому ужгородці.

Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-03-17

З 1 березня по 30 квітня в Україні пройде перший кіноклубний фестиваль «Нове українське кіно», який запрошує глядачів на безкоштовні покази найкращих українських стрічок сезону.
До програми фестивалю «Нове українське кіно» увійшли: "Донбас", "Гірська жінка: на війні", "Герой мого часу", "Іній", "Брама", "Коли падають дерева", "Стрімголов".
https://www.facebook.com/ArthouseTraffic/
 

21 березня запрошуємо на перегляд стрічки "Гірська жінка на війні". Початок о 17.30.
"Гірська жінка: на війні" – драма спільного виробництва України, Франції та Ісландії від режисера Бенедикта Ерлінгссона. Світова прем'єра стрічки відбулася в рамках Тижня критики Каннського кінофестивалю, де "Жінка на війні" удостоїлася призу за найкращу музику. Нещодавно сюжетом про екоактивістку зацікавилася Джоді Фостер – актриса планує зняти рімейк і зіграти в ньому головну роль.

Вхід вільний.

 

2019-03-12

Ніжність і мужність художнього слова співців Карпатського краю. У ці березневі дні шанувальники художнього слова: учні середніх навчальних закладів обласного центру, літератори-початківці, творча молодь, гості міста, – мають можливість ознайомитись із новими цікавими книжковими виставками в народному музеї літератури Закарпаття (м. Ужгород, пл. Жупанатська, 3), який діє при обласній організації Національної спілки письменників України. Їх експозиції створено спілчанами за підтримки працівників обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф. Потушняка.

Виставка «Наші краянки в українській літературі» ознайомить із творчим доробком сучасних закарпатських письменниць. Тут представлено поетичні збірки Надії Панчук, Марії Головач, Людмили Кудрявської, Тетяни Ліхтей, Христини Керити, Мар’яни Нейметі, Тетяни Рибар, Лідії Повх, Мар’яни Шутко, Олени Пекар, Ольги Тимофієвої, Ірини Гармачій, Віри Фесенко та ін. Досить широко представлена творчість письменниць, які пишуть для дітей, – Галини Малик, Лідії Повх, Оксани Фулитки, Вікторії Жупан.

Наступна книжкова виставка – «Живе Карпатська Україна», присвячена 80-річчю створення Карпатської держави у березні 1939 року. Її основу склали історико-документальні матеріали, з яких дізнаємось як творилась Карпатська Україна, як боролись за неї кращі сини Срібної землі і патріоти з різних куточків України. Досить широко представлено на тій же виставці твори співців та оборонців Карпатської України, які в ті буремні роки були у вирі драматичних подій, – найповніше видання вибраних творів Зореслава «Блакитні ескадри», том вибраних поезій Андрія Патруса-Карпатського «Голуба далечінь», зібрання прози письменника і посла Сойму Карпатської України Юрія Станинця, проза Олександра Сливки, а також поезія Івана Ірлявського та його побратимів, яку вміщено в збірнику «Моя Карпатська Україна». 
Отже, письменники і бібліотекарі доклали всі зусилля, щоб мовою книжкових виставок розповісти широкому колу шанувальників української літератури і, зокрема, юних поколінь наших співвітчизників про красу, ніжність і водночас гартовану в боротьбі за незалежність України мужність і незламність художнього слова співців Карпатського краю.


 

2019-03-07

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-03-04

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

2019-01-14
Шановні колеги та користувачі, до вашої уваги у розділі "Електронна бібліотека" електронна версія покажчика.

 

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".